REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zakupy z koronawirusem - jest akt oskarżenia

Na Sygnale

Do Sądu Okręgowego w Ostrołęce został skierowany akt oskarżenia przeciwko Barbarze B. Zakażona koronawirusem mieszkanka gminy Długosiodło złamała kwarantannę i udała się z mężem na zakupy do sąsiedniej gminy. Zdaniem prokuratury, naraziła tym zdrowie i życie wielu osób.

REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo przeciwko mieszkance gminy Długosiodło 55-letniej Barbarze B. Kobieta została oskarżona o to, że 23 kwietnia 2020 r., wiedząc, że jest osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2, udała się na zakupy do sklepu spożywczego w Kobylinie (gm. Goworowo). W sklepie przebywała obsługa i inni klienci. Kobieta sprowadziła niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej COVID -19. Oskarżona została o czyn z art. 165 §1 pkt. 1 kodeksu karnego

Akt oskarżenia przeciwko Barbarze B. został skierowany do Sądu Okręgowego w Ostrołęce.

- Oskarżenie zostało oparte na materiale dowodowym zgromadzonym w toku śledztwa, z którego wynika, że Barbara B. pozostawała w kwarantannie w związku z chorobą zakaźną COVID-19. Zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej miała zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. 23 kwietnia złamała zakaz wynikający z decyzji i udała się do sklepu spożywczego położonego na terenie powiatu ostrołęckiego. W sklepie przybywało obsługa co najmniej siedem osób. Po zrobieniu zakupów, podejrzana udała się do domu. Kobieta po powrocie do domu spotkała się bezpośrednio z co najmniej jeszcze jedną osobą, która nie była domownikiem - informuje prokuratura w Ostrołęce.

Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu narażenia na zakażenie koronawirusem wielu osób. Złożyła też wyjaśnienia. Decyzją sądu spędziła dwa miesiące w tymczasowym areszcie. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności oraz kary finansowe.

O Sprawie szeroko pisaliśmy TUTAJ

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Dyniek
Ten ,,koronaświrus" to jedna wielka ściema.
Marian
Tylko "Koronoświrusy" uważają że takie coś nie istnieje

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

SOS dla wyszkowskich siatkarzy
Szkoda, że dyrekcja i nauczyciele tak bardzo angażują się tylko jeśli chodzi o klasy sportowe!!! A reszta dzieciaków, nawet szafek nie mają, a wymagają od nich noszenia dodatkowych butów na w-f.
Rodzic
Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA