REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wyszkowianie wśród najzdolniejszych młodych Polaków

Miasto

Dawid Leśniakiewicz (pierwszy od lewej) i Radosław Kulesza (trzeci od lewej) z Wyszkowa znaleźli się wśród laureatów prestiżowego rankingu "30 przed 30" magazynu "Forbes". Razem z dwoma przyjaciółmi ze studiów stworzyli szkołę "Giganci Programowania", która posiada ponad sto placówek w Polsce i zagranicą. A wszystko zaczęło się od studenckiej przyjaźni, marzeń i... 12 tys. zł.

REKLAMA

Jak co roku „Forbes” wybrał 30 Polek i Polaków, którzy nie ukończyli jeszcze 30. roku życia, ale mają potencjał, by w przyszłości stać się liderami biznesu. Na tegorocznej liście znalazło się 30 nazwisk osób urodzonych w 1990 roku lub później. Ich dotychczasowe osiągnięcia są imponujące. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się dwaj wyszkowianie: Dawid Leśniakiewicz i Radosław Kulesza. Będąc na III roku studiów informatycznych na Politechnice Warszawskiej, wraz z przyjaciółmi - Sebastianem Langą i Piotrem Pełką, założyli własny software house. Zdobyte w ten sposób doświadczenie pomogło im później uruchomić szkołę programowania "Giganci Programowania". 

- Złożyliśmy się po 3 tys. zł i z budżetem 12 tys. zł przeszliśmy do działania - kupiliśmy sprzęt, materiały marketingowe, sami przygotowaliśmy pierwsze scenariusze zajęć, wynajęliśmy sale w dwóch warszawskich szkołach i zaczęło się - wspominają. - Szkołę "Giganci Programowania" stworzyliśmy z potrzeby dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Naszą pasją chcemy zarażać jak najwięcej młodych ludzi, ponieważ wierzymy, że nauka programowania rozwija nie tylko umiejętności cyfrowe, dające lepszy start w przyszłość, ale też stymuluje rozwój logicznego myślenia, wyzwala kreatywność - podkreślają twórcy szkoły. 

Jak mówią, najpierw połączyła ich przyjaźń, a potem zamiłowanie do programowania. To złożyło się na ogromny sukces przedsięwzięcia. Z każdym nowym rokiem powstawały nowe placówki. "Giganci" wchodzili do kolejnych miast, także zagranicznych. Wprowadzono system franczyzowy. I tak powstała sieć licząca obecnie 112 placówek na terenie Polski (61 własnych i 51 franczyzowych) oraz placówki w Hiszpanii i na Słowacji. Roczny przychód firmy za 2019 rok wyniósł 5,2 mln zł, a zysk - 1,2 mln zł. Firma zatrudnia 250 pracowników.

- I to wszystko po zainwestowaniu 12 tys. zł w pierwszy zestaw komputerów (i wielu godzinach ciężkiej pracy) - mówią twórcy sukcesu. 

- Marzenia są to po, żeby je spełniać! - podkreśla absolwent wyszkowskiego I LO im. C.K. Norwida Dawid Leśniakiewicz. - Gdy 5 lat temu zaczynaliśmy rozwijać firmę Giganci Programowania, z kilkunastoma tysiącami złotych kapitału, mogliśmy tylko marzyć i wierzyć, że dojdziemy tak daleko, a studencki pomysł przerodzi się w świetny biznes wart miliony. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego niesamowitego wyróżnienia! Dziś cieszymy się sukcesem i wytyczamy kolejne cele i marzenia. Czas zacząć je realizować i spełniać. 

- Marzenia są po to, żeby je spełniać - tak, to prawda - dodaje Radosław Kulesza. - To dla nas wielkie wyróżnienie i zwieńczenie naszej dotychczasowej działalności, a jednocześnie duża odpowiedzialność. Dołożymy wszelkich starań, aby znalezienie się w gronie najzdolniejszych młodych osób w Polsce nie było przypadkowe. Kiedy ponad 5 lat temu z kapitałem równym 12 tys. zł zaczynaliśmy przygodę z Gigantami Programowania nikt z nas nie spodziewał się, że będziemy jedną z największych polskich sieci edukacyjnych w liczącą już 115 placówek w Polsce, Hiszpanii i na Słowacji. Obecnie naszym celem długofalowym jest zbudowanie rozpoznawalnej na całym świecie polskiej marki edukacyjnej, więc nie zamierzamy zwalniać tempa. 

Już dziś założyciele "Gigantów" nie ograniczają się tylko do prowadzenia szkół. To także autorzy książek do nauki programowania, organizatorzy obozów dla dzieci i młodzieży (Giganci Travel) i kursów z matematyki (Giganci Edukacji). Jednocześnie od niedawna budują edukacyjną platformę online i testują własną wypożyczalnię samochodów sportowych.

Fot. Forbes

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Forbes30 under 30rankingWyszkówDawid LeśniakiewczRadosław KuleszaGiganci Programowania

Komentarze

Renata
Jesteście niesamowici. Wszystkiego dobrego i dalszych sukcesów

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

1 listopada bez kwesty
i bardzo dobrze, bo widok tych zbierających na szczytne cele urzędasów, którzy w d*pie maja mieszkancow tylko szrgał ludziom nerwy w dzien wolny
godejno
Niecodzienna misja na Adriatyku z udziałem wyszkowianina (video)
POgratulować wspaniałej pasjii
Maro
Kolejny urząd wstrzymuje obsługę bezpośrednią
Tak się urzędnicy wystraszyli?
Mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA