REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rynek mieszkań na wynajem w Warszawie

Kącik Prasowy

Warszawa to świetnie miejsce na zakup mieszkania pod wynajem. Nieruchomości są tu stosunkowo drogie, ale duże zainteresowanie najemców powinno to rekompensować. Jak w stolicy kształtuje się rynek mieszkań na wynajem? Gdzie warto kupić nieruchomość i ile średnio trzeba za nią zapłacić?

REKLAMA

Ceny i najpopularniejsze dzielnice

Ceny nieruchomości w Warszawie zależą od wielu czynników. Główną rolę gra tutaj lokalizacja. Z reguły, im bliżej centrum tym drożej, chociaż zdarza się, że nawet w Śródmieściu można znaleźć naprawdę dobrą okazję.

Przed zakupem mieszkania pod wynajem trzeba zastanowić się nad tym, czy ma być ono z rynku wtórnego, czy pierwotnego. Pod wieloma względami druga opcja jest o wiele bardziej korzystna. Przede wszystkim oferta mieszkań od deweloperów jest szeroka, a standard wykończenia nieruchomości sprawia, że po zakupie nie trzeba w nie już wiele inwestować.

W stolicy średnia cena nieruchomości z rynku pierwotnego to prawie 636 000 złotych. Biorąc pod uwagę, że średni metraż wynosi około 62 m², łatwo policzyć, że za metr kwadratowy trzeba zapłacić tam ponad 10 000 złotych.

Tak jak już wspomnieliśmy, w kwestii ceny duże znaczenie ma lokalizacja. Najdrożej jest w Śródmieściu i dzielnicach, które znajdują się w pobliżu, czyli na Żoliborzu, Wilanowie, Mokotowie czy Ochocie. Tam też za metr kwadratowy trzeba zapłacić o wiele więcej, bo średnio nawet 14 000 zł. Wbrew pozorom wysoka cena nie zniechęca inwestorów. Dzielnice te cieszą się dużym zainteresowaniem pośród najemców, co pozwala osiągnąć wyższą stopę zwrotu.

Gdzie kupić mieszkanie czy kawalerkę do wynajęcia w Warszawie? Stolica ciągle się rozwija, więc popularnością cieszą się nawet te dzielnice, które leżą na peryferiach. Mowa tutaj np. o Białołęce. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na to, że od jakiegoś czasu ceny na obrzeżach miasta rosną, co ma związek z usprawnieniem komunikacji i budową infrastruktury usługowej. Pośród inwestycji, które mają przełożyć się na większy komfort życia mieszkańców jest budowa linii tramwajowej na Tarchomin.

Oferta deweloperów

Biorąc pod uwagę, jak dużą popularnością cieszą się mieszkania z rynku pierwotnego, warto bliżej przyjrzeć się ofercie deweloperów. Czy w stolicy można znaleźć zarówno duże mieszkania, jak i niewielkie kawalerki? Warszawa pod tym względem jest idealną lokalizacją. Zróżnicowanie na rynku nieruchomości jest spore, przez co każdy powinien znaleźć tam coś da siebie.

W ostatnim czasie w stolicy prowadzonych było prawie 280 inwestycji deweloperskich. Tym sposobem na rynku pojawiło się ponad 12 700 nowych lokali na sprzedaż. Część z nich została już oddana w ręce właścicieli, natomiast część wciąż jest dostępna.

Jeśli chodzi o liczbę pokoi i metraż, oferta wygląda następująco. Najwięcej dostępnych mieszkań ma aż 3 pokoje i metraż od 50 do 65 m². Z uwagi na duże zróżnicowanie, z łatwością można znaleźć także większe i mniejsze lokale a w tym 1-pokojowe, ale ustawne kawalerki, które idealnie nadają się do wynajęcia. Warszawa to miasto, gdzie świetnie odnajdują się single, co dla inwestora może być wskazówką do zakupu nieruchomości o mniejszym metrażu.

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
Tężnia, infokiosk, rzeźby i... toaleta. Miasto ma nowy projekt dla parku
Już my dziękujemy miastu i jego urzędnikom za ich pomysły. Przez nich park stracił swoje walory, nie ma nawet gdzie z dziećmi na kasztany iśc jesienią - chyba żeby się w tych bluszczach zaplątać? Kto to wymyślił? Poroniony pomysł. Ani to ładne, ani to pasujące do charakteru naszego parku, anui praktyczne. Niby park a kawałka terenu zielonej trawy nie uświadczysz żeby dzieci czy psiaka wypuścić swobodnie pobiegać albo na kocu posiedzieć. wszędzie tylko te bluszcze i inne zielone wijce
Mama
Choszczowe nie zwalnia tempa!
Wieś nie ma kanalizacji. Nie wiem czy ma gaz? Każą im szamba robić. Nikt nie ma żadnego pomysłu i budują po krzakach takie nikomu nie potrzebne budy, które u innych już dawno utraciły rację bytu i tu też wcześniej czy później zniszczeją nie używane. Siłownia? Inni nie musieli na nią przeznaczać własnych pieniędzy a mają? Czyli znowu wyrzucone pieniądze. Narobię się w polu to wieczorem śmignę na siłownię? Bez sensu. Kto to organizuje? Musiał się z kimś się na rozum zamienić.
Y
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA