REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

PiS dopiął swego. Tauter za Kukwę w prezydium Rady Miejskiej

Miasto

Marek Tauter z PiS został wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. Wcześniej rezygnację z tej funkcji złożyła Danuta Kukwa ze Wspólnoty Samorządowej, ustępując tym samym koalicjantowi miejsca w prezydium Rady.

REKLAMA

Od początku tej kadencji Rada Miejska miała przewodniczącą i dwoje zastępców: Danutę Kukwę ze Wspólnoty Samorządowej i Krzysztofa S. z PiS. W marcu tego roku drugi wiceprzewodniczący Krzysztof S. został odwołany z funkcji po ujawnieniu afery pedofilskiej z jego udziałem. Od marca Rada pracowała z jednym wiceprzewodniczącym. Były próby powołania drugiej osoby na tę funkcję, ale koalicja rządząca wycofywała się z nich bez uzasadnienia. Na ostatnim posiedzeniu komisji już nie tylko opozycja ale także członkowie koalicji rządzącej wskazywali, że drugi wiceprzewodniczący nie jest potrzebny. Dla zachowania koalicji, przewodnicząca Elżbieta Piórkowska była nawet gotowa złożyć rezygnację z funkcji. Radni zostawili sobie czas do sesji na przemyślenie i podjęcie decyzji, jak głosować w tej sprawie. 

Na początku sesji Rady Miejskiej 10 września radny "Masz Wybór" Adam Szczerba złożył wniosek, aby wykreślić z porządku obrad punkt dotyczący powołania drugiego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. 

- Mieliśmy burzliwą dyskusję na komisji, widać było, że są głosy przeciwne wobec powoływania drugiego wiceprzewodniczącego. Wnoszę - zagłosujmy za zdjęciem tego punktu z porządku obrad - zaapelował radny Adam Szczerba.

Przewodnicząca Elżbieta Piórkowska poinformowała jednak, że dziś (10 września) rano wpłynęła do niej pisemna rezygnacja Danuty Kukwy z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej.

- Moja decyzja wynika z troski o dobro wspólne, potrzeby zapewnienia współpracy i dialogu w samorządzie. Z szacunku do mieszkańców gminy Wyszków, z troską o samorządowe finanse, z nadzieją na spokój, kompromis i konstruktywną pracę wszystkich radnych na rzecz naszej wspólnoty lokalnej, proszę o zrozumienie i akceptację mojej decyzji. Przed nami wiele wyzwań i problemów do rozwiązania. Pracujmy nad tym w spokoju i wzajemnym szacunku. Nie pełniąc funkcji wiceprzewodniczącej, jako radna, będę wspierać przewodniczącą na miarę moich możliwości i potrzeb - uzasadniła swoją decyzję Danuta Kukwa. 

- Rada powinna mieć bezwzględnie wiceprzewodniczącego - przypomniała sekretarz Anna Gołębiewska. W zwiąazku z tym Adam Szczerba wycofał swój wniosek, aby z porządku obrad wykreślić punkt dotyczący powołania drugiego wiceprzewodniczącego. Radni przeszli do procedury wyboru kandydata. 

W imieniu Klubu Radnych PiS Eugeniusz Zaremba zgłosił kandydaturę Marka Tautera (był już wcześniej radnym miejskim i powiatowym). 

- Osoba jest merytorycznie przygotowana i w życiu swoim poświęciła dużo czasu miastu i sprawom patriotycznym, dlatego zgłaszam taką kandydaturę - uzasadniał.

Paweł Turek zgłosił z kolei kandydaturę Mirosława Powierzy (także z PiS), ale radny nie wyraził zgody na kandydowanie. 

W głosowaniu tajnym Marek Tauter uzyskał 15 głosów poparcia, trzy głosy oddano nieważne.

- Chcę serdecznie podziękować Danucie Kukwie za podjęcie takiej decyzji, niełatwej. Ogromne wyrazy szacunku, a nowemu wiceprzewodniczącemu gratulujemy - powiedziała przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska 

- Myślę, że tak trzeba - powiedziała Danuta Kukwa.

- Dziękuję za decyzję bardzo przemyślaną aczkolwiek trudną. Uważam, że pani radna zachowała się jak trzeba, rozumiejąc sytuację stabilności w tej radzie, ponieważ mamy głosowania ważne i mniej ważne i stabilność jest potrzebna - powiedział po wyborze nowy wiceprzewodniczący Marek Tauter.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Den
układy układziki ciąg dalszy - Pokochaj Wyszków, tylko jak?
AntyPIS
Co za totalny brak honoru! żadnych zasad, żadnych, wstyd, i państwo się mienicie patriotami????
Maro
Marek Tauter - WSTYD!!! Tylko stołki się liczą, po trupach do celu!
AAA
Maro- Komuchom się stołki należą?
Pooo
Gratulacje:)))
Kasia
PiS Gratulacje!
Mieszkaniec
Ledwo duka te uchwały wiceprzewodniczący ale na stołek sie pcha. Do szkoły a nie na stołki! Wstyd!
...
Mieszkaniec masz chyba coś ze słuchem przebadaj się!
Kazio
Kukwa słucha się Burmistrza.
Do Kazia
Widać ile ci radni mają do powiedzenia. Szef kazał to jest rezygnacja bo inaczej by sie kołalicja posypała i wszyscy by polecieli ze stołków a tak to jedną poświęcili a reszta jeszcze trzy lata sie utrzyma i podoi. Wybrali tą co najlepiej sie powodzi sama się ostatnio chwaliła jak to jej sie w pandemii poprawiło
Obywatel
Głosowaliśta na pisorów, to mata.
WWY
Cieszy, ze Kukwa musiała zrezygnować. Pewnie sobie zęby starła, tak musiała nimi zgrzytać, jak jej szef powiedział, ze ma oddać stołek.
DO WWY
Szkoda, że nie była taka posłuszna jak trzeba było sobie diety obniżyć. Najpierw niby dzwoniła, pytała czy mogą obnizyć a potem cisza - pewnie szef nie pozwolił
WWY
Myślę, że była chęć pokazówki, ale jak emocje ochłonęły, to sobie policzyła i wyszło, że choćby 100 zł miesięcznie, to jest już w miesiącu 100 zl mniej ze "swoich" i nie da rady, "piniondza" nigdy za wiele.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
Tężnia, infokiosk, rzeźby i... toaleta. Miasto ma nowy projekt dla parku
Już my dziękujemy miastu i jego urzędnikom za ich pomysły. Przez nich park stracił swoje walory, nie ma nawet gdzie z dziećmi na kasztany iśc jesienią - chyba żeby się w tych bluszczach zaplątać? Kto to wymyślił? Poroniony pomysł. Ani to ładne, ani to pasujące do charakteru naszego parku, anui praktyczne. Niby park a kawałka terenu zielonej trawy nie uświadczysz żeby dzieci czy psiaka wypuścić swobodnie pobiegać albo na kocu posiedzieć. wszędzie tylko te bluszcze i inne zielone wijce
Mama
Choszczowe nie zwalnia tempa!
Wieś nie ma kanalizacji. Nie wiem czy ma gaz? Każą im szamba robić. Nikt nie ma żadnego pomysłu i budują po krzakach takie nikomu nie potrzebne budy, które u innych już dawno utraciły rację bytu i tu też wcześniej czy później zniszczeją nie używane. Siłownia? Inni nie musieli na nią przeznaczać własnych pieniędzy a mają? Czyli znowu wyrzucone pieniądze. Narobię się w polu to wieczorem śmignę na siłownię? Bez sensu. Kto to organizuje? Musiał się z kimś się na rozum zamienić.
Y
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA