REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jesienny rajd rowerowy

Turystyka

Pod koniec października członkowie Stowarzyszenia Bractwo Zabrodzkie i sympatycy w składzie: Magda Szewczyk, Arkadiusz Redlicki, Monika Oleksiak, Mariusz Szewczyk i Franek Szewczyk wzięli udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym. Rajd rozpoczął się przed zabytkowym młynem w Niegowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Jak relacjonują uczestnicy rajdu, pierwszym miejscem, które odwiedzono, był położony w lesie pomnik upamiętniający miejsce straceń Polaków w czasie okupacji hitlerowskiej w latach 1939-1944 w miejscowości Konary. Przy pomniku zapaliliśmy znicz. Następnie wszyscy pojechaliśmy do Tłuszcza i zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie postawiono pomnik żołnierzom poległym w obronie ojczyzny 1920 roku. Obok obejrzeliśmy również starą, nieczynną wieżę ciśnień, pomnik poświęcony Janowi Kielakowi - twórcy ludowego czasopisma Siewba oraz pomnik wystawiony żołnierzom AK Obwodu Radzymin Rajski Ptak, biorącym udział w akcji Burza VII-VIII 1944 r. Opuszczając Tłuszcz, udaliśmy się w kierunku miejscowości Chrzęsne do pałacu, którego historia sięga I poł. XVI w. W roku 1635 właściciel majątku Stefan Dobrogost Grzybowski w miejscu starego dworu pobudował okazały pałac. Obecnie znajduje się w nim między innymi wystawa poświęcona Norwidowi. W Postoliskach zobaczyliśmy pomnik upamiętniający zrzut broni i cichociemnych nocą 30/31 marca 1942 r. Ostatnim etapem rajdu była miejscowość Dębinki. Tam obejrzeliśmy zaniedbany pałac w jesiennej scenerii, czekający na lepsze czasy, kiedy to będzie mógł pełnić funkcję Muzeum C. K. Norwida. Na ścianie budynku pałacu znajduje się tablica upamiętniająca Wacława Mróz dowódcę plutonu dywersyjnego AK, który w dniu 2 sierpnia 1944 r. zginął przy bramie pałacu w akcji Burza. Cała trasa rajdu liczyła 32 km.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org