REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Światowy Dzień Turystyki w „Skłodowskiej”

Turystyka

27 września obchodzony był Światowy Dzień Turystyki. Uczniowie i nauczyciele ze „Skłodowskiej” także przyłączyli się do obchodów tego święta.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest od 1979 roku. Tegoroczne, główne obchody odbyły się w Ghanie pod hasłem „Świętując różnorodność”. Celem spotkań jest uświadomienie społeczeństwu, jak wielkie znaczenie ma turystyka we wzmacnianiu wzajemnego zrozumienia między narodami, a także przedstawienie, jak znaczący wpływ wywiera turystyka na wszystkie sfery działalności ludzkiej (społeczną, polityczną, gospodarczą, kulturową), a także zwrócenie uwagi na jej rolę w promowaniu wyższych standardów życia.

Obchody regionalne organizowane są w niemal każdym zakątku świata, w tym także w Zespole Szkół nr 1 w Wyszkowie. 1 października uczniowie „Skłodowskiej” pod opieką swoich nauczycieli mogli skorzystać z wielu atrakcji. Przeprowadzono konkursy turystyczne na najciekawszą prezentację oraz znajomość państw. Dużą popularnością cieszyła się także gra „Czyja to flaga?”. Na przygotowanych wcześniej ciastkach były umieszczone flagi poszczególnych państw świata, a zadaniem uczestników było podanie prawidłowej nazwy kraju znajdującego się na fladze. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi w nagrodę można było zjeść ciastko. Odbyła się także projekcja filmików podróżników. Dla uczestników przygotowano pamiątkowe upominki i nagrody w postaci katalogów, przewodników i gadżetów przekazane przez wydział promocji gminy Wyszków. Organizatorkami obchodów były nauczycielki przedmiotów zawodowych turystycznych Joanna Borkowska-Sergiejuk oraz Beata Mizińska.

REKLAMA

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


ZS1Zespół Szkół nr 1Światowy Dzień Turystyki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA