REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do pomieszczeń?

Kącik Prasowy

Odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniach odgrywa bardzo ważną rolę. Wpływa na komfort i wygodę przebywania w danym pomieszczeniu. Pamiętać jednak trzeba, w każde pomieszczenie jest inne i inną funkcję spełnia. Dlatego oświetlenie zawsze dobierane powinno być pod konkretne pomieszczenie. Inny zatem rodzaj oświetlenia zastosować trzeba w salonie, a inny w sypialni. Warto zatem wiedzieć, czy kierować się przy instalacji oświetlenia.

REKLAMA

Oświetlenie w salonie

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To tu się odpoczywa i relaksuje. To w salonie spędza się czas z rodziną i przyjmuje gości. Dlatego dobór właściwego oświetlenia w salonie ma kluczowe znacznie. Wybierając oświetlenie do salonu, w pierwszej kolejności pod uwagę należy wziąć wielkość pomieszczenia.

Rodzaj oświetlenia musi być bowiem dopasowany do powierzchni, jaka ma zostać oświetlona. Dodatkowo istotny jest także kolor ścian oraz mebli. W każdym salonie znaleźć powinno się światło główne. Innymi słowy, oświetlenie sufitowe. Przykładem może być klasyczny żyrandol, choć często jest on zastępowany listwami LED.

Światło w salonie powinno być nieco przyciemnione. To istotne, jeśli w salonie spędza się długie wieczory. Zbyt jasne światło może działań negatywnie na wzrok. Oprócz światła głównego w salonie znaleźć powinno się także miejsce dla oświetlenia dodatkowego. Dobrym rozwiązaniem jest lampa stojąca lub stołowa. Idealne podczas czytania. Warto wybrać lampę posiadająca tryb przyciemniania. Umożliwi to ustawienie światłą wedle własnych potrzeb.

Oświetlenie w sypialni

Równie istotnym pomieszczeniem w każdym domu jest sypialnia. Jest to pomieszczenie, które przecież nie służy tylko i wyłącznie do samego snu. To takie miejsce, w którym przechowuje się garderobę i codziennie rano przygotowuje się na nowy dzień. Dlatego oświetlenie w sypialni jest tak ważne.

Podstawa w każdej sypialni to oświetlenie główne oraz lampka nocna. Warto jest zastosować dodatkowe oświetlenie właśnie przy szafach z ubraniami. Powinno być ono tak zainstalowane, aby strumień światła oświetlał wnętrze szafy. Dzięki temu o poranku bez problemu będzie można wybrać odpowiednie elementy garderoby.

Oświetlenie w kuchni i łazienki

Kuchnia to miejsce szczególne. To w niej przygotowuje się posiłki i dania. Dlatego pomieszczenie to wymaga bardzo dobrego oświetlenia. W kuchni warto postawić na oświetlenie ledowe. Nie tylko odpowiednio oświetla pomieszczenie, ale i jest energooszczędne. Oprócz oświetlenia centralnego w kuchni konieczne jest zastosowanie oświetlenia kilku istotnych miejsc. Mowa tu choćby o blacie. Dodatkowo oświetlony powinien zostać stół kuchenny.

W łazience oświetlenie musi być przede wszystkim praktyczne. Oczywiście zamontowane musi być oświetlenie centralne. Dodatkowo warto zainstalować oświetlenie ścienne. Zwłaszcza po obu stronach lustra. Dzięki temu podczas porannej toalety twarz będzie idealnie oświetlona i będzie można wyraźnie przejrzeć się w lustrze. Choć oświetlenie w łazience ma pełnić funkcję przede wszystkim praktyczną, to pamiętać także trzeba o estetyce. Tak, aby rodzaj zamontowanego oświetlenia pasował wizualnie do wystroju łazienki.

Pomocy przy napisaniu artykułu udzieliła nam firma ElmarCo.pl hurtownia oświetlenia w Gdyni.

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Uwaga! Ślisko na drogach!
Jednego złoma mniej na drogach. Będzie bezpieczniej.
Marek
Uwaga! Ślisko na drogach!
BeeMWuu (to samo kałdi i vieśwagen) to STAN ÓMYSŁU.
Denaturat boys
Inwestycje 2021 - co planuje gmina Wyszków?
A co z ulicą Malinową w Drogoszewie - Sołtys obiecuje od lat, a wyglada na to, że kolejne lata trzeba będzie chodzić brodząc w błocie po kolana... Masakra - pewnie do kolejnych wyborów...
Mieszkaniec

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Wtorek
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Blanki, Edmunda, Eligiusza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA