REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sala ślubów do biblioteki, "Tomitofa" do "Hutnika"

Miasto

Śluby cywilne w Wyszkowie będą od przyszłego roku udzielane w nowo urządzonej sali na III piętrze Biblioteki Miejskiej. Obecnie salę tę na swoje zajęcia wykorzystuje Autorska Szkoła Artystyczna "Tomitofa", która od stycznia przenosi swoją działalność do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury "Hutnik".

REKLAMA

O tym, że burmistrz podjął decyzję o przeniesieniu sali ślubów do Biblioteki Miejskiej informowaliśmy na początku października (czytaj TUTAJ). Wówczas jeszcze sekretarz gminy Anna Gołębiewska nie potrafiła w szczegółach odpowiedzieć na pytanie, które pomieszczenia biblioteczne zostaną przeznaczone na potrzeby Urzędu Stanu Cywilnego. Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej doprecyzowała jednak, że chodzi o salę na III piętrze. 

- Przenosimy salę ślubów. Część biurowa USC pozostaje bez zmian. Okoliczność zawarcia związku małżeńskiego przenosimy do biblioteki, na III piętro do sali narożnej - nie do sali wystawowej im. Ludwika Maciąga. Docelowo chcemy tę salę narożną przygotować, odświeżyć żeby nie musiała być przygotowywana każdorazowo na ceremonię ślubną. Biblioteka ma umowę z podmiotem artystycznym, który wynajmuje tę salę do końca roku. Ta umowa wygaśnie. To ma być rozwiązanie docelowe i długoterminowe - mówiła Anna Gołębiewska, odpowiadając na pytanie radnego Adama Szczerby. 

Burmistrz Grzegorz Nowosielski dodał, że nie będzie miało miejsca ograniczenie powierzchni czytelni, wypożyczalni dla dzieci w bibliotece, a harcerze także pozostaną w bibliotece. Przypomnijmy, że gmina analizowała możliwości przeniesienia całego Urzędu Stanu Cywilnego, także z częścią biurową, bo budynku biblioteki, o czym pisaliśmy szeroko TUTAJ. Wówczas pomieszczenia biurowe USC zajęłyby część działu dla dzieci i młodzieży. Propozycję zmiany miejsca zbiórek otrzymało też wyszkowskie ZHP. 

- Harcerze mieli do wyboru WOSiR albo Bibliotekę. Zwyciężyły argumenty przywiązania do biblioteki, bo od wielu lat harcówka się tam mieści - mówi burmistrz. - Natomiast szkoła artystyczna ("Tomitofa" - red.) przeniesie się do WOK "Hutnik". Podmiot ten bardzo chętnie przejdzie do "Hutnika". 

- Czy to ma być oferta "Hutnika" po odejściu "Sylaby"? - pytał radny Szczerba.

- Dyrektor "Hutnika" będzie sam formułował swoją ofertę. To nie jest zamiast tylko obok. Czekamy aż minie ten czas, bo teraz instytucje kultury działają na bardzo spowolnionych obrotach, ale jak minie ten czas jestem przekonany, że "Hutnik" powróci z bardzo bogatą ofertą - odpowiedział burmistrz.

Ponownie uzasadnił potrzebę przeniesienia części USC do biblioteki problemami lokalowymi gminy. 

- Nam jest bardzo ciasno i to ma wpływ na obsługę interesanta, chociaż każdemu należą się też godne warunki pracy. To nie jest fanaberia - przenieść USC, bo wiele samorządów to stosuje. Unowocześnimy dzięki temu przy okazji salę ślubów - mówił Grzegorz Nowosielski.

Magdalena Kamińska, założycielka ASA "Tomitofa" potwierdza, że od stycznia jej szkoła będzie działała w budynku WOK "Hutnik".

- Będziemy wynajmować pomieszczenia w "Hutniku". Pozostajemy suwerenni tylko zmieniamy lokal. Gmina zobowiązała się do adaptacji dla nas pomieszczeń, abyśmy nie mieli gorszego komfortu pracy niż w Bibliotece, gdzie inwestowaliśmy własne pieniądze w przygotowanie sal - mówi "Tubie Wyszkowa".  

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

.
Nooo taaak! Sylaba musi się wynieść do końca tego roku z pomieszczeń biurowych i tak właśnie wejdzie tomitofa.... No ładnie...
ewka
nowosiel jest jak kaczor. tlumy na ulicach protestują i nic. wyszkow wrze od niezadowolenia z wladzy i nic. nie chcemy takiej polityki wobec dzieci. nie chcemy takich pomylek jak kowalski i wittich na stolkach. nie chcemy bylejakosci. I co? I nic! grzes i anecia mowia Wam: calujcie mnie wszyscy w d_ _e
Ja
No i pięknie I wszystko się układa w całość Ciekawa jestem jaka jest propozycja finansowa Hutnika za wynajem pomieszczeń
do Ja
na pewno korzystna, a koncu ktos musi wizerunek kabelkowego ratowac, jak prezes mowi, bez wzgledu na cene
Ooo
Ciekawe jak rozwinie się współpraca Tomitifa a Urząd Miasta Jeżeli właściciele Tomitify nie będą tańczyć jak im zagrają to nie wróżę długiej współpracy
Ona
Najpierw odeszli z Hutnika P Wiśniewska z dziećmi , potem Sylaba A teraz wchodzi kolejna formacja taneczna dzieci Na jak długo? To się okaże Coś ten Hutnik nie na szczęścia do dzieci A może do instruktorów?
gejz
polecam posluchac sesji z dzis, mozna uslyszec jak burmistrz mowi, ze hutnik nie ma nic do zaproponowania i generalnie nic nie robi, bo jest epidemia. I po problemie. nie wazne, ze inne osrodki otwarte, ze pozyskaly mnostwo pieniedzy na wydarzenia online i przetrwanie epidemii. Kowalski czeka aż Matousz oglosi zamkniecie i wreszcie nie trzeba bedzie udawac, ze pracuje.
do Ona
raczej do dyrektorów
Ona
Oczywiście miałam na myśli źle rządzących dyrektorów którzy myślą ze są mądrzejsi od instruktorów
czytelnik
Pani A. Gołębiewska postanowiła zapisac się w historii miasta jako pierwsza likwidatorka? Zlikwidowana straz miejska, rozwalona biblioteka, USC - co będzie nastepne? Naprawdę pasuje pani taka rola? Burmistrz pani rękami załatwia brudne sprawy a pani lata na jego polecenie i mierzy szatnię w bibliotece czy da się do niej upchnąć wszystkie książki dla dzieci. Żenada
BBQ
Likwidator to w naszej gminie w tym roku bardzo intratna fucha. Kowalski dostał 10 klocków za pozbycie sie Sylaby to moze i Golebiewska liczy, ze jej cos skapnie

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Uwaga! Ślisko na drogach!
Jednego złoma mniej na drogach. Będzie bezpieczniej.
Marek
Uwaga! Ślisko na drogach!
BeeMWuu (to samo kałdi i vieśwagen) to STAN ÓMYSŁU.
Denaturat boys
Inwestycje 2021 - co planuje gmina Wyszków?
A co z ulicą Malinową w Drogoszewie - Sołtys obiecuje od lat, a wyglada na to, że kolejne lata trzeba będzie chodzić brodząc w błocie po kolana... Masakra - pewnie do kolejnych wyborów...
Mieszkaniec

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Wtorek
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Blanki, Edmunda, Eligiusza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA