REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Plaga pijanych kobiet

Na Sygnale

Promil alkoholu miała 35-latka z gminy Rząśnik, która „slalomem” jechała przez miejscowość Nury. W ostatnich dniach to już trzecia pijana kobieta za kierownicą na podwyszkowskich drogach.

REKLAMA

Pomimo policyjnych apeli i zaostrzonych kar, zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. 13 października o godzinie 18.30 w miejscowości Nury policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle zatrzymali do kontroli mazdę, która jechała „slalomem”. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Po podejściu do pojazdu od kierującej kobiety policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 35-letniej mieszkanki gminy Rząśnik promil. Po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach, okazało się, że amatorka jazdy „na podwójnym gazie” posiada aktualnie obowiązujący sądowy zakaz kierowania pojazdami, ponieważ już wcześniej jeździła pod wpływem alkoholu.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 tys. zł grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nie krótszy niż 3 lata. Jeżeli sprawca był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo ponownie kierował pod wpływem alkoholu w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Taki kierowca musi spodziewać się dużo wyższej kary finansowej od 10 tys. zł, a nawet liczyć się z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.

kom. Damian Wroczyński

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

1 listopada bez kwesty
i bardzo dobrze, bo widok tych zbierających na szczytne cele urzędasów, którzy w d*pie maja mieszkancow tylko szrgał ludziom nerwy w dzien wolny
godejno
Niecodzienna misja na Adriatyku z udziałem wyszkowianina (video)
POgratulować wspaniałej pasjii
Maro
Kolejny urząd wstrzymuje obsługę bezpośrednią
Tak się urzędnicy wystraszyli?
Mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA