REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Po szczeblach wiary do nieba...

Miasto

Niedziela 13 września w parafii św. Wojciecha w Wyszkowie była dniem szczególnym. Ponad 70 dzieci zaprosiło Jezusa po raz pierwszy do swoich serc.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Tego dnia do I Komunii Świętej przystąpiła część dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, I Językowej Szkoły Podstawoiwej Language w Wyszkowie oraz Szkoły Podstawowej w Rybnie. Na ten dzień czekały wyjątkowo długo z uwagi na wcześniejsze ograniczenia epidemiczne. Do przyjęcia tego uroczystego sakramentu przygotowały dzieci katechetki: Maria Gomoliszek i Dorota Wróbel oraz ks. Zbigniew Borawski. To on zwrócił się do dzieci w czasie mszy św. pięknymi słowami o tym, czym jest komunia św. i dlaczego do niej przystępujemy.

- Jest to wyjątkowy dzień, szczególnie dla Was, drogie dzieci. Dzień I Komunii. Myślę, że do Kościoła przychodziliście nie raz, ale dzisiaj w sposób szczególny przeżyjecie to spotkanie z Bogiem. W pełny sposób będziecie mogły uczestniczyć we mszy świętej, przyjmując Pana Jezusa do swojego serca. Jest to wielka radość i wielka wdzięczność. A dlaczego? - zwrócił się do dzieci.

- Bo dzięki temu Pan Jezus przyjmie nas do nieba - odpowiedziała w imieniu dzieci Izabela Nizińska.

- Tak, bo tu, na ziemi jesteśmy na chwilę, a przed nami życie wieczne. Niebo to taka bezkresna radość - tłumaczył dzieciom kapłan, życząc, aby od tego momentu pogłębiały swoją wiarę.

Dzieci przystępujące do sakramentu podziękowały kapłanom i katechetkom za przygotowanie, a także obiecały pielęgnować swoją relację z Bogiem i wspinać się po szczeblach wiary.

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


I Komunia ŚwiętaParafia św. Wojciecha

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
Tężnia, infokiosk, rzeźby i... toaleta. Miasto ma nowy projekt dla parku
Już my dziękujemy miastu i jego urzędnikom za ich pomysły. Przez nich park stracił swoje walory, nie ma nawet gdzie z dziećmi na kasztany iśc jesienią - chyba żeby się w tych bluszczach zaplątać? Kto to wymyślił? Poroniony pomysł. Ani to ładne, ani to pasujące do charakteru naszego parku, anui praktyczne. Niby park a kawałka terenu zielonej trawy nie uświadczysz żeby dzieci czy psiaka wypuścić swobodnie pobiegać albo na kocu posiedzieć. wszędzie tylko te bluszcze i inne zielone wijce
Mama
Choszczowe nie zwalnia tempa!
Wieś nie ma kanalizacji. Nie wiem czy ma gaz? Każą im szamba robić. Nikt nie ma żadnego pomysłu i budują po krzakach takie nikomu nie potrzebne budy, które u innych już dawno utraciły rację bytu i tu też wcześniej czy później zniszczeją nie używane. Siłownia? Inni nie musieli na nią przeznaczać własnych pieniędzy a mają? Czyli znowu wyrzucone pieniądze. Narobię się w polu to wieczorem śmignę na siłownię? Bez sensu. Kto to organizuje? Musiał się z kimś się na rozum zamienić.
Y
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA