REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Światowy Dzień Turystyki w „Skłodowskiej”

Turystyka

27 września obchodzony był Światowy Dzień Turystyki. Uczniowie i nauczyciele ze „Skłodowskiej” także przyłączyli się do obchodów tego święta.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest od 1979 roku. Tegoroczne, główne obchody odbyły się w Ghanie pod hasłem „Świętując różnorodność”. Celem spotkań jest uświadomienie społeczeństwu, jak wielkie znaczenie ma turystyka we wzmacnianiu wzajemnego zrozumienia między narodami, a także przedstawienie, jak znaczący wpływ wywiera turystyka na wszystkie sfery działalności ludzkiej (społeczną, polityczną, gospodarczą, kulturową), a także zwrócenie uwagi na jej rolę w promowaniu wyższych standardów życia.

Obchody regionalne organizowane są w niemal każdym zakątku świata, w tym także w Zespole Szkół nr 1 w Wyszkowie. 1 października uczniowie „Skłodowskiej” pod opieką swoich nauczycieli mogli skorzystać z wielu atrakcji. Przeprowadzono konkursy turystyczne na najciekawszą prezentację oraz znajomość państw. Dużą popularnością cieszyła się także gra „Czyja to flaga?”. Na przygotowanych wcześniej ciastkach były umieszczone flagi poszczególnych państw świata, a zadaniem uczestników było podanie prawidłowej nazwy kraju znajdującego się na fladze. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi w nagrodę można było zjeść ciastko. Odbyła się także projekcja filmików podróżników. Dla uczestników przygotowano pamiątkowe upominki i nagrody w postaci katalogów, przewodników i gadżetów przekazane przez wydział promocji gminy Wyszków. Organizatorkami obchodów były nauczycielki przedmiotów zawodowych turystycznych Joanna Borkowska-Sergiejuk oraz Beata Mizińska.

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


ZS1Zespół Szkół nr 1Światowy Dzień Turystyki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Baza odpadów przy Zakolejowej. Urząd czeka na uwagi
Jak tak można, a od czego dzielnica przemysłowa albo peryferia miasta a nie blisko centrum wysypisko śmieci. Ładna wizytówka miasta dla przyjeżdżających do Wyszkowa.
Mieszkanka ul. Zakolejowej
Baza odpadów przy Zakolejowej. Urząd czeka na uwagi
Wyszkow schodzi na psy ale jego mieszkańcy tego nie widzą i co wybory pchają się w to same g....., Przykro patrzeć jak nasze miasto dziadzieje .
Gall anonim
Baza odpadów przy Zakolejowej. Urząd czeka na uwagi
SMRÓD W CENTRALNYM PUNKCIE MIASTA DWORZEC PKS I PKP OBOK HURTOWNI SPOŻYWCZEJ !!!!!!!!! CZY KTOŚ W TYM MIEŚCIE MYŚLI?????
anonim
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA