REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

NIezwykły dar od niezwykłej osoby

Miasto

Trzy respiratory transportowe i trzy ozonatory o łącznej wartości 150 tys. zł otrzymał SPZZOZ w Wyszkowie. Ten wyjątkowo potrzebny dar trafił do wyszkowskiego szpitala dzięki niezwykłej osobie. Daria Mejnartowicz od początku trwania pandemii koronawirusa pomaga wyposażać w sprzęt placówki medyczne w mniejszych miejscowościach. Zaangażowała się także w pomoc najuboższym w Afryce. Zawodowo - menadżerka, prezes Salveo Medical Care Warsaw; fizjoterapeutka; prywatnie - filantropka-pasjonatka. Za swoją działalność nominowana była do tytułu Superbohaterki „Wysokich Obcasów” w 2018 roku, Kobieta Charyzmatyczna „WHY Story” 2020, a także znalazła się w finałowej piątce konkursu Nagrody im. Rodowicza Anody, Global Goodwill Ambassador w USA.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Moją misją życiową jest pomaganie, szczególnie tym zapomnianym, mniej widocznym, do których pomoc nie dociera lub w znacznie mniejszym stopniu niż do innych podmiotów czy osób - mówi Tubie Wyszkowa Pani Daria, odpowiadając na pytanie "dlaczego Wyszków?".

Okazuje się, że nasze miasto i nasz szpital nie są Darii Mejnartowicz obce.

- Jestem w bieżącym kontakcie z Panią Hanną Kołakowską, szefową laboratorium na terenie szpitala. To przyjaciółka mojej zmarłej Cioci, mgr Janiny Marcinczak, która większość życia zawodwowego poświęciła wyszkowskiemu szpitalowi. Jest jego zasłużonym pracownikiem. Znają Ją wszyscy starsi stażem pracownicy, w tym była dyrektor szpitala. Ciocia mieszkała na terenie szpitala (w bloku obok parkingu), a ja przez kilka lat dzieciństwa razem z nią, wychowywała mnie. Tu chodziłam przez rok do przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 1 (klasa IV i VI). Potem w życiu dorosłym często odwiedziałam Ciocię. Znam ten szpital dość dobrze. Mam do niego sentyment i dzięki moim znajomym znam część jego potrzeb. Z przyjemnością dodałam go do listy obdarowanych podmiotów. Wiedziałam, że brakuje środków ochrony osobistej i aparatury medycznej. I na niej się skupiłam. Szpital otrzymał trzy resporatory transportowe i trzy ozonatory, łącznie za 150 tys. zł - opowiada Pani Daria.

Pieniądze na zakup sprzętu przekazała firma, z którą Pani Daria współpracuje zawodowo TRMEW OBROT (niedługo pod nazwą RESPECT ENERGY).

- Firma zdecydowała się wesprzeć polskie szpitale w walce z Covid-19 w ramach Tarczy Antykryzysowej już w marcu. Mając wieloletnie doświadczenie, kontakty w obszarze medycznym, zajęłam się wyborem podmiotów, ustaleniem potrzeb i organizacją procesu pomocy - mówi Daria Mejnartowicz.

Przekazanie respiratorów wyszkowskiemu szpitalowi odbyło się w minionym tygodniu (sprowadzenie respiratorów z Chin trwało kilkanaście tygodni). Ozonatory trafiły do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Nocnej Pomocy Lekarskiej dużo wcześniej. Darowiznę rzeczową w imieniu SPZZOZ przyjęły lek. med. Monika Mikołajczyk - wicedyrektor ds. lecznictwa, specjalista neonatologii oraz Wioletta Nida.

Firma, która zasponsorowała aparaturę dla wyszkowskiego szpitala przeznaczyła już na wsparcie szpitali w walce z Covid-19  kwotę 550 tys. zł. Wsparła także projekty charytatywne Pani Darii w Afryce. A te są imponujące. Daria Mejnartowicz organizowała pomoc dla najuboższych mieszkańców Ghany, Tanzanii, Kenii, którym brakowało podstawowych środków higieny.

Polecamy artykuł "Polka kontra Covid-19. Z pomocą na drugi koniec świata" o akcjach pomocy organizowanych przez Panią Darię nie tylko w Polsce podczas pandemii Covid-19: https://businesswomanlife.pl/polka-kontra-covid-19-z-pomoca-na-drugi-koniec-swiata/
 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Uwaga! Ślisko na drogach!
Jednego złoma mniej na drogach. Będzie bezpieczniej.
Marek
Uwaga! Ślisko na drogach!
BeeMWuu (to samo kałdi i vieśwagen) to STAN ÓMYSŁU.
Denaturat boys
Inwestycje 2021 - co planuje gmina Wyszków?
A co z ulicą Malinową w Drogoszewie - Sołtys obiecuje od lat, a wyglada na to, że kolejne lata trzeba będzie chodzić brodząc w błocie po kolana... Masakra - pewnie do kolejnych wyborów...
Mieszkaniec

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Wtorek
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Blanki, Edmunda, Eligiusza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA