REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Aby szkoła była waszym drugim domem...

Nauka

Życzyły 46 pierwszakom rozpoczynającym swoją przygodę z nauką w Szkole Podstawowej nr 1 dyrektor i starsi koledzy z Samorządu Uczniowskiego. Pierwszaki zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów "Jedynki" 28 października. Tegoroczna uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia odbyła się w kameralnym gronie, bez udziału rodziców i gości.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Jednak bez względu na sytuację epidemiologiczną, która uniemożliwiła świętowanie tego ważnego dnia w większym gronie, dyrektor bardzo ciepło powitała najmłodszych uczniów w murach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza. 

- Bardzo serdecznie was witam - powiedziała Hanna Dziubiel. - Przez ponad miesiąc pracowaliście, uczyliście się o Polsce - poznaliście symbole narodowe, o szkole - poznaliście teren szkoły, nauczycieli. Nauczyliście się, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy. Mogę stwierdzić, że zdaliście egzamin i możecie być dzisiaj pasowani na ucznia. To bardzo ważna uroczystość dla całej społeczności - zapewniła.

Ciepłe słowa skierowała do bohaterów uroczystości także przedstawicielka starszych klas - Wiktoria Zieja, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Zapewniła, że pierwszoklasiści mogą zawsze liczyć na pomoc i wsparcie starszych kolegów.

- Aby szkoła była waszym drugim domem, abyście tu nawiązali przyjaźnie na całe życie - życzyła dyrekcja, nauczyciele i starsi uczniowie. Pierwszakom przekazali klucze do sal lekcyjnych oraz fiołki do wystroju pracowni. Wychowawcami klas pierwszych w tym roku są panie Renata Grodzicka i Anna Sieńkowska.

Najmłodsi uczniowie odwdzięczyli się recytacją wiersza, a następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Dyrektor mogła już przystąpić do pasowania każdego pierwszaka na pełnoprawnego ucznia. A na zakończenie był słodki poczęstunek i upominki.

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Inwestycje 2021 - co planuje gmina Wyszków?
Od kiedy to ulica Sosnowa ma kanalizację sanitarną?oraz co dalej z podłączeniem do sieci gazowej?ulica Sosnowa leży na terenie Wyszkowa a inwestycje są prowadzone pi ,,macoszemu,,
czarnykot
Bezpieczniejsze przejścia na Świętojańskiej
Doświetlenie przejść ok. Na Świętojańskiej do wymiany jest oświetlenie uliczne ! Widać na zdjęciach panujące ciemności.
Monter
Koronawirus. Aktualna sytuacja w powiecie wyszkowskim
Zakaz informowania opinii publicznej. I wszystko jasne...
Ja

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Czwartek
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA