AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Trwa pucharowa przygoda WKS Rząśnik

WKS Rząśnik awansował do dalszej fazy gier w okręgowym Pucharze Polski. Podopieczni Przemysława Kaczmarczyka pokonali 4:2 KS Wesoła.

Po weekendowej wygranej 3:0 z Huragnem II Wołomin, WKS Rząśnik w środę 9 września podejmował na własnym stadionie KS Wesoła. Spotkanie rozgrywane było w ramach IV rundy okręgowego Pucharu Polski. Do Rząśnika w roli faworyta przyjeżdżali gracze z Wesołej, którzy na co dzień występują w lidze okręgowej czyli jedną ligę wyżej od WKS-u. Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, już w 6. minucie WKS prowadził za sprawą gola autorstwa Karola Rosy. W 28. minucie sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych, którzy zamienili go na gola. Kilka chwil później rząśniczanie ponownie objęli prowadzenie. Gol padł dzięki dwójkowej akcji Łukasza Piątka i Mateusza Krawczyka. Do siatki rywali trafił ten drugi. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po wzowieniu gry, na boisku w szeregach WKS-u mogliśmy zobaczyć nowych graczy. Z ławki weszli Karp, Ciemerych i Piotrowski, którzy zmienili strzelca bramki Rosę, Borowskiego i Rębałę. Na kolejnego gola miejscowi kibice musieli czekać dość krótko. Sześć minut po wznowieniu gry, na listę strzelców wpisał się Grzegorz Abramczyk. Potem wydarzenia boiskowe nieco się uspokoiły, za to końcówka spotkania ponownie przyniosła emocje i bramki. Najpierw dla WKS-u trafił Piotr Ciemerych, a w ostatniej minucie nieuwagę gospodarzy wykorzystał gracz z Wesołej. Awans do V rundy okręgowego Pucharu Polski stał się faktem, a warto przypomnieć że rząśniczanie mają w swojej gablocie puchar za zwycięstwo w tych rozgrywkach.

WKS Rząśnik - KS Wesoła 4:2

Bramki: Karol Rosa 6, Mateusz Krawczyk 36, Grzegorz Abramczyk 51, Piotr Ciemerych 84 - Michał Kucharczyk 28 (rzut karny) i 90

Żółte kartki: Grabowski, Klimaszewski, Wierzchoń, Rosiński, Ciemerych, Piątek, Piotrowski, Osowiecki, Ankiewicz, Wojtaszek

WKS: Grabowski - Klimaszewski (70 Wojtaszek), Wierzchoń, Borowski (46 Ciemerych), Rosiński, Piątek, Krawczyk (60 Cichocki), Śleszyński (55 Ankiewicz), Rębała (46 Piotrowski), G. Abramczyk (60 Osowiecki), Rosa (46 Karp)