AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bug utrzymał fotel lidera

Bug Wyszków bez większych problemów pokonał Naprzód Babcie Stare. Wyszkowianie triumfowali 4:1 i pozostali na pierwszym miejscu w tabeli przed ostatnim meczem w rundzie jesiennej.

Dla Bugu Wyszków sobotni mecz był ostatnim wyjazdowym spotkaniem rundy jesiennej. Rywal - Naprzód Stare Babice - plasuje się w górnej części tabeli i z pewnością przed meczem wyszkowianie spodziewali się ciężkiego boju. Spotkanie mogło się zacząć znakomicie dla ekipy z Wyszkowa. Już w 11. minucie podopieczni Krzysztofa Ogrodzińskiego mieli rzut karny. Do jego egzekucji podszedł Mateusz Maciak, ale bramkarz gospodarzy obronił strzał kapitana Bugu. Goście nie zamierzali składać broni i dopięli swego. Wynik spotkania otworzył Szymon Rudnik, który dobił strzał Łukasza Damętki. Do przerwy Bug mógł się cieszyć jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron, gracze Krzysztofa Ogrodzińskiego zaczęli od mocnego uderzenia. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Rejnuś, który pokonał bramkarza rywali strzałem zza pola karnego. Na tym piłkarze z Wyszkowa nie poprzestali. Gola, który nie zdarza się codziennie na ligowych boiskach, strzelil Robert Nogaj. Trafił on bezpośrednio z rzutu rożnego. Miejscowi próbowali jeszcze zdobyć bramkę, która pozwoliłaby jeszcze wywrzeć presję na Bugu. Ta sztuka udała im się w 75. minucie. Jednak jak się później okazało był to tylko gol honorowy, ponieważ wynik spotkania na minutę przed końcem ustalił Przemysław Wojtkowski.

Bug po zwycięstwie z Naprzodem utrzymał pozycję lidera ligi okręgowej. W ostatnim meczu piłkarskiej jesieni podopieczni Krzysztofa Ogrodzińskiego podejmą na własnym terenie AGAPE Białołęka. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 21 listopada o godz. 19:22.

Naprzód Stare Babice - Bug Wyszków 1:4

Gole dla Bugu: Rudnik 24, J. Rejnuś 49, Nogaj 63, Wojtkowski 89.

Bug: N. Laskowski - Sz. Skoczeń, M. Maciak, R. Nogaj - P. Nasiadka (69. K. Chimkowski), B. Rejnuś (77. P. Komosa), Ł. Damętko, K. Maciak, Sz. Rudnik (90. J. Kopiejewski) - J. Rejnuś.