REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nie śpieszą po bon turystyczny

Powiat

Zaledwie 19 proc. mieszkańców powiatu wyszkowskiego, uprawnionych do skorzystania z bonu turystycznego, aktywowało go w tym sezonie wakacyjnym. Na realizację bonu jest czas do marca 2022 roku.

REKLAMA

Na całym Mazowszu ZUS wygenerował 630 tysięcy bonów turystycznych o wartości blisko 510 mln zł. Latem 2020 roku bon aktywował co czwarty rodzic w regionie. Z najnowszych danych wynika, że w województwie mazowieckim rodzice aktywowali ponad 146,6 tysięcy bonów turystycznych o wartości 125,4 mln zł. Mniej uprawnionych skorzystało już z dopłaty do usług turystycznych lub aktywowało bon w powiecie wyszkowskim. Jak podaje ZUS, aktywnych bonów o wartości 500 zł na dziecko jest w powiecie wyszkowskim 8 874. Dotychczas aktywowano zaledwie 1 743 bony, czyli niecałe 20 proc. 

Nie trzeba spieszyć się z aktywacją i wykorzystaniem bonu, bo program potrwa do końca marca 2022 r. Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Tam należy go aktywować po to, by zapłacić nim później za usługę turystyczną. Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych,  które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus.

Źródło: ZUS

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Będzie drugi marsz
do WWY : Po co ten cynizm? Rozumiesz chociaż ciut z tego, co się dzieje?
obserwator
"Wyszków jest kobietą". Tłumny protest przeciwko zakazowi aborcji (VIDEO)
Do DK. Po pierwsze nie klecha, tylko ksiądz. Po drugie, jak większość tych nienawidzących ludzi o innych poglądach, nie rozumiesz sam tego, co piszesz i o czym mówisz. Jeżeli obok ojca z trumienką szedł ksiądz, to chyba nie po to, żeby nie odprawić katolickiego pogrzebu?
WWY
"Wyszków jest kobietą". Tłumny protest przeciwko zakazowi aborcji (VIDEO)
Paradoks, ironia, eutanazja, autyzm - dużo trudnych słów, ale trzeba jeszcze znać ich znaczenie. Przymusowa eutanazja? Nie ma czegoś takiego, eutanazja to śmierć na własne życzenie. Po drugie nie słyszałem aby można było potwierdzić autyzm u dziecka nienarodzonego. To nie choroba genetyczna ani wada rozwojowa widoczna na USG. No i jeszcze Twoja ortografia kuleje drogi WWY. Kaleczysz ojczysty język patrioto. "Żądać" nie pisze się przez "rz", ale może to też zależy od poglądów. Chciałeś zabłysnąć elokwencją a po prostu się zbłaźniłeś. Śmiech.
Paradoks i ironia

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Narcyza, Serafina, Wioletty

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA