REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Oni dzisiaj grali z serca..."

Kultura

Podwójny jubileusz obchodził 19 września honorowy obywatel Wyszkowa, kapelmistrz Franciszek Józef Bieganowski, który świętował swoje 80. urodziny oraz 35 - lecie pracy z Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP w Wyszkowie. Uroczysty koncert odbył się w hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Sygnałem z musztry paradnej zainaugurowała jubileusz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Uroczystego otwarcia dokonała kierownik Orkiestry Helena Karłowicz.

- Bohaterem dzisiejszego wieczoru i dzisiejszego koncertu jest szanowny jubilat - kapelmistrz Franciszek Józef Bieganowski - osoba, dzięki której, dla której spotkaliśmy się gościnnie w hali WOSiR - mówiła.

- Pragnę podziękować wszystkim tym, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie na tak nietypowe moje urodziny i spędzić razem ten wieczór. Jestem zbyt stremowany, żeby jeszcze coś więcej mówić - powiedział jubilat Franciszek Józef Bieganowski.

Kapelmistrz złożył podziękowania wielu instytucjom, osobom oraz podmiotom za wiele lat współpracy i wsparcia. Krótko przybliżył swoją biografię, w tym 20 - letnią pracę w roli kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Przywołał wiele wspomień.

W imieniu rodziców i członków OSP Wyszków życzenia jubilatowi przekazała Edyta Jarosz.

- Oni dzisiaj grali z serca, dlatego, że grali dla swojego mistrza.  Żadne słowa, żadne kwiaty nie wyrażą tego, co do ciebie czujemy. Dziękujemy ci za te wszystkie lata i mamy nadzieję, że kolejne wspaniałe lata przed nami. Można powiedzieć, "sto lat to za mało, chyba dwieście by się zdało". To, co zrobiłeś dla naszej orkiestry, dla Wyszkowa jest czymś, co się nie zatrze i za to chcielibyśmy ci podziękować - mówiła.

Życzenia przekazali także burmistrz gminy Wyszków Grzegorz Nowosielski wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Piórkowską oraz naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego Edyta Wittich.

- Z gratulacjami i podziękowaniami za wzbogacanie artystycznego życia gminy Wyszków, kunsztem i talentem, piękną pracą pedagogoczną i kształtowaniem postaw patriotycznych i obywatelskich, promocję gminy Wyszków w kraju i za granicą, z życzeniami niezmiennego zdrowia i pogody ducha - życzyli.

- Składamy serdeczne życzenia zdrowia, pomyślości i kolejnych owocnych lat przepełnionych muzyką.  Pragniemy wyrazić wdzięczność za niezwykłe zaangażowanie, długoletnią pracę na terenie powiatu wyszkowskiego i ogromne dokonania w zakresie kultury i muzyki - życzył starosta Jerzy Żukowski. - Niech wdzięczność uczniów, przyjaciół, miłośników muzyki i wszystkich mieszkańców naszego powiatu będzie cenną nagrodą, a pańska praca z młodzieżą niech cieszy się zasłużoną sławą.

Gratulacje oraz życzenia przekazali również znajomi, byli współpracownicy i członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP, przedstawiciele instytucji i organizacji. Dla jubilata przygotowano urodzinowy tort. Otrzymał wiele prezentów. 

Na jubileuszowy koncert Franciszek Józef Bieganowski przygotował wszystkie swoje aranżacje i dwie własne kompozycje powstałe w czasie pandemii pt. "Odważni bliźniacy" oraz "GPS". Goście usłyszeli utwory z repertuaru m.in. Toma Jonesa, Chrisa Bottiego, Katie Melua. Zabrzmiały piosenki „Shallow” Lady Gaga i Bradley Coopera, wiązanka utworów Glenna Millera, „Kawałek do tańca” grupy Poparzeni Kawą Trzy, „Take on me” zespołu A - ha. Wystąpili także soliści: Nikola Wyszyńska (saksofon sopranowy), Adam Jarosz (trąbka), Julia Mielniczuk - wokalistka ze Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie, debiutujący Igor i Marcel Juszyńscy (waltornia), Zuzanna Skoczeń (trąbka). Koncert poprowadziła Karolina Karłowicz - instruktor grupy saksofonistów Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie. 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówkapelmistrz Franciszek Józef Bieganowskijubileusz 35 - lecia pracy Franciszka Józefa Bieganowskiego z z Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP w WyszkowieOSP w Wyszkowie

Komentarze

Krul
Jednym się robi za free urodzinki na hali, a innym każe się za nią na podobny jubileusz zapłacić 40 tysięcy, a potem wyrzuca po 36 latach z macierzystej placówki. Kultura w Wyszkowie proszę Państwa, wysoka!
Zbych
Nie wiedziałem, że p. Zdunek obchodziła 80-cio lecie i kazano jej płacić 40 tyśków za halę... Za taką kasę, to mogła w knajpie urodziny zorganizować.
as
p. Zdunek obchodziła nie urodziny (sic!), a 40-lecie pracy dla tego ... dla Wyszkowa
noname
Piórkowska w tym niegodnym pokłonie dla wszystkiego co grzesiowe, to niedługo już tak zostanie

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

1 listopada bez kwesty
i bardzo dobrze, bo widok tych zbierających na szczytne cele urzędasów, którzy w d*pie maja mieszkancow tylko szrgał ludziom nerwy w dzien wolny
godejno
Niecodzienna misja na Adriatyku z udziałem wyszkowianina (video)
POgratulować wspaniałej pasjii
Maro
Kolejny urząd wstrzymuje obsługę bezpośrednią
Tak się urzędnicy wystraszyli?
Mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA