REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zimo przybywaj – kulig czeka

Turystyka

Gdy nadchodzą zimowe miesiące niektórzy z nas nie wychylają nosa z domów, czekając niecierpliwie przyjścia wiosny. Inni zaś właśnie tej pory roku wyglądają, uwielbiając moc atrakcji, jaką ze sobą przynosi. Ich to można spotkać w Zimowej Stolicy Polski – w Zakopanem.

REKLAMA

Turyści kochają Tatry

Od wielu, wielu lat, na liście najpopularniejszych miejsc zimowych wyjazdów i urlopów znajdują się Tatry, Podhale, Zakopane. Oczywiście miejsca te nie narzekają na brak zainteresowania przez cały rok. Piękne są, gdy przyroda się budzi wiosną, gdy w pełni rozkwita latem, i gdy jesienią otula się złotem i brązem opadających liści. Ale w zimie wszystko to znika pod białym puchem, który przykrywa góry i doliny, drogi i dukty, zbocza i stoki. I to jest właśnie ten zimowy raj...

Najbardziej na przyjście zimy cieszą się chyba dzieci, dla których to czas lepienia bałwanów, bitew na śnieżki, robienia orłów w śniegu, jazdy na sankach, łyżwach ale i nartach. Dorośli też kochają taką zimową aktywność, dodając do niej także długie wędrówki górskimi trasami. Te wcale nie muszą być szczególnie trudne, w końcu nie każdy przyjeżdżający w Tatry jest miłośnikiem wspinaczki górskiej. Na pewno za to są widowiskowe, pełne prześlicznych widoków, tak charakterystycznych dla Podhala zimą. 

Jednym z najpopularniejszych sposobów ich oglądania są sanie, którymi z firmą https://www.mountain.pl można wybrać się na przejażdżkę po górach. 

Kulig w Zakopanem

Wpisany on jest w tradycję zimowego odpoczynku na Podhalu od wielu lat. I cieszy się wciąż popularnością, bo jest przecież jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Chociaż kuligi organizowane były kiedyś w całej praktycznie Polsce, a i teraz zimą gdzieniegdzie można się na nie natknąć, to jednak nigdzie nie mają takiej oprawy jak w Zakopanem.

Bo też i nigdzie nie ma takich gór, takich majestatycznych widoków, rozciągających się wszędzie, jak okiem sięgnąć. Strzeliste szczyty, pokryte czapami białego śniegu, robią monumentalne wrażenie. Zachwyt, zafascynowanie, podziw – to najpopularniejsze odczucia, jakie wywołują Tatry zimą, tak wśród dorosłych, jak i ich pociech. Biały pejzaż  jest tym bardziej atrakcyjny, że przecież w innych miejscach kraju ostatnie zimy są szaro bure, tym chętniej więc wybieramy się do Zakopanego na zimowy urlop.

Jednym z najpiękniejszych miejsc w jego okolicy jest Dolina Chochołowska, a właśnie przez nią biegnie trasa kuligu oferowanego przez https://www.mountain.pl/zakopane/kuligi/. Porośnięta wszędobylskimi świerkami, przetykanymi jodłami, bukami i sosnami, które wieczorową porą, w świetle pochodni, rzucają fantastyczne i tajemnicze cienie. Miejsce tak bliskie miasta, ale jednocześnie spokojne, ciche, tak naturalne. 

Kulig w Dolinie Chochołowskiej robi niezapomniane wrażenia, a dopełnia go oczywiście tradycyjna biesiada. Przyjemne ciepło ogniska, przy którym przygrywa regionalna kapela, i gdzie można ogrzać się kubkiem herbaty, posilić strzelającą w zębach kiełbaską. Przypomnieć sobie nuty i słowa góralskich przyśpiewek, potupać na śniegu w ich rytm. 

Taką zimę można lubić i to jak!
 

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

1 listopada bez kwesty
i bardzo dobrze, bo widok tych zbierających na szczytne cele urzędasów, którzy w d*pie maja mieszkancow tylko szrgał ludziom nerwy w dzien wolny
godejno
Niecodzienna misja na Adriatyku z udziałem wyszkowianina (video)
POgratulować wspaniałej pasjii
Maro
Kolejny urząd wstrzymuje obsługę bezpośrednią
Tak się urzędnicy wystraszyli?
Mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA