REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Japoński sport w gminie Somiance

Sport

Niecodzienny turniej ground golfa w międzynarodowej obsadzie rozegrano 6 września w Somiance. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Somianka i o awans do mistrzostw świata, które zostaną rozegrane wkrótce w Japonii. Duże szanse na start ma mieszkanka Suwina Bożena Wasik. To ona z mężem Pawłem zaszczepili sympatię do tej dyscypliny w swoich rodzinnych stronach.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Somianka jest pierwszą gminą w Polsce, która już od trzech lat uczestniczy w rozgrywkach w grand golfa. Turnieje organizowane są także m.in. w Józefowie, Wilanowie. Przyjaźń gminy Somianka z tą wywodzącą się z Japonii dyscypliną zapoczątkowali państwo Wasikowie. 

- Przyjaciele zabrali nas do Japonii, zaproponowali nam grę i spodobało nam się. Propagujemy ten sport w naszej gminie - mówi pani Bożena. 

Turniej rozegrany w Somiance był turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw grand golfa w Japonii, które będą rozgrywane w maju. Zwycięzcami turnieju zostali:

I miejsce - Witold Gaworski

II miejsce - Mieczysław Łuczyński

III miejsce Halina Krogulska

IV miejsce Mirosław Rogaliński, sołtys z Gminy Somianka, który po raz pierwszy uczestniczył w grze ground golfa oraz ex aequo Wiktor Gierus

V miejsce Tadeusz Cybula

VI miejsce ex aequo Erdenechimeg Nomondalai, Bożena Wasik oraz Tavkhi Tgogtsaikhan.

Hole- in-one otrzymali:

1. Halina Krogulska

2. Batsukh Surenjaw

3. Bożena Wasik

4. Ermuun Nasanbat

5. Tavkhi Tsogtsaikhan.

Nagrody dla zwycięzców w Turnieju ufundował wójt gminy Somianka Andrzej Żołyński, który także startował w turnieju. Główni organizatorzy to dr Narantuya Nomindalai, dr Och Bataa oraz wojt Andrzej Żołyński. 

W ground golfie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych i zdrowotnych – można grać całymi rodzinami. W grze może uczestniczyć jednocześnie nawet 48 osób spędzając wspólnie 2,5 godziny podczas jednej rundy. Gra nie wymaga żadnych szczególnych predyspozycji i przygotowania sportowego – nawet osoby starsze i w podeszłym wieku, a także nie uprawiające sportów mogą się dołączyć do gry.  Aby grać wystarczy nieduża powierzchnia trawiasta - grać można na zwykłej polanie, małym trawiastym boisku itp. Sprzęt jest o wiele tańszy niż w przypadku tradycyjnego golfa, nie wymagany jest też specjalny strój czy buty. Sędziowie nie są wymagani, wystarczy, gdy jeden z uczestników notuje wyniki. Ground golf pozytywnie wpływa na nasze ciało. Dzięki kontroli nad koordynacją ruchów a także skupieniem nad uderzeniem gracze wyciszają się i relaksują świetnie się przy tym bawiąc.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
Tężnia, infokiosk, rzeźby i... toaleta. Miasto ma nowy projekt dla parku
Już my dziękujemy miastu i jego urzędnikom za ich pomysły. Przez nich park stracił swoje walory, nie ma nawet gdzie z dziećmi na kasztany iśc jesienią - chyba żeby się w tych bluszczach zaplątać? Kto to wymyślił? Poroniony pomysł. Ani to ładne, ani to pasujące do charakteru naszego parku, anui praktyczne. Niby park a kawałka terenu zielonej trawy nie uświadczysz żeby dzieci czy psiaka wypuścić swobodnie pobiegać albo na kocu posiedzieć. wszędzie tylko te bluszcze i inne zielone wijce
Mama
Choszczowe nie zwalnia tempa!
Wieś nie ma kanalizacji. Nie wiem czy ma gaz? Każą im szamba robić. Nikt nie ma żadnego pomysłu i budują po krzakach takie nikomu nie potrzebne budy, które u innych już dawno utraciły rację bytu i tu też wcześniej czy później zniszczeją nie używane. Siłownia? Inni nie musieli na nią przeznaczać własnych pieniędzy a mają? Czyli znowu wyrzucone pieniądze. Narobię się w polu to wieczorem śmignę na siłownię? Bez sensu. Kto to organizuje? Musiał się z kimś się na rozum zamienić.
Y
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA