REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rybienko Leśne będzie świętowało!

Miasto

Mnóstwo atrakcji przygotowało Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic z okazji 90-lecia Rybienka Leśnego, które będziemy świętować w dniach 18-20 września. Będą m.in. rejsy po rzece, koncert, bieg, rajd , zlot zabytkowych aut i ognisko.

REKLAMA

W 1930 roku Kazimierz Skarżyński, właściciel majątku Rybienko, rozparcelował należący do niego las leżący po drugiej stronie Bugu, z przeznaczeniem na nowe osiedle letniskowe. Aż do wybuchu wojny letnisko rozwijało się znakomicie, do czego przyczyniło się także powstałe w 1934 roku „Stowarzyszenie Miłośników Osiedla Letniskowego Rybienko Leśne”, którego tradycje kontynuuje nasze „Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic”. W tym roku mija 90 lat istnienia Rybienka Leśnego, dziś części Wyszkowa. Zapraszamy więc wszystkich do świętowania z nami tej rocznicy!

Zaplanowano z tej okazji wiele atrakcji:

REJSY PO BUGU TRADYCYJNĄ ŁODZIĄ DREWNIANĄ

18, 19 i 20 września  będziemy mogli popływać po Bugu w Wyszkowie, ale nie tylko, tradycyjną drewnianą łodzią rzeczną, tzw, bykiem, pod nazwą „Olęder”. Jest to szeroka na 3 metry i długa na 12 metrów, drewniana barka, która dawniej służyła do przewozu towarów po rzekach. Dziś jest to łódź pasażerska, która zabiera na pokład 12 pasażerów w bardzo przyjemnych warunkach – dzięki jej płaskodennej konstrukcji, w trakcie rejsu można się bezpiecznie poruszać po łodzi bez obawy wywrotki.

18 września zapraszamy na rejs na trasie Warszawa – Wisła – Kanał Żerański – jez. Zegrzyńskie – Bug – Wyszków. Startujemy o godz. 10:00 z Portu Czerniakowskiego w Warszawie (Dojazd we własnym zakresie). Do Wyszkowa dopłyniemy przed zachodem słońca. Koszt 100 zł od osoby. Dzieci i młodzież szkolna 50% zniżki. Symbol rejsu „Warszawa-Wyszków”.

19 września zapraszamy na rejsy wahadłowe po Bugu w Wyszkowie. Startujemy z plaży na Latoszku. Odbędzie się 8 rejsów na przemian w kierunku zachodnim (w dół rzeki) oraz w kierunku wschodnim (w górę rzeki). Każdy z rejsów potrwa ok. 1h +/- 10 min. Koszt 20 zł od osoby za jeden rejs. Dzieci i młodzież szkolna 50% zniżki. Dla zwiększenia wrażeń rejsy można łączyć, np. zapisać się na dwa sąsiadujące rejsy – jeden w kierunku zachodnim, drugi w kierunku wschodnim.

Rozkład kursów (godziny wypłynięcia łodzi) po Bugu w Okolicy Wyszkowa (symbol resku - liczba oznacza nr pary kursów, "z" oznacza kurs w kierunku zachodnim, "w" oznacza kurs w kierunku wschodnim):

Wyszków 1z - 10:00
Wyszków 1w - 11:20
Wyszków 2z - 12:30
Wyszków 2w - 13:50
Wyszków 3z - 15:00
Wyszków 3w - 16:20
Wyszków 4z - 17:30
Wyszków 4w - 18:50

20 września zapraszamy na rejs na trasie Wyszków – Bug – jez. Zegrzyńskie – Narew - Pułtusk. Startujemy o godz. 10:00 z plaży na Latoszku. Do Pułtuska dopłyniemy przed zachodem słońca. (Powrót we własnym zakresie.). Koszt 100 zł od osoby. Dzieci i młodzież szkolna 50% zniżki. Symbol rejsu: "Wyszków-Pułtusk"

Aby zapisać się na rejs należy przesłać na email: zapisy@rybienkolesne.pl imiona i nazwiska uczestników i nr telefonu kontaktowego oraz datę i symbol rejsu. Po otrzymaniu mailem zwrotnym potwierdzenia zapisu wraz z instrukcją płatniczą, należy w ciągu 24h opłacić rejs i przesłać potwierdzenie wpłaty na ww. email. Z tą chwilą rezerwacja rejsu jest dokonana.

ZWIEDZANIE TRATWY „PIELGRZYM”

W sobotę, 19 września w godz. 12.00-14.00, przy plaży na Latoszku przycumuje tratwa „Pielgrzym”, która będzie dostępna dla wszystkich chętnych do jej odwiedzenia. Jeśli stan wody na to pozwoli, niewykluczone, że szczęśliwcy będą mieli także okazję odbyć tratwą krótki rejs.

WYSTAWA FOTOGRAFII „RYBIENKO LEŚNE WCZORAJ I DZIŚ”

Na ogrodzeniach przy głównej ulicy Rybienka Leśnego, al. Wolności, będzie można oglądać plenerową wystawę fotograficznej „Rybienko Leśne wczoraj i dziś”. Ekspozycja będzie prezentować historyczne, przedwojenne zdjęcia Rybienka Leśnego zestawione a analogicznymi ujęciami wykonanymi współcześnie.

RAJD PIESZY „WOKÓŁ RYBIENKA LEŚNEGO”

Miłośników pieszych wędrówek, zapraszamy w sobotę, 19 września 2020, w godz. 12.00-15.00 na rajd pieszy prowadzący nadbużańskimi ścieżkami, leśnymi ostępami i polami wokół Rybienka Leśnego. Start i meta rajdu będą miały miejsce „nad Stawami” w Rybienku Leśnym (ul. Wołowskiego, koło restauracji Baśniowa). Rajd poprowadzi Jurek Sitek wraz z Leśną Szkołą. 

SPACER HISTORYCZNY ULICAMI RYBIENKA LEŚNEGO

Zainteresowanych odkrywaniem śladów historii zapraszamy na spacer historyczny uliczkami Rybienka Leśnego w sobotę, 19 września, w godzi. 12.30.00-15.00. Start i meta spaceru miały miejsce „nad Stawami” w Rybienku Leśnym (ul. Wołowskiego, koło restauracji Baśniowa). Naszym przewodnikiem po Rybienku Leśnym i jego historii będzie Piotr Płochocki, znany wyszkowski regionalista i kopalnia wiedzy o dawnych ludziach, miejscach i zdarzeniach.

BIEG „RYBIENKOWSKA PĘTLA”

Amatorów biegania zapraszamy na bieg terenowy w sobotę, 19 września, w godz. 13.00-15.00. Start i meta biegu będą miały miejsce „nad Stawami” w Rybienku Leśnym (ul. Wołowskiego, koło restauracji Baśniowa). Imprezę współorganizują WOSiR oraz Klub Biegacza Wyszków. 

ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

W sobotę 19 września o godz. 15.00 otworzymy główną atrakcją festynu, którą będzie I Zlot Pojazdów Zabytkowych w Rybienku Leśnym. Miejscem zlotu będzie oczywiście ul. Wołowskiego, „nad Stawami” w Rybienku Leśnym (koło restauracji Baśniowa). Impreza nawiązuje do tradycji przedwojennego gigantycznego parkingu funkcjonującego w tym miejscu. To tu właśnie docierały eleganckie limuzyny warszawskich letników przyjeżdżających tłumnie w letnie weekendy na modną i elitarną wtedy (a jakże!) plażę w Rybienku Leśnym nad Bugiem. Zgłoszenia pojazdów na zlot prosimy dokonywać mailem na adres zapisy@rybienkolesne.pl z podaniem imienia i nazwiska osoby wystawiającej pojazd i krótkiego opisu pojazdu. Przyjmujemy na zlot pojazdy co najmniej 30-letnie.

ATRAKCJE DLA DZIECI od godz. 15:00

KONCERT PLENEROWY „OLGA PRUSIK BAND”

O godz. 16.00 w sobotę zapraszamy na koncert plenerowy w wykonaniu kameralnego zespołu Olga Prusik Band. Zespół zagra covery znanych piosenek polskich artystów w we własnych niebanalnych aranżacjach.

OGNISKO

Po koncercie ok. godz. 18.30 zapraszamy na ognisko, przy którym będziemy piec kiełbaski.

W trakcie festynu będą czynne także stoiska, dzięki którym będzie można coś przekąsić i ugasić pragnienie. Będą także atrakcje dla dzieci takie jak dmuchane zjeżdżalnie i zabawy sprawnościowe. Zapraszamy!

Link do wydarzenia na FB - TUTAJ

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
Tężnia, infokiosk, rzeźby i... toaleta. Miasto ma nowy projekt dla parku
Już my dziękujemy miastu i jego urzędnikom za ich pomysły. Przez nich park stracił swoje walory, nie ma nawet gdzie z dziećmi na kasztany iśc jesienią - chyba żeby się w tych bluszczach zaplątać? Kto to wymyślił? Poroniony pomysł. Ani to ładne, ani to pasujące do charakteru naszego parku, anui praktyczne. Niby park a kawałka terenu zielonej trawy nie uświadczysz żeby dzieci czy psiaka wypuścić swobodnie pobiegać albo na kocu posiedzieć. wszędzie tylko te bluszcze i inne zielone wijce
Mama
Choszczowe nie zwalnia tempa!
Wieś nie ma kanalizacji. Nie wiem czy ma gaz? Każą im szamba robić. Nikt nie ma żadnego pomysłu i budują po krzakach takie nikomu nie potrzebne budy, które u innych już dawno utraciły rację bytu i tu też wcześniej czy później zniszczeją nie używane. Siłownia? Inni nie musieli na nią przeznaczać własnych pieniędzy a mają? Czyli znowu wyrzucone pieniądze. Narobię się w polu to wieczorem śmignę na siłownię? Bez sensu. Kto to organizuje? Musiał się z kimś się na rozum zamienić.
Y
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA