REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sala Ślubów w Wyszkowie zmieni lokalizację

Miasto

Zapadła decyzja co do dalszego funkcjonowania Urzędu Stanu Cywilnego, Urzędu Miejskiego i Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie. Burmistrz zdecydował się na rozwiązanie kompromisowe i do gmachu biblioteki przenosi tylko Salę Ślubów a nie cały USC.

REKLAMA

Niebawem śluby cywilne parom z gminy Wyszków będą udzielane w Sali Ślubów urządzonej w Bibliotece Miejskiej.

- Różne koncepcje się ścierały, ale ostatecznie pan burmistrz zdecydował, że Salę Ślubów będziemy uruchamiać w obrębie biblioteki a reszta zostaje po staremu - informuje sekretarz gminy Anna Gołębiewska. Jak dodaje, gmina przygotowuje się organizacyjnie do przeprowadzki. Uruchomienie Sali Ślubów w wyszkowskiej książnicy nastąpi w przyszłym roku, ale dokładna data nie jest jeszcze znana. Podobnie jak nie wiadomo, w której sali śluby będą udzielane. Początkowo pod uwagę brana była sala wystawowa im. prof. Ludwika Maciąga na III piętrze. 

- Zastanawiamy się, w której to będzie sali - mówi sekretarz Gołębiewska. 

Według jednej z pierwszych koncepcji, do gmachu biblioteki miał zostać przeniesiony cały Urząd Stanu Cywilnego wraz z archiwum. Przeprowadzka USC wiązałaby się wówczas z ograniczeniem powierzchni na działalność statutową biblioteki (m.in. zmniejszenie Działu dzieci i młodzieży). Zamysł był taki, aby dział dla najmłodszych czytelników przenieść do szatni, która miałaby zostać zlikwidowana. Urząd chciał także wykorzystać pomieszczenia użyczone lub wynajmowane przez bibliotekę Hufcowi ZHP oraz prywatnej szkole artystycznej. Po analizach obydwa podmioty będą mogły nadal funkcjonować w pomieszczeniach biblioteki a ona sama nie będzie musiała przenosić działu dziecięcego i likwidować szatni. Co zaważyło na takiej decyzji?

- Wszystkie argumenty, które były przedmiotem szczegółowej analizy i opracowań - mówi pani sekretarz.

Z pewnością jednym z nich był fakt, że niedawno Biblioteka Miejska pozyskała pokaźną dotację z Ministerstwa Kultury na modernizację budynku w celu poszerzenia oferty czytelniczej i kulturalnej. Jej ograniczanie wiąząłoby się z koniecznością zwrotu dofinansowania. 

Pomysł przeprowadzki i reorganizacji samorządowych instytucji, który szeroko opisywaliśmy TUTAJ, zrodził się z potrzeby poprawy warunków lokalowych Urzędu Miejskiego. Po likwidacji straży miejskiej, w magistracie ma powstać nowy wydział, dla którego brakuje miejsca w budynku przy al. Róż. Także warunki obsługi interesantów w innych wydziałach są - zdaniem burmistrza - nienajlepsze. Stąd potrzeba "rozkurczenia" i poszukiwanie nowych powierzchni dla urzędników. Po ostatnich decyzjach burmistrza, w Urzędzie Miejskim do zagospodarowania na cele biurowe przybędzie jedno duże pomieszczenie - obecna Sala Ślubów. 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

K
"Z pewnością...Jej ograniczanie wiąząłoby się z koniecznością zwrotu dofinansowania." - nie mam złudzeń, że o zmianie planów zdecydowało właśnie to, nic innego ????

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

1 listopada bez kwesty
i bardzo dobrze, bo widok tych zbierających na szczytne cele urzędasów, którzy w d*pie maja mieszkancow tylko szrgał ludziom nerwy w dzien wolny
godejno
Niecodzienna misja na Adriatyku z udziałem wyszkowianina (video)
POgratulować wspaniałej pasjii
Maro
Kolejny urząd wstrzymuje obsługę bezpośrednią
Tak się urzędnicy wystraszyli?
Mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA