REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Nasza wspólna przestrzeń staje się piękniejsza"

Miasto

Uroczyste wręczenie nagród laureatom 12. edycji konkursu "Moje piękne miasto" odbyło się 18 września w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie. Celem konkursu jest promowanie wśród mieszkańców czystości, porządku oraz dbałości o estetykę najbliższego otoczenia.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Laureatów konkursu powitał prezes WTBS Marek Siekierski.

- Mieliśmy dość duży dylemat... Konkurs jak wiecie zaczyna się wiosną, a wiosna w tym roku była szczególna. Dylemat był taki, czy w ogóle zorganizować konkurs, czy zapraszać państwa, żebyście wychodzili w przestrzeń publiczną. Był jeden główny motyw, już nie chodzi nawet o sam wygląd estetyczny. Nie możemy się zamknąć w mieszkaniach do końca, zobaczyliśmy, jak bardzo jesteśmy społecznymi jednostkami, jak bardzo potrzebujemy kontaktu, a taki kontakt przy naszych ogrodach, przy naszej zieleni jest jednym z przyjemniejszych. Zapadła decyzja, państwo podjęliście wyzwanie, są tego efekty, z czego się ogromnie cieszę. Docenieni zostali ci pasjonaci, którzy dbają o najbliższe otoczenie, dzięki czemu nasza wspólna przestrzeń staje się piękniejsza - mówił. 

Gratulacje laureatom przekazała także wiceburmistrz Wyszkowa Aneta Kowalewska:

- Ten konkurs ma swoją piękną historię. On ma takie szczególne miejsce w moim sercu, towarzyszę mu i kibicuję. Cieszę się, że są nowe twarze - konkurs się rozwija. Państwo zarażacie tą pasją do pracy społecznej, do upiększenia miasta i pewnie do ogrodnictwa. Myślę, że wśród was są tacy, którzy szczególnie kochają ogrody, kochają ogrodnictwo, bo to rzezczywiście jest wielka pasja. Dziękuję, że w tych trudnych czasach podjęliście to wyzwanie. Jest to faktycznie trudny czas dla nas wszystkich. Z jednej strony jesteśmy istotami społecznymi, najlepiej odnajdujemy się wśród ludzi, a z drugiej strony w tych czasach drugi człowiek może stanowić dla nas potencjalne zagrożenie. Tym bardziej dziękuję państwu za tę konsekwencję, za to, że niezależnie od czasów, niedogodności, trudności, państwo po prostu jesteście aktywnymi mieszkańcami. Zależy wam, angażujecie się i to jest tak naprawdę w tym konkursie najcenniejsze - powiedziała.

- Bardzo dziękujemy za uznanie naszych małych ogródeczków - mówiła mieszkanka osiedla przy ulicy Sowińskiego. - Na pewno nie zawsze nam wychodzi tak, jak byśmy chcieli, a to deszcz przeszkodzi, a to susza, ale robimy co tylko w naszej mocy - mówiła.

Konkurs „Moje piękne miasto” jest organizowany przez Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy współpracy Urzędu Miejskiego i OPS. Najatrakcyjniej zagospodarowany teren wokół budynków administrowanych przez WTBS jest oceniany przez komisję oraz nagradzany. Komisja konkursowa pracowała w składzie: Iwona Gmurczyk - przewodnicząca, Olga Ciemerych, Robert Garbarczyk, Danuta Kukwa, Jan Abramczyk. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: ogródki i balkony. Komisja oceniła ogródki kwiatowe, balkony, czystość, porządek i dbałość o najblizsze otoczenie, ciekawe pomysły, aranżacje zieleni oraz ogólne wrażenia estetyczne.

I miejsce ex aequo przyznano mieszkańcom budynku przy ul. Gen. J. Sowińskiego 25 oraz mieszkańcom budynku ul. Na Skarpie 26 - za najpiękniejsze zagospodarowanie terenu nieruchomości, ciekawą aranżację, nowe nasadzenia kwiatów i krzewów, oryginalne pomysły oraz zaangażowanie mieszkańców.

II miejsce zajęli mieszkańcy budynku przy ul. Sowińskiego 28B  - za założenie nowych ogródków, oryginalne aranżacje, ciekawe pomysły i dbałość o otoczenie. Wkład w upiększanie ogródków włożyli Danuta Skatulska, Ewa Garstka, Grażyna Rajczak.

III miejsce zdobyli mieszkańcy budynku przy ul. Łącznej 24 - za utrzymanie istniejących ogródków, nowe nasadzenia i piękno otoczenia oraz zaangażowanie mieszkańców.

IV miejsce powędrowało do mieszkańców budynku przy ul. Łącznej 30 - za utrzymanie istniejących ogródków i piękno otoczenia.

Komisja przyznała również wyróżnienie mieszkańcom budynku przy ul. Prostej 8B za pracę włożoną w upiększanie otoczenia wokół budynku, za nasadzenia kwiatów i nowe kompozycje. Przyznano także wyróżnienia indywidualne w kategorii "ogródki". Otrzymały je: Agnieszka Lesiewicz ul. Serocka 32, Teresa Ostrowska ul. Serocka 32, Hanna Dąbrowska ul. Sowińskiego 25. Wyróżnienia indywidualne w kategorii "balkony": Grażyna Kurowska ul. Kościuszki 41B, Ewa Liśkiewicz ul. Kościuszki 41A, Marzena Świętaszek ul. Okrzei 83. Laureatom wręczono nagrody oraz dyplomy.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówWTBSkonkurs "Moje piękne miastoUrząd Miejski w Wyszkowie

Komentarze

Trp
O, najbardziej zapracowany na świecie prezes spółdzielni. Dobrze wiedzieć, że zajmuje się ważnymi sprawami kiedy mieszkańcom zarządzanych przez niego bloków tynk leci na głowy. Oby tak dalej, świetna robota!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Będzie drugi marsz
do WWY : Po co ten cynizm? Rozumiesz chociaż ciut z tego, co się dzieje?
obserwator
"Wyszków jest kobietą". Tłumny protest przeciwko zakazowi aborcji (VIDEO)
Do DK. Po pierwsze nie klecha, tylko ksiądz. Po drugie, jak większość tych nienawidzących ludzi o innych poglądach, nie rozumiesz sam tego, co piszesz i o czym mówisz. Jeżeli obok ojca z trumienką szedł ksiądz, to chyba nie po to, żeby nie odprawić katolickiego pogrzebu?
WWY
"Wyszków jest kobietą". Tłumny protest przeciwko zakazowi aborcji (VIDEO)
Paradoks, ironia, eutanazja, autyzm - dużo trudnych słów, ale trzeba jeszcze znać ich znaczenie. Przymusowa eutanazja? Nie ma czegoś takiego, eutanazja to śmierć na własne życzenie. Po drugie nie słyszałem aby można było potwierdzić autyzm u dziecka nienarodzonego. To nie choroba genetyczna ani wada rozwojowa widoczna na USG. No i jeszcze Twoja ortografia kuleje drogi WWY. Kaleczysz ojczysty język patrioto. "Żądać" nie pisze się przez "rz", ale może to też zależy od poglądów. Chciałeś zabłysnąć elokwencją a po prostu się zbłaźniłeś. Śmiech.
Paradoks i ironia

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Narcyza, Serafina, Wioletty

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA