REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Niewybuchy w centrum Wyszkowa

Miasto

Około 150 osób ewakuowanych z mieszkań, wstrzymany ruch i postawione w pełną gotowość wszystkie służby w mieście - to efekt niebezpiecznego znaleziska w centrum Wyszkowa. Na dwa niewybuchy z okresu II wojny światowej natrafiono między blokami przy ul. 1 Maja.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Podczas prowadzenia budowlanych prac ziemnych w okolicy bloku przy ul. 1 Maja 3 w Wyszkowie natrafiono na granat moździerzowy kaliber 82 mm oraz pocisk artyleryski kaliber 45 mm przeciwpancerny z okresu II wojny światowej. Na miejsce wezwano patrol saperski z Kazunia. Do czasu przybycia saperów teren zabezpieczała policja, straż pożarna, przybyło też pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne, gazowe, powiadomiono powiatowy sztab kryzysowy. Patrol saperski zdecydował, że na czas zabezpieczania i przenoszenia niewybuchów konieczna jest ewakuacja mieszkańców okolicznych bloków. Policjanci odwiedzali mieszkania, prosząc o ich opuszczenie. Ewakuowanych zostało około 150 osób. Wstrzymany został także ruch na osiedlowych uliczkach oraz na ul. Pułtuskiej. Akcja przebiegła sprawnie i po kilkudziesięciu minutach mieszkańcy bezpiecznie wrócili do swoich domów.

Fot. Czytelnik/ KPP Wyszków

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
Tężnia, infokiosk, rzeźby i... toaleta. Miasto ma nowy projekt dla parku
Już my dziękujemy miastu i jego urzędnikom za ich pomysły. Przez nich park stracił swoje walory, nie ma nawet gdzie z dziećmi na kasztany iśc jesienią - chyba żeby się w tych bluszczach zaplątać? Kto to wymyślił? Poroniony pomysł. Ani to ładne, ani to pasujące do charakteru naszego parku, anui praktyczne. Niby park a kawałka terenu zielonej trawy nie uświadczysz żeby dzieci czy psiaka wypuścić swobodnie pobiegać albo na kocu posiedzieć. wszędzie tylko te bluszcze i inne zielone wijce
Mama
Choszczowe nie zwalnia tempa!
Wieś nie ma kanalizacji. Nie wiem czy ma gaz? Każą im szamba robić. Nikt nie ma żadnego pomysłu i budują po krzakach takie nikomu nie potrzebne budy, które u innych już dawno utraciły rację bytu i tu też wcześniej czy później zniszczeją nie używane. Siłownia? Inni nie musieli na nią przeznaczać własnych pieniędzy a mają? Czyli znowu wyrzucone pieniądze. Narobię się w polu to wieczorem śmignę na siłownię? Bez sensu. Kto to organizuje? Musiał się z kimś się na rozum zamienić.
Y
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA