REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Malowaniem uczcili pamięć profesora

Kultura

100-lecie urodzin honorowego obywatela gminy Wyszków prof. Ludwiga Maciąga uczczono plenerem malarskim w Gulczewie, gdzie artysta mieszkał i tworzył przez blisko ćwierć wieku. Efekt prac można oglądać od 11 września w galerii WOK "Hutnik" na wystawie poplenerowej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W plenerze udział wzięli: Emilia Bryl, Zuzanna Bućko, Łukasz Dymiński, Irena Filipowicz, Ireneusz Jastrzębski, Julia Jastrzębska, Joanna Krajewska, Iwona Koźliczak, Dominika Małgowska, Julia Marciniak, Agnieszka Michalik, Sebastian Murza, Karolina Pułaska, Wieńczysław Pyrzanowski, Jagoda Skawska, Katarzyna Słowikowska-Zakrzewska, Natalia Suchta. Adrianna Kaszuba, Justyna Pułaska, Zbigniew Zyśk stworzyli prace, które najbardziej przypadły do gustu komisji konkursowej w osobach zastępcy burmistrza Anety Kowalewskiej, naczelnik wydziału promocji Edyty Wittich, dyrektora WOK Hutnik  Mariusza Kowalskiego. Ich obrazy przeszły na własnośc gminy Wyszków, a twórcy otrzymali nagrody pieniężne.

Prace wszystkich twórców można oglądać na wystawie, którą otwarto 11 września. 

- Dużo młodych, to bardzo cieszy. To bardzo rozmalowany powiat... - skomentował obsadę pleneru Wieńczysław Pyrzanowski, uczeń profesora Maciąga. To on opowiadał o mistrzu wiele podczas lipcowego pleneru. Jego słowa przypomniała na wernisażu Irena Filipowicz:

- Malowanie z natury to najlepszy sposób uczczenia pamięci tego wybitnego polskiego artysty malarza, który ponad ćwierć wieku mieszkał i tworzył w Gulczewie. Pejzaże nadbużańskie stanowiły inspirację jego niezliczonych akwareli i obrazów olejnych.

Martwa natura przeważa na obrazach powstałych podczas pleneru w Gulczewie. Nie mogło zabraknąć także ukochanych przez profesora koni. 

- Cieszę się, że w tak piękny sposób uczciliście rocznicę Ludwika Maciąga. Dzięki wam możemy oglądać piękne nadbużańskie tereny, konie - dwie wielkie miłości profesora - mówiła, gratulując twórcom przewodnicząca Rady Miejskiej w Wyszkowie Elżbieta Piórkowska.

W dowód uznania artyści otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i gadżety gminy Wyszków.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
Tężnia, infokiosk, rzeźby i... toaleta. Miasto ma nowy projekt dla parku
Już my dziękujemy miastu i jego urzędnikom za ich pomysły. Przez nich park stracił swoje walory, nie ma nawet gdzie z dziećmi na kasztany iśc jesienią - chyba żeby się w tych bluszczach zaplątać? Kto to wymyślił? Poroniony pomysł. Ani to ładne, ani to pasujące do charakteru naszego parku, anui praktyczne. Niby park a kawałka terenu zielonej trawy nie uświadczysz żeby dzieci czy psiaka wypuścić swobodnie pobiegać albo na kocu posiedzieć. wszędzie tylko te bluszcze i inne zielone wijce
Mama
Choszczowe nie zwalnia tempa!
Wieś nie ma kanalizacji. Nie wiem czy ma gaz? Każą im szamba robić. Nikt nie ma żadnego pomysłu i budują po krzakach takie nikomu nie potrzebne budy, które u innych już dawno utraciły rację bytu i tu też wcześniej czy później zniszczeją nie używane. Siłownia? Inni nie musieli na nią przeznaczać własnych pieniędzy a mają? Czyli znowu wyrzucone pieniądze. Narobię się w polu to wieczorem śmignę na siłownię? Bez sensu. Kto to organizuje? Musiał się z kimś się na rozum zamienić.
Y
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA