REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Koronawirus na pediatrii. Wyszkowski oddział nie przyjmuje nowych pacjentów

Miasto

U mamy jednego z małych pacjentów oddziału pediatrycznego szpitala w Wyszkowie stwierdzono koronawirusa. Do 17 września oddział wstrzymał przyjmowanie nowych pacjentów do czasu przetestowania osób, które miały kontakt z zakażoną. W nagłych przypadkach pomocy udziela Szpitalny Oddział Ratunkowy. Do normalnego trybu pracy wrócił natomiast oddział chirurgiczny, którego działalność ograniczono kilka dni temu z podobnych przyczyn.

REKLAMA

Przed problemem stanęli rodzice dzieci z powiatu wyszkowskiego, wymagających w weekend pomocy lekarskiej. Oddział pediatrii wyszkowskiego szpitala nie przyjmuje nowych pacjentów z powodu potwierdzonego przypadku COVID-19.

- Dzieci bez pomocy w Wyszkowie odsyłane są do szpitali w Warszawie na ul. Niekłańskiej czy Pułtusku - mówi mama chorego dziecka, która interweniowała w sobotę, 12 września, w naszej Redakcji. Rodzice czują się niedoinformowani i zagubieni. Jak mówi nasza Czytelniczka, nie wszyscy przecież mają możliwość dojechania z dzieckiem do innego miasta. 

Fakt wstrzymania przyjęć nowych pacjentów na pediatrię potwierdził nam starosta Jerzy Żukowski. 

- U jednej z mam dziecka hospitalizowanego w wyszkowskim szpitalu wykryto koronawirusa - wyjaśnia powody. - Dziecko wymagało przewiezienia do szpitala w Warszawie, gdzie zażądano testów. Wynik testu mamy pacjenta okazał się pozytywny. Obydwoje trafili na oddział jednoimienny.

W sobotę 12 września służby sanitarne ustalały osoby z tzw. kontaktu z zakażoną kobietą. Część z nich trafiła już do kwarantanny. Oddział pediatryczny wyszkowskiego szpitala wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów. Rodzice informowani są, że najbliższe placówki, gdzie mogą uzyskać pomoc, to np. Warszawa lub Pułtusk.

Przypominamy, że w sytuacjach nagłych szpital świadczy nocną i świąteczną pomoc lekarską - można udać się na SOR. 

Rano 13 września SPZZOZ wydał komunikat następującej treści:

- "Do 17.09.2020r. wstrzymane są przyjęcia na Oddział Pediatryczny (najbliższe Szpitale - Szpital w Wołominie, Szpitale w Warszawie - przy ul. Banacha i ul. Niekłańskiej)".

Chirurgia pracuje 

W ostatnich dniach podobna sytuacja miała miejsce na oddziale chirurgicznym SPZZOZ w Wyszkowie. Pacjent, który wymagał zabiegu, był zarażony, co okazało się dopiero po kilku dniach od przyjęcia go na oddział w stanie zagrażającym zdrowiu. Oddział musiał wstrzymać przyjmowanie pacjentów kierowanych w ramach ratownictwa medycznego. Kwarantanną objęto czternastu pracowników SPZZOZ oraz dwóch pacjentów, Wszyscy przeszli testy - wyniki są negatywne. Oddział chirurgiczny wznowił pracę w pełnym wymiarze.  

- Nawet pacjenci, którzy leżeli z zakażonym w jednej sali, mają ujemne wyniki tesów. To pokazuje, że procedury zabezpieczenia stosowane przez personel wyszkowskiego szpitala funkcjonują dobrze - mówi starosta Jerzy Żukowski. 

76 przypadków

W powiecie wyszkowskim odnotowano do tej pory 76 przypadków koronawirusa. Poprzedniej doby stwierdzono dwa nowe przypadki. Pierwszy to dziewczyna w wieku 16 lat. Do zakażania doszło podczas kontaktu z osobą mającą już wynik dodatni będącą w trakcie pobytu w szpitalu. Drugi to mężczyzna w wieku 40+ z kontaktu rodzinnego z osobą zakażoną - informuje Sanepid. Aktualnie 103 osoby są objęte kwarantanną, a 6 izolacją domową. 67 mieszkańców dotychczas zwalczyło wirusa i uważanych jest za ozdrowieńców.

Fot. Archiwum

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
Tężnia, infokiosk, rzeźby i... toaleta. Miasto ma nowy projekt dla parku
Już my dziękujemy miastu i jego urzędnikom za ich pomysły. Przez nich park stracił swoje walory, nie ma nawet gdzie z dziećmi na kasztany iśc jesienią - chyba żeby się w tych bluszczach zaplątać? Kto to wymyślił? Poroniony pomysł. Ani to ładne, ani to pasujące do charakteru naszego parku, anui praktyczne. Niby park a kawałka terenu zielonej trawy nie uświadczysz żeby dzieci czy psiaka wypuścić swobodnie pobiegać albo na kocu posiedzieć. wszędzie tylko te bluszcze i inne zielone wijce
Mama
Choszczowe nie zwalnia tempa!
Wieś nie ma kanalizacji. Nie wiem czy ma gaz? Każą im szamba robić. Nikt nie ma żadnego pomysłu i budują po krzakach takie nikomu nie potrzebne budy, które u innych już dawno utraciły rację bytu i tu też wcześniej czy później zniszczeją nie używane. Siłownia? Inni nie musieli na nią przeznaczać własnych pieniędzy a mają? Czyli znowu wyrzucone pieniądze. Narobię się w polu to wieczorem śmignę na siłownię? Bez sensu. Kto to organizuje? Musiał się z kimś się na rozum zamienić.
Y
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA