REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rykowisko jeleni w Puszczy Białej - zapraszamy na niezwykłą wyprawę

Turystyka

Powoli rozpoczyna się okres rui u jeleni, czyli rykowisko. Słychać już pierwsze ryczące byki, to młode osobniki. Na te starsze i najpotężniejsze przyjdzie czas za kilkanaście dni. Właśnie ten spektakl przyrody będzie można podziwiać podczas wycieczki po Puszczy Białej, na którą zapraszamy 12 września wraz z Mazovian Wildlife.

REKLAMA

Odgłos ryczenia wydawany przez byki jest demonstracją ich siły i kondycji. Stado łań, czyli chmara – przypadnie w udziale tylko najsilniejszemu. To najwyższa stawka tej jesieni. 12 września zapraszamy na wycieczkę pod hasłem "Rykowisko jeleni w Puszczy Białej".

- Będziemy wsłuchiwać się w donośny ryk niosący się po wieczornej puszczy, a jeśli dopisze nam odrobina szczęścia, także obserwować te majestatyczne zwierzęta. To będzie w formie wieczorno - wczesnonocnego spaceru po lesie. Będzie z nami człowiek, który potrafi naśladować głos ryczącego jelenia i przywabia je w ten sposób na naprawdę bliskie odległości - mówi organizator, Rafał Wyszyński z Mazovian Wildlife. 

Wycieczka odbędzie się 12 września. Rozpocznie się o godzinie 17:00. Przewidywany czas trwania to około 5 godzin. Do przemaszerowania leśnymi drogami będzie dystans około 7 kilometrów.  Dojazd należy zaplanować własnym środkiem transportu. Samochody uczestnicy zostawiają na parkingu leśnym kilka kilometrów od Wyszkowa, dojazd utwardzoną drogą. Koszt uczestnictwa za osobę to 85 złotych - dorośli i 65 zł dzieci.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: rafal@mazovianwildlife.com lub telefonicznie: +48 882 136 058. Regulamin uczestnictwa w wycieczce i wszelkie niezbędne informacje uczestnicy otrzymają po przyjęciu zgłoszenia.

Link do wydarzenia na FB - TUTAJ

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
Tężnia, infokiosk, rzeźby i... toaleta. Miasto ma nowy projekt dla parku
Już my dziękujemy miastu i jego urzędnikom za ich pomysły. Przez nich park stracił swoje walory, nie ma nawet gdzie z dziećmi na kasztany iśc jesienią - chyba żeby się w tych bluszczach zaplątać? Kto to wymyślił? Poroniony pomysł. Ani to ładne, ani to pasujące do charakteru naszego parku, anui praktyczne. Niby park a kawałka terenu zielonej trawy nie uświadczysz żeby dzieci czy psiaka wypuścić swobodnie pobiegać albo na kocu posiedzieć. wszędzie tylko te bluszcze i inne zielone wijce
Mama
Choszczowe nie zwalnia tempa!
Wieś nie ma kanalizacji. Nie wiem czy ma gaz? Każą im szamba robić. Nikt nie ma żadnego pomysłu i budują po krzakach takie nikomu nie potrzebne budy, które u innych już dawno utraciły rację bytu i tu też wcześniej czy później zniszczeją nie używane. Siłownia? Inni nie musieli na nią przeznaczać własnych pieniędzy a mają? Czyli znowu wyrzucone pieniądze. Narobię się w polu to wieczorem śmignę na siłownię? Bez sensu. Kto to organizuje? Musiał się z kimś się na rozum zamienić.
Y
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA