REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Odkup odszkodowania – na czym to polega?

Kącik Prasowy

Długi czas ubiegania się o wypłatę stosownego odszkodowania, a także powszechne zaniżanie wysokości wypłat powodują, że dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszy się usługa polegająca na odkupie odszkodowań. Co warto o niej wiedzieć?

REKLAMA

Długi czas ubiegania się o wypłatę stosownego odszkodowania, a także powszechne zaniżanie wysokości wypłat powodują, że dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszy się usługa polegająca na odkupie odszkodowań. Co warto o niej wiedzieć?

Sprawy o odszkodowania nie należą do prostych. Ubezpieczyciele, którzy są tak skorzy do sprzedaży swoich polis, często nie są już tak mili wtedy, gdy poszkodowany chce ubiegać się o należne mu odszkodowanie. W takim przypadku warto rozważyć odkup odszkodowań, który stanowi alternatywę dla samodzielnego ubiegania się o należne pieniądze.

Czym jest odkup odszkodowań?

Odkupieniem czy sprzedażą odszkodowań nazywa się procedurę polegającą na sprzedaży roszczeń do firmy ubezpieczeniowej wynikających z zawartej z nią umowy ubezpieczeniowej.

Najczęściej odkup odszkodowań prowadzony jest wtedy, gdy chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne, a dokładnie roszczenia pochodzące z:

  • OC sprawcy
  • AC (Auto-Casco)

Mogą być one również zastosowane w przypadku innych polis ubezpieczeniowych.

Przyczyną odsprzedaży najczęściej jest zaniżanie odszkodowań, czyli wypłata mniejszej kwoty odszkodowania niż rzeczywiście powinna zostać wypłacona przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Wówczas na skutek odsprzedaży możliwa jest dopłata do zaniżonego odszkodowania niemalże od razu.

Zakupem odszkodowań od właścicieli polis zajmują się specjalne firmy – kancelarie odszkodowawcze, które specjalizują się wtedy typu sprawach. Mogą one zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę związaną z odsprzedażą polisy, a także inne usługi związane z ubezpieczeniami.

W jaki sposób można odsprzedać odszkodowanie?

Na początku konieczne jest wybranie firmy, która odkupi odszkodowanie. Dzisiaj na polskim rynku działa ich coraz więcej i obsługują one klientów z całego kraju, jedną z nich jest Centrum Odkupu Odszkodowań JW GROUP z Warszawy

Wiele firm oferuje usługi bezpłatnej analizy dokumentów oraz oszacowania wartości, za którą można odsprzedać odszkodowanie. Warto więc skontaktować się z paroma z nich, aby dowiedzieć się, gdzie za daną polisę będzie można otrzymać największą sumę.

Sam odkup odszkodowań jest prostą procedurą, którą można zrealizować podczas jednego spotkania z przedstawicielem kancelarii odszkodowawczej po wcześniejszej analizie dokumentacji – często można przekazać ją przez internet.

Po analizie i zaproponowaniu konkretnej kwoty dopłata do zaniżonego odszkodowania może być wypłacona niemalże natychmiast. W tym celu należy podpisać umowę – cesję wierzytelności, która przenosi wtedy własność roszczeń z dotychczasowego właściciela na nowego – kancelarię odszkodowawczą.

Kiedy warto zdecydować się na odsprzedaż odszkodowania?

Jak wspomniano wcześniej, odkup odszkodowania rekomendowany jest przede wszystkim wtedy, gdy kwota przyznana przez towarzystwo ubezpieczeniowe została zaniżona. Dzisiaj zaniżanie odszkodowań z oc sprawcy jest powszechną praktyką, dlatego też każdy ubezpieczony spotkał się z nią niejednokrotnie lub przynajmniej o niej słyszał.

Jako że zaniżanie odszkodowań najczęściej ma miejsce w przypadku polis komunikacyjnych, skup odszkodowań dotyczy przede wszystkim polis tego typu – OC oraz AC, z których wypłacane jest odszkodowanie dla poszkodowanego.

Gdy ubezpieczyciel zaproponował niższą kwotę niż powinna zostać wypłacona, wówczas można samodzielnie ubiegać się o dopłatę, lecz dopłata do zaniżonego odszkodowania może być wypłacona na skutek sprzedaży praw do polisy. To wygodniejsza opcja dla poszkodowanego, ponieważ nie dość, że nie musi on wtedy samodzielnie zajmować się wszystkimi formalnościami, to jeszcze stosowną kwotę może otrzymać praktycznie od ręki.

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

SOS dla wyszkowskich siatkarzy
Szkoda, że dyrekcja i nauczyciele tak bardzo angażują się tylko jeśli chodzi o klasy sportowe!!! A reszta dzieciaków, nawet szafek nie mają, a wymagają od nich noszenia dodatkowych butów na w-f.
Rodzic
Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA