REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wieś w Galerii "PeKaP" 

Kultura

Stowarzyszenie „FormAT” 4 października  zaprosiło miłośników sztuki do galerii „PeKaP” w Wyszkowie na wystawę poplenerową malarstwa pt. "Wieś wczoraj, dziś i jutro". 

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Dzisiejsza wystawa będzie nietypowa, nie będzie takiego otwarcia jakie zawsze organizujemy ze względu na pandemię. Podaliśmy godziny, w których można odwiedzić naszą galerię i podziwiać obrazy - mówiła Agnieszka Długołęcka - prezes Stowarszyszenia Form Artystycznych i Turystycznych "FormAT".

W dniach 25 maja - 3 czerwca profesjonalni artyści plastycy jak i amatorzy uczestniczyli w szóstym plenerze malarskim w gospodarstwie agroturystycznym "Dom pod Wierzbami" Barbary Polak w Jackowie Dolnym. Podczas poplenerowego wernisażu można było podziwiać prace autorstwa: Leszka Gapskiego, Michaliny Derlickiej, Henryka Kiełczewskiego, Agnieszki Długołęckiej, Tamary Baczkowskiej - Urban, Tomasza Januszewskiego, Katarzyny Borkowskiej, Anny Zalewskiej - Falińskiej, Ireny Filipowicz, Jagny Derlickiej, Ewy Andryszczak i Janka Nowaka. Obrazy ukazują krajobrazy polskiej wsi, piękno wiejskiej przyrody, zwierzęta gospodarskie oraz domowe, pejzaże, abstrakcje. Na wystawie zaprezentowano ponad 50 prac.

Wernisaż został zorganizowany w ramach projektu "Żyjemy sztuką tu i teatr", o którym opowiedziła Agnieszka Długołęcka. Była to druga wystawa organizowana w ramach tego projektu.

- Projekt jest dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Napisałyśmy projekt - nasz dostał numer 15.212. Projektów było bardzo dużo, z tego co wiem około 20 tysięcy. Dostałyśmy 197 punktów, musiałyśmy trochę przerobić projekt ze względu na pandemię, część rzeczy działa się zdalnie. W projekcie były różne działnia: warsztaty teatralne, warsztaty psychoedukacyjne, plener, wystawa poplenerowa, w planach jest również spektakl, planowany już pod koniec października - mówiła.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówGaleria "PeKaP"wystawa poplenerowaStowarzyszenie „FormAT”"Wieś wczoraj, dziś i jutro"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

1 listopada bez kwesty
i bardzo dobrze, bo widok tych zbierających na szczytne cele urzędasów, którzy w d*pie maja mieszkancow tylko szrgał ludziom nerwy w dzien wolny
godejno
Niecodzienna misja na Adriatyku z udziałem wyszkowianina (video)
POgratulować wspaniałej pasjii
Maro
Kolejny urząd wstrzymuje obsługę bezpośrednią
Tak się urzędnicy wystraszyli?
Mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA