REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Klimatycznie z Henry No Hurry

Kultura

Bardzo interesujący projekt muzyczny zagościł 11 sierpnia w Wyszkowie. Podróżując po Polsce z projektem Henry No Hurry, Wawrzyniec Jan Dąbrowski występuje w nietypowych, nieoczywistych sceneriach. W Wyszkowie na miejsce koncertu wybrano - bardzo trafnie - taras przy herbie na nadbużańskiej skarpie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Henry No Hurry - to jednoosobowy projekt artystyczny Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego (występującego m.in. z Letters From Silence, Henry David's GUN, Nocny SuperSam, Frozen Lakes), znanego także pod pseudonimem Henry David. 

- To projekt tylko w połowie muzyczny - mówił wyszkowskiej publiczności artysta. - W drugiej części to projekt podróżniczy. 

Mowa o niecodziennej trasie koncertowej pod hasłem „800 km na przełaj Dolny Śląsk - Suwalszczyzna”. Przez dwa tygodnie sierpnia artysta przemierza Polskę na ukos i gra w nietypowych, nieoczywistych miejscach - z założenia wybiera miejscowości niewielkie, a miejsca kameralne. Na tej trasie znalazł się także Wyszków, gdzie usłyszeliśmy muzyka 11 sierpnia w pięknej nadbużańskiej scenerii. "Scenę" zlokalizowano na tarasie nad herbem Wyszkowa (na skarpie w parku miejskim). Widownia ulokowała się na schodkach i na zboczach skarpy, rozsiadając się wygodnie na kocach. W tle koncertu rozpościerał się piękny widok na rzekę. Artysta zadbał o wspaniały, niepowtarzalny klimat. Dużo opowiadał o swoich utworach, okolicznościach ich powstania, ciesząc się, że po wielu miesiącach izolacji i przerwy w koncertach, może wreszcie zaprezentować je publiczności na żywo. Sam na scenie, a oczarował wielością brzmień, barwą swojego głosu i pięknymi dźwiękami gitary oraz ukulele. Zaprezentował utwory z najnowszej płyty „Maroon Dot”. 

Wyszków był 205. miejscowością na koncertowej mapie Henry No Hurry, który koncertuje w ten sposób od 2017 roku - także poza granicami Polski (Niemcy, Ukraina, Szwajcaria, Łotwa, Estonia i inne). Henry No Hurry zagrał wcześniej trasę po schroniskach górskich, trasę po prywatnych mieszkaniach oraz wystąpił na kilku festiwalach (z OFF Festivalem czy MiedziankaFest na czele). W ramach tegorocznej trasy koncertowej „800 km na przełaj Dolny Śląsk - Suwalszczyzna” odwiedzi jeszcze dwa miasta.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny (co łaska dla artysty - w trakcie koncertu zbierano datki do kapelusza). 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

SOS dla wyszkowskich siatkarzy
Szkoda, że dyrekcja i nauczyciele tak bardzo angażują się tylko jeśli chodzi o klasy sportowe!!! A reszta dzieciaków, nawet szafek nie mają, a wymagają od nich noszenia dodatkowych butów na w-f.
Rodzic
Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA