REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zimo przybywaj – kulig czeka

Turystyka

Gdy nadchodzą zimowe miesiące niektórzy z nas nie wychylają nosa z domów, czekając niecierpliwie przyjścia wiosny. Inni zaś właśnie tej pory roku wyglądają, uwielbiając moc atrakcji, jaką ze sobą przynosi. Ich to można spotkać w Zimowej Stolicy Polski – w Zakopanem.

REKLAMA

Turyści kochają Tatry

Od wielu, wielu lat, na liście najpopularniejszych miejsc zimowych wyjazdów i urlopów znajdują się Tatry, Podhale, Zakopane. Oczywiście miejsca te nie narzekają na brak zainteresowania przez cały rok. Piękne są, gdy przyroda się budzi wiosną, gdy w pełni rozkwita latem, i gdy jesienią otula się złotem i brązem opadających liści. Ale w zimie wszystko to znika pod białym puchem, który przykrywa góry i doliny, drogi i dukty, zbocza i stoki. I to jest właśnie ten zimowy raj...

Najbardziej na przyjście zimy cieszą się chyba dzieci, dla których to czas lepienia bałwanów, bitew na śnieżki, robienia orłów w śniegu, jazdy na sankach, łyżwach ale i nartach. Dorośli też kochają taką zimową aktywność, dodając do niej także długie wędrówki górskimi trasami. Te wcale nie muszą być szczególnie trudne, w końcu nie każdy przyjeżdżający w Tatry jest miłośnikiem wspinaczki górskiej. Na pewno za to są widowiskowe, pełne prześlicznych widoków, tak charakterystycznych dla Podhala zimą. 

Jednym z najpopularniejszych sposobów ich oglądania są sanie, którymi z firmą https://www.mountain.pl można wybrać się na przejażdżkę po górach. 

Kulig w Zakopanem

Wpisany on jest w tradycję zimowego odpoczynku na Podhalu od wielu lat. I cieszy się wciąż popularnością, bo jest przecież jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Chociaż kuligi organizowane były kiedyś w całej praktycznie Polsce, a i teraz zimą gdzieniegdzie można się na nie natknąć, to jednak nigdzie nie mają takiej oprawy jak w Zakopanem.

Bo też i nigdzie nie ma takich gór, takich majestatycznych widoków, rozciągających się wszędzie, jak okiem sięgnąć. Strzeliste szczyty, pokryte czapami białego śniegu, robią monumentalne wrażenie. Zachwyt, zafascynowanie, podziw – to najpopularniejsze odczucia, jakie wywołują Tatry zimą, tak wśród dorosłych, jak i ich pociech. Biały pejzaż  jest tym bardziej atrakcyjny, że przecież w innych miejscach kraju ostatnie zimy są szaro bure, tym chętniej więc wybieramy się do Zakopanego na zimowy urlop.

Jednym z najpiękniejszych miejsc w jego okolicy jest Dolina Chochołowska, a właśnie przez nią biegnie trasa kuligu oferowanego przez https://www.mountain.pl/zakopane/kuligi/. Porośnięta wszędobylskimi świerkami, przetykanymi jodłami, bukami i sosnami, które wieczorową porą, w świetle pochodni, rzucają fantastyczne i tajemnicze cienie. Miejsce tak bliskie miasta, ale jednocześnie spokojne, ciche, tak naturalne. 

Kulig w Dolinie Chochołowskiej robi niezapomniane wrażenia, a dopełnia go oczywiście tradycyjna biesiada. Przyjemne ciepło ogniska, przy którym przygrywa regionalna kapela, i gdzie można ogrzać się kubkiem herbaty, posilić strzelającą w zębach kiełbaską. Przypomnieć sobie nuty i słowa góralskich przyśpiewek, potupać na śniegu w ich rytm. 

Taką zimę można lubić i to jak!
 

Art. zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
W pełni zgadzam się z belfrem i rodzicem. Kadencja minęła - trzeba zorganizować uczciwy konkurs a nie zasłaniać się rozporządzeniem ministra. Może w niektórych placówkach rzeczywiście przyszedł czas na zmiany? Zobaczymy czy nasze władze samorządowe stać na odwagę. Wiele osób już w ubiegłym roku liczyło na to i przeliczyło się.
Ewa
Dyrektorzy proszą o przedłużenie kadencji
Ja jako rodzic dziecka w wieku przedszkolnym również uważam, że nie ma przeciwskazań, aby konkursy się odbyły, skoro dzieci mogą chodzić do żłobków i przedszkoli to dlaczego nie można zrobić takich konkursów w gronie kilku osób, , szczególnie w miejscach w których czuć potrzebę zmiany. Mam dziecko w grupie w której jest wspaniały wychowawca, młoda, ambitna, cudowna osoba z głową pełną pomysłów, kreatywna, cudowna ciocia, którą pokochały dzieci i my rodzice i choć bardzo przykro mi było, że jest możliwość że nie przejdzie dalej z naszymi dziećmi to kibicowałam jej z całego serca i życzyłam wygranej bo wiedziałam, że chce kandydować na dyrektora tej placówki. Sama pandemia jest bardzo przykra i przygnębiająca, a tu jeszcze takie wiadomości:/
Rodzic
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anicety, Klary, Rudolfina

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA