REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wyprawka szkolna. Na czym można zaoszczędzić?

Kącik Prasowy

Ostatnie miesiące w naszym kraju i na świecie to czasy niepewności i nagłych zwrotów akcji. Trudno w takich warunkach podejmować dalekosiężne plany, ponieważ sytuacja zmieniała się często z dnia na dzień. Nie inaczej było w przypadku decyzji czy dzieci ostatecznie pójdą do szkoły, czy jednak będzie obowiązywało nauczanie zdalne. Z tego powodu wielu rodziców odkładało zakupy szkolnej wyprawki do ostatniej chwili. Jeśli należysz do tej grupy - nie panikuj. Zasady organizacji spóźnionych zakupów niewiele różnią się od tych robionych w terminie. Poniżej kilka pomysłów jak nie poddać się emocjom, kupować racjonalnie i ograniczyć wydatki do niezbędnego minimum.

REKLAMA

Listy – pomysł na sprawną organizację zakupów

Wyprawka szkolna to nie tylko książki i zeszyty. To cała lista rzeczy, które powinien posiadać każdy uczeń. Przed wybraniem się na zakupy warto sobie taką listę przemyśleć i przygotować. Pomoże ona skupić się na konkretach i uniknąć niepotrzebnych zakupów. Dzięki niej zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale także sporo czasu.

Przed wyjściem z domu warto również sprawdzić, czy dziecko zużyło wszystkie materiały zakupione w poprzednich latach. Najczęściej okazuje się, że nie musimy kupować bloków rysunkowych i technicznych, kredek, temperówek czy ołówków, ponieważ w szufladach biurek znajdziemy sporo przyborów nadających się do ponownego użycia.

Zakupy bez dzieci

Jeśli chcesz zrobić zakupy szkolnej wyprawki szybko i bez niepotrzebnych stresów – rób je sam. Towarzystwo dzieci to tylko utrudnienie. Wiadomo, że większość maluchów będzie chciała inne zeszyty i przybory, niż te zaproponowane przez rodziców. Dodatkowo oznacza to również kupienie wielu inny rzeczy, których z pewnością nie było na przygotowanej wcześniej liście zakupów.

Jak tanio kupić podręczniki?

W ostatnich latach wydatki na nowe szkolne podręczniki są mniejszym zmartwieniem niektórych rodziców, ponieważ uczniowie szkół podstawowych zostali wyposażeni w darmowe książki. Inaczej się ma sytuacja w przypadku licealistów czy uczniów techników. Tutaj w dalszym ciągu trzeba liczyć się ze sporymi wydatkami. Najlepszym pomysłem na oszczędności, w tym zakresie, będzie zakup używanych podręczników. Warto poszukać skupów czy antykwariatów, które specjalizują się w sprzedaży używanych książek. Oferują one często podręczniki w dobrym stanie i atrakcyjnych cenach.

W tym roku, ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną, wiele szkół zdecydowało się zorganizować kiermasze szkolne dopiero we wrześniu. Warto je odwiedzić, ponieważ można tam zrobić wyjątkowo korzystne zakupy używanych podręczników. Dodatkowo można obejrzeć, w jakim stanie są książki i odpowiednio negocjować ceny.

Jeżeli jednak zależy nam na zakupie nowych książek, warto przejrzeć oferty sklepów internetowych. Księgarnie online to miejsca, które oferują lepsze ceny od sklepów stacjonarnych. Należy przy tym zwracać szczególną uwagę na koszty wysyłek, bo ich wysokość może zniwelować oszczędności, jakie zyskuje się przy zakupie tańszych podręczników. Dobrym rozwiązaniem jest również kupowanie książek w kompletach lub zakupy grupowe. Pozwala to na sporą oszczędność czasu oraz odebranie całej dostawy z jednego punktu.

Bez względu na to, czy zrealizowaliśmy zakupy wyprawki szkolnej dużo wcześniej, czy decydujemy się zakupy dopiero we wrześniu, zawsze stanowią one znaczne obciążenie budżetu domowego. Dlatego warto się do tego odpowiednio przygotować i trzymać powyższych zasad. Dzięki temu jest duża szansa, że nie ulegniemy emocjom i uda nam się zrobić racjonalne i oszczędne zakupy.

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

#piekłokobiet - Dziś Marsz Wyszkowa
tomasz: zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Ludzie nie czytają i nie słuchają ze zrozumieniem o co w tym strajku chodzi, o co walczymy! Musimy mieć możliwość podjęcia decyzji, a nie jej narzucenia odgórnie!
MF
#piekłokobiet - Dziś Marsz Wyszkowa
Szanowni Państwo - sądzę, że nie w pełni rozumiecie powody obecnych protestów w kraju. W takiej skali jak obecnie nie pojawiały się przed orzeczeniem trybunału mgr Przyłębskiej. Chodzi o prawo do podjęcia decyzji o kontynuowaniu ciąży w przypadku jej uszkodzenia. Kogo wiara, przekonania moralne, siły, możliwości pozwalają na urodzenie, wychowywanie i zapewnienie godnego życia takim dzieciom - miały i mają prawo do kontynuacji ciąży i urodzenia dziecka. Nie wszystkie osoby mają te same przekonania oraz możliwości i to należy uszanować - dla tych rodziców pozostawała otwarta furtka na przerwanie takiej ciąży. Nie chodzi o nic innego jak możliwość podjęcia przemyślanej decyzji a nie narzucanie jedynego rozwiązania przez państwo - moralność nie może podlegać regulacjom prawnym. Brak jest odwagi naszym rządzącym - dlaczego temat nie jest poddany konsultacjom a może i nawet referendum - niech Polacy się wypowiedzą czy chcą zaostrzenia, utrzymania czy złagodzenia przepisów w tym temacie. A w
tomasz
#piekłokobiet - Dziś Marsz Wyszkowa
Kozak będzie straszyć piekłem kobiet !. Czas pomyśleć o przejściu na tamten brzeg staruszko.
nawalny
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Niedziela
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ingi, Maurycego, Sambora

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA