AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bug nadal niepokonany

Bug Wyszków pokonał Olimpię Warszawa 5:0 i nadal prowadzi w tabeli ligi okręgowej.

Liderujący w tabeli Bug Wyszków w sobotni wieczór 19 września podejmował Olimpię Warszawa, która plasuje się w dole tabeli. Początkowo różnica w tabeli nie znajdowała odzwierciedlenia na murawie. Swoje okazje mieli zarówno gospodarze, jak i goście. Blisko gola był Jakub Rejnuś, jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Świetnej okazji doczekał się również Łukasz Damętko, jednak piłka przeleciała ponad bramką rywali. Wyszkowianie stwarzali sobie wiele sytuacji, jednak w pierwszej połowie brakowało im skuteczności. W zdobywaniu bramek wyręczył ich jednak kapitan Olimpii. Próbując wybić piłkę głową ze swojego pola karnego, zrobił to na tyle niefortunnie, że futbolówka wylądowała w bramce Olimpii.

Druga połowa stała pod znakiem lepszej gry zespołu z Wyszkowa, przede wszystkim podopieczni Krzysztofa Ogrodzińskiego byli bardziej skuteczni. Drugiego gola zdobył kapitan zespołu - Mateusz Maciak. Na trzeciego gola kibice musieli poczekać dwadzieścia minut. Do siatki rywali trafił wreszcie Jakub Rejnuś. Kilka chwil później było już 4:0 dla gospodarzy, a na listę strzelców wpisał się Dominik Penkul. Przyjezdni nie byli w stanie zagrozić bramce Nikodema Laskowskiego. Choć w pierwszej połowie kilka razy strzelali na bramkę goalkepera Bugu, w drugiej połowie nie mieli już tylu szans. Bug wprost przeciwnie, do szans dokładał również skuteczność. Wprowadzony w drugiej połowie Przemysław Nasiadka zdobył piątego gola dla gospodarzy i ustalił wynik meczu.

Dzięki wygranej Bug umocnił się na pozycji lidera, pomogły też punkty zgubione przez Wicher Kobyłka. Z dobrej strony pokazali się zmiennicy - Penkul i Nasiadka, którzy wpisali się na listę strzelców. Bug mimo, że brakowało mu w pierwszej połowie skuteczności i nieco szczęścia, w drugich 45 minutach potrafił uporać się z niżej notowanym rywalem i całkowicie zasłużenie lideruje stawce. Kolejne emocje czekają kibiców już w środę, 23 września, kiedy do Wyszkowa zawita czwartoligowy MKS Piaseczno. Wyszkowianie zmierzą się z nim w ramach V rundy okręgowego Pucharu Polski.

Bug Wyszków - Olimpia Warszawa 5:0 (1:0)

Gole: samobójcza 35, M. Maciak 54, J. Rejnuś 74, Penkul 79, Nasiadka 85.

Bug: N. Laskowski - Sz. Skoczeń, R. Nogaj, M. Maciak, M. Rogulski - Ł. Damętko (65. D. Penkul), P. Wojtkowski, J. Rejnuś, K. Maciak (74. M. Rytelewski), P. Połodziuk (80. J. Kopiejewski) - Sz. Rudnik (61. P. Nasiadka).