REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wystawa z historią

Kultura

Od 2013 roku Stowarzyszenie Fala Kultury promuje polskie malarstwo. 15 września zawitało w Wyszkowie z plenerową wystawą pod tytułem "Obrazy z historią".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wystawa to kilkadziesiąt najbardziej znanych polskich dzieł pochodzących ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie - prawdziwe skarby malarstwa polskiego. Można zobaczyć reprodukcje obrazów Matejki, Chełmońskiego, Malczewskiego, Witkiewicza, Gierymskiego, Boznańskiej. Najstarsze prezentowane dzieło powstało pod koniec XVI wieku. Równie ciekawe jak same obrazy są opisy, które je uzupełniają. Prezentują one nieznane często tło powstawania dzieła, okoliczności historyczne i społeczne. Za obrazami prezentowanymi na wystawie kryją się też anegdoty, ciekawe biografie. 

- Nasze stowarzyszenie od 2013 roku popularyzuje malarstwo - mówił prezes Piotr Kierył podczas otwarcia wystawy na placu Miejskim w Wyszkowie. - Uświadomiliśmy sobie, że nasze obcowanie z malarstwem jest dzisiaj zupełnie inne niż dwieście lat temu. Gdy dorastała nasza córka, mieliśmy problem z tym, jak zainteresować ją malarstwem i udało się to poprzez ciekawe historie, które okazały się inetersujące także dla dorosłych. Jest tu mnóstwo interesujących obrazów, pokazujemy rzeczy, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. 

- Cieszymy się na te jesienne spotkania w Wyszkowie z historią, z wielką sztuką. Wyszkowskie wystawy plenerowe cieszą się dużym zainteresowaniem, mam nadzieję, że ta również - mówiła zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. 

Wystawę można oglądać do końca września. W ramach projektu realizowane będą także zajęcia poświęcone malarstwu dla dzieci z wyszkowskich szkół.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

SOS dla wyszkowskich siatkarzy
Szkoda, że dyrekcja i nauczyciele tak bardzo angażują się tylko jeśli chodzi o klasy sportowe!!! A reszta dzieciaków, nawet szafek nie mają, a wymagają od nich noszenia dodatkowych butów na w-f.
Rodzic
Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA