REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Czym zajmuje się firma transportowa?

Kącik Prasowy

Jeśli zajmujesz się przewozem ciężarowym lub interesujesz się transportem, na pewno słyszałeś o firmach zajmujących się logistyką i spedycją. Możesz nawet być w stanie dokładnie wyjaśnić, co robią, lub przynajmniej mieć przybliżoną wizję ich pracy. Jeśli jednak znajdziesz się w kategorii osób, które nie mają pojęcia, czym jest logistyka transportu lub jeśli szczegóły są dla Ciebie trochę niejasne, informacje na ten temat znajdziesz poniżej.

REKLAMA

Logistyka

Jedna firma logistyczna może zarządzać wszystkimi przewoźnikami niezbędnych do dostarczenia ładunku z punktu A do punktu B. Jeśli transport ładunku nie jest możliwy tylko za pomocą usługi jednej firmy przewozowej, zespół logistyczny współpracuje z innymi przewoźnikami, aby mieć pewność, że ładunek dotrze tam, gdzie powinien.

Klient z kolei musi dokonać tylko jednej płatności w firmie logistycznej, a ona zajmuje się opłaceniem wszystkich przewoźników. Posiadanie stałego partnera zajmującego się logistyką pomaga utrzymać wydajność operacji dla klientów i przewoźników oraz umożliwia przewoźnikom obsługę większych klientów, którzy normalnie znajdowaliby się poza obszarem ich obsługi.

Poza logistyką…

Jeśli klient ma jedną przesyłkę, którą musi przewieźć z Paryża a drugą do Nowego Jorku, ale preferowany przewoźnik klienta zazwyczaj nie działa poza Europą. Pierwszy ładunek do Francji będzie obsługiwany przez preferowanego przewoźnika. Aby przetransportować drugi ładunek do Nowego Jorku, klient musiałby wtedy znaleźć innego zleceniobiorcę i zapłacić mu. Firma transportowa wykona całą pracę za niego.

Organizacja pracy przewoźników

Co się dzieje, gdy wszyscy Twoi kierowcy są zajęci, a Ty nie masz już więcej możliwości przerobowych, a bardzo tego potrzebujesz? Firma transportowa przychodzi na ratunek! Zespół logistyków upewni się, że nadążysz za sezonowymi obciążeniami lub wzrostami. Współpracując z innymi przewoźnikami, firma transportowa będzie wspierać Cię, aby wszystkie potrzeby klienta zostały spełnione.

Firmy logistyczne utrzymują sieć przewoźników, do których mogą się zwrócić, aby uratować sytuację i zapewnić produktywność i zyskowność operacji. Można powiedzieć, że w firmie przewozowej cała magia dzieje się w dziale logistyki.

Relacje z klientami i wspieranie rozwoju

Mając zespół logistyczny, firma przewozowa jest w stanie zapewnić zadowolenie swoich klientów. Jeśli nie jesteś w stanie obsłużyć żądań kontrahentów, szybko zaczną kupować u innego przewoźnika, który to zrobi. Klienci wolą pracować z zespołem logistycznym, ponieważ muszą wykonać tylko jeden telefon, aby załatwić ładunek, zamiast dzwonić do wielu przewoźników, aby zorganizować cały transport.

Ponadto klienci unikają konieczności badania doświadczenia potencjalnych przewoźników, aby upewnić się, że są oni legalni, odpowiednio ubezpieczeni i wiarygodni. Firma transportowa wykonuje całą pracę za nich.

Dbając o swoich klientów i współpracując z innymi przewoźnikami, firmy przewozowe otwierają również nowe możliwości biznesowe dla rozwoju i wejścia na nowe tory. Klienci będą wysyłać więcej zleceń i nawiążą silniejsze relacje z innymi przewoźnikami, które mogą przekształcić się w udane partnerstwa.

Współtwórca artykułu: firma transportowa PKS S.A.

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Uwaga! Ślisko na drogach!
Jednego złoma mniej na drogach. Będzie bezpieczniej.
Marek
Uwaga! Ślisko na drogach!
BeeMWuu (to samo kałdi i vieśwagen) to STAN ÓMYSŁU.
Denaturat boys
Inwestycje 2021 - co planuje gmina Wyszków?
A co z ulicą Malinową w Drogoszewie - Sołtys obiecuje od lat, a wyglada na to, że kolejne lata trzeba będzie chodzić brodząc w błocie po kolana... Masakra - pewnie do kolejnych wyborów...
Mieszkaniec

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Wtorek
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Blanki, Edmunda, Eligiusza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA