REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Straciła 50 tys. zł! Uważajcie na fałszywych policjantów!

Na Sygnale

Tylko w ostatnim tygodniu oszuści aż dziesięć razy telefonowali do mieszkańców powiatu wyszkowskiego, podając się za „policjantów”. Ofiarą przestępców padła jedna z mieszkanek gminy Zabrodzie.

REKLAMA

Oszuści nie próżnują. W minionym tygodniu aż dziesięć razy telefonowali do mieszkańców powiatu wyszkowskiego, podając się za „policjantów”. W dziewięciu przypadkach czujność rozmówców nie zawiodła. Niestety jedna osoba - mieszkanka gminy Zabrodzie dała się złapać w pułapkę przestępców i przekazała blisko 50 tys. zł. Sposób działania przestępców praktycznie w każdym przypadku był taki sam.

Do mieszkanki gminy Zabrodzie zadzwonił mężczyzna, który podał się za jej syna. Poinformował ją, że śmiertelnie potrącił kobietę i musi wpłacić wysoką kaucję, aby uniknąć kary więzienia. Następnie z kobietą rozmawiał fałszywy policjant, który instruował ją, jak mają zostać przekazane pieniądze. Kobieta uwierzyła w przedstawioną historię i godzinę później przekazała pieniądze nieznanemu mężczyźnie. W ten sposób straciła prawie 50 tys. zł. Dopiero gdy zadzwoniła do syna, zorientowała się, że została oszukana. Wtedy zaalarmowała policję. Na szczęście dzięki szybkiej i profesjonalnej międzywojewódzkiej współpracy, śląskim policjantom jeszcze tego samego dnia udało się zatrzymać 20-letniego mężczyznę i odzyskać utracone pieniądze. 

Policjanci cały czas apelują o ostrożność w kontakcie z osobami, które dzwonią do nas, przedstawiają się za naszą rodzinę lub policjantów i żądają pieniędzy. Mimo to, zdarzają się osoby, którzy dają się oszukać. Ze swojej strony ponawiamy apel i prośbę kierujemy do osób młodych. Rozmawiajcie o takich historiach z waszymi rodzicami i dziadkami. Przestrzeżcie ich i przekażcie kilka cennych rad:

  • Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze lub policjanta, który mówi, że nasze pieniądze są zagrożone, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Podziel się zaraz tą informacją z bliskimi, nie działaj sam. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.
  • Aby potwierdzić dane osoby dzwoniącej, najpierw należy rozłączyć połączenie, a dopiero później wybrać numeru alarmowego 112.
  • Nigdy nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na kontach bankowych.
  • W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie! NIGDY nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie lub przelanie na inne konta bankowe.
  • W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

1 listopada bez kwesty
i bardzo dobrze, bo widok tych zbierających na szczytne cele urzędasów, którzy w d*pie maja mieszkancow tylko szrgał ludziom nerwy w dzien wolny
godejno
Niecodzienna misja na Adriatyku z udziałem wyszkowianina (video)
POgratulować wspaniałej pasjii
Maro
Kolejny urząd wstrzymuje obsługę bezpośrednią
Tak się urzędnicy wystraszyli?
Mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA