REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Roztańczony flashmob "Sylaby"

Rozrywka

W piątkowy wieczór „Sylabianki” zaprezentowały flashmob - krótki układ taneczny - na Skwerze Jana Pawła II. Ponad 120 osób (72 sylabianki, 19 emerytek i 30 przedszkolaków) dało wspaniały pokaz swoich tanecznych i akrobatycznych umiejętności. Pokazy oklaskiwało wielu wyszkowian.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W ubiegłym roku podczas wakacyjnego flashmobu na pl. Miejskim zaprezentowały się dziewczęta z obecnego składu oraz sylabowe „emerytki”. Podczas tegorocznego występu dołączyły do nich także "sylabowe przedszkolaki" - cztero-, pięciolatki, które przez ostatni tydzień brały udział w wakacyjnych zajęciach „Sylaby”. Jak na pierwszy występ, wypadły świetnie, w czym duża zasługa starszych, pomocnych sylabianek. Gościnnnie zatańczyli z dziewczętami także instruktorzy akrobatyki - Maciej Czarski i Kamil Witkowski, co było dużym uatrakcyjnieniem show. Do pokazu wpleciono wiele elementów akrobatycznych, które wywoływały wśród publiczności okrzyki zachwytu.

Na uwagę zasługuje bardzo udany  występ "emerytowanych" sylabianek. Wiele z nich tańczy tak, jakby w ogóle nie miało przerwy w występach scenicznych. Niektóre z nich specjalnie na tę okazję dotarły spoza granic kraju - z Włoch, Wielkiej Brytanii.

- To dla mnie święto, tutaj tańczą mamy z córkami, dwa pokolenia. To pokazuje, że przez lata dochowaliśmy się prawdziwej sylabowej rodziny. Wychowaliśmy sobie absolwentki, które założyły Stowarzyszenie Przyjaciół Rewii Dziecięcej „Sylaba”, które w tym momencie objęło opieką Rewię - mówiła wzruszona Irena Zdunek, założycielka zespołu, który właśnie zaczyna 38. sezon artystyczny. Sezon w zupełnie nowych realiach - po odejściu z macierzystej siedziby w domu kultury "Hutnik".

- Dziękuję Państwu za dobre słowa, które pozwoliły nam przetrwać gorsze chwile. Tak jak mówią, przyjaciół poznaje się w biedzie. Cieszymy się, że - jak się okazuje - tych przyjaciół mamy aż tak wielu - mówiła Irena Zdunek. - Serdecznie dziękujemy także za pieniążki, które wpłacili Państwo na naszą rzecz. Zaczynamy od nowa, w nowym miejscu. Premiera będzie troszkę z opóźnieniem, bo musimy się przygotować, troszeczkę “ogarnąć”.

Głos zabrała także przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Rewii Dziecięcej Sylaba Patrycja Ogrodzińska:

- Dziękujemy instruktorkom, które się nie poddały, nie zrezygnowały i walczyły. Myślę, że będą z nami na zawsze. „Sylaba” jest cudownym dzieckiem pani Ireny i nie pozwolimy nigdy tego zniszczyć. Zawsze będziemy cudowną rodziną i będziemy razem występować.

W nowym roku szkolnym oprócz zajęć tanecznych i rytmicznych „Sylaba” zaprasza również na samodzielne zajęcia akrobatyki oraz lekcje tańca nowoczesnego czy baletu. Nowe miesjce prób znalazła w ZDZ, a siedzibię swojego biura przy ul. Sowińskiego 77.

REKLAMA
Aleksandra Szulc

Udostępnij:


flashmobSylabasylabiankitaniecWyszków

Komentarze

Henia-Te
Krótki występ? 15 minut! A dziewczyny go od zera w tydzień! Jesteście the best! MUREM ZA SYLABĄ!
Brak słów
Świetnie było! Nie dajcie się! Ludzie są z Wami! A na Grześka i jego pupili naprawdę w tym mieście prawie już nikt nie może patrzeć, jeszcze długo decyzja dotycząca m.in. Sylaby będzie odbijać się czkawką na Alei Róż! Kto był wczoraj i słyszał, co mówili ludzie o całej tej sytuacji wie, jak bardzo wkurzyliscie tym ludzi! Tak potraktować dzieci! Takie dzieci! Na takim poziomie! Nie mam adekwatnych cenzuralnych słów na moje emocje w tej sprawie!
ja
Super występ Pełny profesjonalizm.Było na co popatrzeć.
Dede
Ambasadorki miasta nie mogły zatańczyć na placu miejskim!!! Sytuacja bez precedensu!
Bea do Dede
Nie zauważyłeś, że plac miejski jest zarezerwowany dla zumby we wszelkich możliwych odmianach?
Nadzieja
Mam nadzieję, ze po tym wszystkim sylaba usunie ze swojego znaku herb Wyszkowa i nazwę Wyszków! Zespoł powinien reprezentować w tej chwili tylko siebie i głęboko mieć UM!!! koniec z tą darmową reklamą! Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale właśnie zdjęcie tej zlej Sylaby z flashmoba ma Placu Miejskim promuje Plac w konkursie na najwspanialszą betonoze! Hipokryci!
Aga do Nadzieja
ale Sylaba to Wyszków i jego mieszkańcy. My wyszkowianie jesteśmy dumni, że mamy taką utalentowaną młodzież i dzieciaki.
Nadzieja
Sylaba to ludzie i ich zespół powinien reprezentować, społeczność Wyszkowa i tu się zgadzam, ale nie gminę jako gardzacy ludźmi urząd
Aga do Nadzieja
Tylko jak to oddzielić na logo zespołu? Urząd to tylko garstka społeczności, która ma w głębokim powtarzaniu (oczywiście po wyborach) głos ludu.
Nadzieja
Nie logo tylko z loga herb wywalić
Widz
Występ genialny, to wszyscy obecni widzieli, powiedzcie tylko jak się załatwia słońce na występ po tygodniu opadów :) Dyrektor WOK Hutnik nie dał rady i odwołał swoją imprezę :)
Do Widz
Dyrektor Hutnika odwołał też samą Sylabę, bo nie dał rady... :) Sylaba jak zwykle, mistrzostwo świata , brawo!
Do Widz
Jaka imprezę odwołał?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowa opłata w gminie Wyszków
wreszcie trzeba przestać umarzać podatki swoim kolegom biznesmenom. Czy tylko zwykli mieszkańcy maja ciągle ratować budżet?
pani
Inwestycje 2021 - co planuje gmina Wyszków?
Rzeczywiście ulica od Leśnej do Towarowej to najpilniejsza inwestycja. Całe miasto i gmina na nią czeka. A na osiedlach drogi zrobią jakimś dziadostwem natryskowym i taka prowizorka zostanie na wieki wieków.
ZZz
PEC przystępuje do budowy kogeneracji
oby to wszystko nie zakończyło się jak z turbiną gazową która kosztowała podatników kilkanaście milionów i nigdy nie pracowała
anonim
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Czwartek
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Leona, Leonarda, Lesławy

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA