REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pierwsze spotkanie z Panem Jezusem

Miasto

Tegoroczna I Komunia Święta w parafii św. Idziego została przesunięta na wrzesień ze względu na sytuację epidemiologiczną. W uroczystości 6 września wzięło udział ponad 70 dzieci z dwóch szkół podstawowych. Towarzyszyli im najbliżsi.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W niedzielę 6 września dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 4 przystąpiły do sakramentu I Komunii Świętej. W związku z obostrzeniami uroczystość została podzielona na trzy tury.

- Bardzo serdecznie Was witam. W szczególności Was, kochane dzieci, które pragniecie spotkać dzisiaj po raz pierwszy z Panem Jezusem w Komunii Świętej - zwrócił się do zgromadzonych przed świątynią dzieci proboszcz ks. kan. dr Zdzisław Golan.

Po modlitwie i otrzymaniu od rodziców błogosławieństwa, dzieci przeszły do wnętrza świątyni uroczystą procesją za krzyżem na swoją pierwszą w życiu pełną mszę świętą.

- Księże proboszczu, przyprowadzamy dzisiaj nasze dzieci, które poprzez chrzest zostały włączone do Kościoła i parafii, która jest rodziną rodzin. Przez kolejne lata rozwijaliśmy w ich sercach wiarę poprzez wspólne rozmowy o Bogu, udział w niedzielnej Eucharystii, lekcjach religii, a nade wszystko poprzez przykład chrześcijańskiego życia. W wypełnianiu zobowiązań chrzcielnych pomagali nam rodzice chrzestni, którzy i dziś są tutaj z nami wiedząc jak ważna jest modlitwa w chwili, gdy nasze dzieci poprzez pierwsze spotkanie z Jezusem w Komunii Świętej rozpoczną nowy etap swojego chrześcijańskiego życia. Dziś, w imieniu zgromadzonej tu wspólnoty prosimy o udzielenie dzieciom pierwszej Komunii Świętej - zwrócili się do proboszcza przedstawiciele rodziców.

Dzieci do sakramentu przygotowali katechetka Beata Kamińska oraz ks. Karol Skrodzki.

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


I Komunia ŚwiętaSankturium św. Idziego

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
Tężnia, infokiosk, rzeźby i... toaleta. Miasto ma nowy projekt dla parku
Już my dziękujemy miastu i jego urzędnikom za ich pomysły. Przez nich park stracił swoje walory, nie ma nawet gdzie z dziećmi na kasztany iśc jesienią - chyba żeby się w tych bluszczach zaplątać? Kto to wymyślił? Poroniony pomysł. Ani to ładne, ani to pasujące do charakteru naszego parku, anui praktyczne. Niby park a kawałka terenu zielonej trawy nie uświadczysz żeby dzieci czy psiaka wypuścić swobodnie pobiegać albo na kocu posiedzieć. wszędzie tylko te bluszcze i inne zielone wijce
Mama
Choszczowe nie zwalnia tempa!
Wieś nie ma kanalizacji. Nie wiem czy ma gaz? Każą im szamba robić. Nikt nie ma żadnego pomysłu i budują po krzakach takie nikomu nie potrzebne budy, które u innych już dawno utraciły rację bytu i tu też wcześniej czy później zniszczeją nie używane. Siłownia? Inni nie musieli na nią przeznaczać własnych pieniędzy a mają? Czyli znowu wyrzucone pieniądze. Narobię się w polu to wieczorem śmignę na siłownię? Bez sensu. Kto to organizuje? Musiał się z kimś się na rozum zamienić.
Y
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA