REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Malowaniem uczcili pamięć profesora

Kultura

100-lecie urodzin honorowego obywatela gminy Wyszków prof. Ludwiga Maciąga uczczono plenerem malarskim w Gulczewie, gdzie artysta mieszkał i tworzył przez blisko ćwierć wieku. Efekt prac można oglądać od 11 września w galerii WOK "Hutnik" na wystawie poplenerowej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W plenerze udział wzięli: Emilia Bryl, Zuzanna Bućko, Łukasz Dymiński, Irena Filipowicz, Ireneusz Jastrzębski, Julia Jastrzębska, Joanna Krajewska, Iwona Koźliczak, Dominika Małgowska, Julia Marciniak, Agnieszka Michalik, Sebastian Murza, Karolina Pułaska, Wieńczysław Pyrzanowski, Jagoda Skawska, Katarzyna Słowikowska-Zakrzewska, Natalia Suchta. Adrianna Kaszuba, Justyna Pułaska, Zbigniew Zyśk stworzyli prace, które najbardziej przypadły do gustu komisji konkursowej w osobach zastępcy burmistrza Anety Kowalewskiej, naczelnik wydziału promocji Edyty Wittich, dyrektora WOK Hutnik  Mariusza Kowalskiego. Ich obrazy przeszły na własnośc gminy Wyszków, a twórcy otrzymali nagrody pieniężne.

Prace wszystkich twórców można oglądać na wystawie, którą otwarto 11 września. 

- Dużo młodych, to bardzo cieszy. To bardzo rozmalowany powiat... - skomentował obsadę pleneru Wieńczysław Pyrzanowski, uczeń profesora Maciąga. To on opowiadał o mistrzu wiele podczas lipcowego pleneru. Jego słowa przypomniała na wernisażu Irena Filipowicz:

- Malowanie z natury to najlepszy sposób uczczenia pamięci tego wybitnego polskiego artysty malarza, który ponad ćwierć wieku mieszkał i tworzył w Gulczewie. Pejzaże nadbużańskie stanowiły inspirację jego niezliczonych akwareli i obrazów olejnych.

Martwa natura przeważa na obrazach powstałych podczas pleneru w Gulczewie. Nie mogło zabraknąć także ukochanych przez profesora koni. 

- Cieszę się, że w tak piękny sposób uczciliście rocznicę Ludwika Maciąga. Dzięki wam możemy oglądać piękne nadbużańskie tereny, konie - dwie wielkie miłości profesora - mówiła, gratulując twórcom przewodnicząca Rady Miejskiej w Wyszkowie Elżbieta Piórkowska.

W dowód uznania artyści otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i gadżety gminy Wyszków.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Fontanny do likwidacji
Ich wszystko przerasta, dlatego ta mieścina wygląda jak karykatura miasta, brzydkie bloki, betonowe place, zero ładu urbanistycznego. Jedyny plus to Rybienko i świeże powietrze (w lecie, jak nie palą śmieci w piecach).
ABC
"Zamiast bazgrać po budynkach..."
"bazgrać" cóż za urzędniczy język
Bolo
Fontanny do likwidacji
teraz jest śmietnik to może już lepiej niech zrobią kwietnik, tylko koniecznie kolorowy!
Kali
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Piątek
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA

pl.jooble.org