REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pensje i nagrody prezesów

Miasto

Od 3 do prawie 32 tys. zł netto wyniosły premie i nagrody wypłacone za 2019 rok prezesom i członkom zarządów gminnych spółek: PEC, PWiK oraz WTBS w Wyszkowie. Najwyższą gratyfikację otrzymał prezes PEC za pozyskanie dotacji na budowę kogeneracji.

REKLAMA

Z zapytaniem o wysokość uposażeń członków zarządów spółek komunalnych będących własnością gminy Wyszków oraz wysokość nagród wypłaconych im w 2020 roku wystąpili do burmistrza radni Klubu "Masz Wybór". W odpowiedzi otrzymali informację o wysokości wynagrodzeń oraz nagród prezesów oraz pozostałych członków zarządów trzech gminnych spółek: Wyszkowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Prezesi zarządów wynagradzani są na podstawie kontraktów menadżerskich, które składają się z części stałych i zmiennych. Część stała kontraktu stanowi wynagrodzenie miesięczne podstawowe (czyli pensja) określone kwotowo. Zmienna część wynagrodzenia uzależniona jest natomiast od stopnia realizacji postawionych celów zarządczych. I tak za 2019 rok w miejskich spółkach przedstawia się to następująco:

 

Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Prezes zarządu Marek Siekierski

- stałe wynagrodzenie miesięczne:  7.033 zł netto

- jednorazowe wynagrodzenie za realizację celów zarządczych: 8.351 zł netto 

Członek zarządu Sławomir Rutkowski

- stałe wynagrodzenie miesięczne:  6.345 zł netto

- jednorazowe wynagrodzenie za realizację celów zarządczych: 2.982 zł netto 

Prokurent Agnieszka Oleksiak

- wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości 500 zł (wypłata w okresie wrzesień - grudzień 2020).

 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

Prezes zarządu Ireneusz Mroczek

- stałe wynagrodzenie miesięczne:  10.426 zł netto

- jednorazowe wynagrodzenie za realizację celów zarządczych: 7.344 zł netto 

- jednorazowa nagroda związana z pozyskaniem 18 mln zł dotacji z NFOŚ: 24.480 zł netto

 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

Prezes zarządu Daniel Bogdan

- stałe wynagrodzenie miesięczne: 10.886 zł netto

- jednorazowe wynagrodzenie za realizację celów zarządczych: 12.660 zł netto.

 

Wypłata wynagrodzenia jednorazowego nastąpiła we wszystkich przypadkach w 2020 roku.

Poza jednym przypadkiem - nagrody dla prezesa PEC w wysokości prawie 24,5 tys. zł netto - burmistrz nie podaje konkretnego uzasadnienia dla przyznania jednorazowych wynagrodzeń członkom zarządów. Uzasadnienie brzmi: "za realizację celów zarządczych". Prezes PEC Ireneusz Mroczek otrzymał natomiast nagrodę za pozyskanie 18 mln zł dotacji z NFOŚ na budowę kogeneracji, czyli systemu wytwarzania ciepła i prądu z biomasy (zrębki drzewne). PEC dotychczas nie rozstrzygnął przetargu na tę wartą 50 mln zł inwestycję. Ogłaszał go dwukrotnie, ale za każdym razem przedstawione oferty były zbyt drogie. 

Przypomnijmy jeszcze, że w 2019 rok WTBS sfinalizował budowę 78 mieszkań (dwa bloki) na wynajem na ul. Łącznej. 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

pracownik
Szkoda, że pracownicy nie mają się czym chwalić. Podwyżka w PEC była mniejsza niż waloryzacja emerytur.
Stasiek
Podwyżki? Sektor prywatny tnie koszty, ale samorząd wiadomo.....
ja
Prezes PEC Ireneusz Mroczek nagroda od burmistrza: ,,jednorazowe wynagrodzenie za realizację celów zarządczych: 7.344 zł netto ,,. Jeżeli celem prezesa i burmistrza była strata finansowa w PEC na kilkaset tysięcy złotych za 2019r., to szkoda, że pracownicy o tym nie wiedzieli i solidnie pracowali przez cały 2019 rok. Dostali 30 zł brutto podwyżki - gdyby gorzej pracowali, pewnie podwyżka byłaby większa.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

#piekłokobiet - Dziś Marsz Wyszkowa
tomasz: zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Ludzie nie czytają i nie słuchają ze zrozumieniem o co w tym strajku chodzi, o co walczymy! Musimy mieć możliwość podjęcia decyzji, a nie jej narzucenia odgórnie!
MF
#piekłokobiet - Dziś Marsz Wyszkowa
Szanowni Państwo - sądzę, że nie w pełni rozumiecie powody obecnych protestów w kraju. W takiej skali jak obecnie nie pojawiały się przed orzeczeniem trybunału mgr Przyłębskiej. Chodzi o prawo do podjęcia decyzji o kontynuowaniu ciąży w przypadku jej uszkodzenia. Kogo wiara, przekonania moralne, siły, możliwości pozwalają na urodzenie, wychowywanie i zapewnienie godnego życia takim dzieciom - miały i mają prawo do kontynuacji ciąży i urodzenia dziecka. Nie wszystkie osoby mają te same przekonania oraz możliwości i to należy uszanować - dla tych rodziców pozostawała otwarta furtka na przerwanie takiej ciąży. Nie chodzi o nic innego jak możliwość podjęcia przemyślanej decyzji a nie narzucanie jedynego rozwiązania przez państwo - moralność nie może podlegać regulacjom prawnym. Brak jest odwagi naszym rządzącym - dlaczego temat nie jest poddany konsultacjom a może i nawet referendum - niech Polacy się wypowiedzą czy chcą zaostrzenia, utrzymania czy złagodzenia przepisów w tym temacie. A w
tomasz
#piekłokobiet - Dziś Marsz Wyszkowa
Kozak będzie straszyć piekłem kobiet !. Czas pomyśleć o przejściu na tamten brzeg staruszko.
nawalny
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Niedziela
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ingi, Maurycego, Sambora

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA