REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jesienny rajd rowerowy

Turystyka

Pod koniec października członkowie Stowarzyszenia Bractwo Zabrodzkie i sympatycy w składzie: Magda Szewczyk, Arkadiusz Redlicki, Monika Oleksiak, Mariusz Szewczyk i Franek Szewczyk wzięli udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym. Rajd rozpoczął się przed zabytkowym młynem w Niegowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Jak relacjonują uczestnicy rajdu, pierwszym miejscem, które odwiedzono, był położony w lesie pomnik upamiętniający miejsce straceń Polaków w czasie okupacji hitlerowskiej w latach 1939-1944 w miejscowości Konary. Przy pomniku zapaliliśmy znicz. Następnie wszyscy pojechaliśmy do Tłuszcza i zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie postawiono pomnik żołnierzom poległym w obronie ojczyzny 1920 roku. Obok obejrzeliśmy również starą, nieczynną wieżę ciśnień, pomnik poświęcony Janowi Kielakowi - twórcy ludowego czasopisma Siewba oraz pomnik wystawiony żołnierzom AK Obwodu Radzymin Rajski Ptak, biorącym udział w akcji Burza VII-VIII 1944 r. Opuszczając Tłuszcz, udaliśmy się w kierunku miejscowości Chrzęsne do pałacu, którego historia sięga I poł. XVI w. W roku 1635 właściciel majątku Stefan Dobrogost Grzybowski w miejscu starego dworu pobudował okazały pałac. Obecnie znajduje się w nim między innymi wystawa poświęcona Norwidowi. W Postoliskach zobaczyliśmy pomnik upamiętniający zrzut broni i cichociemnych nocą 30/31 marca 1942 r. Ostatnim etapem rajdu była miejscowość Dębinki. Tam obejrzeliśmy zaniedbany pałac w jesiennej scenerii, czekający na lepsze czasy, kiedy to będzie mógł pełnić funkcję Muzeum C. K. Norwida. Na ścianie budynku pałacu znajduje się tablica upamiętniająca Wacława Mróz dowódcę plutonu dywersyjnego AK, który w dniu 2 sierpnia 1944 r. zginął przy bramie pałacu w akcji Burza. Cała trasa rajdu liczyła 32 km.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA