REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Z leśnikiem przez Puszczę Białą

Turystyka

22 sierpnia na terenie Nadleśnictwo Wyszków odbędzie się spotkanie dla miłośników przyrody pod hasłem „Wycieczka rowerowa z leśnikiem przez Puszczę Białą”. Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.

REKLAMA

Jeśli interesujesz się historią leśnictwa, przyrodą oraz lubisz aktywny wypoczynek w lesie to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie ! Podczas wycieczki omówiony zostanie zarys historii lasów i organizacji leśnej na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie. Wzdłuż ścieżki turystyczno edukacyjnej, po której zaplanowano wycieczkę znajdują się tablice edukacyjne opracowane przez Centrum Informatyczne Lasów Państwowych o tematyce przyrodniczej  (grzyby, ptaki, nowe pokolenie lasów, drewno jako surowiec odnawialny, martwe drzewo, bobry, owce). Po zakończeniu wycieczki wspólnie wybierzemy się na ognisko, które zaplanowano na terenie szkółki leśnej Nadleśnictwa Wyszków. 

Uczestnikiem Wycieczki rowerowej z leśnikiem przez Puszcze Białą może zostać każdy niezależnie od wieku, czy poziomu wiedzy przyrodniczej. Zapisy u Pana Piotra Ludwikowskiego e-mail: piotr.ludwikowski@warszawa.lasy.gov.pl lub tel. 660-799-833. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu zgody od rodziców/opiekunów na udział w wydarzeniu.

Ramowy program wydarzenia:

  • 9:30 – 10:00 – spotkanie na miejscu postoju pojazdów (lokalizacja miejsca postoju pojazdów kliknij tutaj)
  • 10:00- 11:30 - wycieczka po ścieżce turystyczno edukacyjnej przez Puszcze Białą (lokalizacja ścieżki turystyczno-edukacyjnej kliknij tutaj)
  • 11:30 - 13:00 – przejazd na szkółkę leśną Nadleśnictwa Wyszków. Ognisko, kiełbaski prosimy przynieść we własnym zakresie (lokalizacja szkółki leśnej kliknij tutaj)

Informacje końcowe

  1. Podczas wycieczki wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania wszystkich obostrzeń związanych z epidemią wirusa COVID-19.
  2. Prosimy o strój i obuwie odpowiednie do warunków atmosferycznych.
  3. Samochody można zostawić na miejscu postoju pojazdów (lokalizacja miejsca postoju pojazdów kliknij tutaj).
  4. Na ognisku dostępna będzie woda, prowiant ogniskowy proszę zabrać ze sobą według potrzeb.
  5. Przypominamy o obowiązku dostarczenia oświadczeń od rodziców lub prawnych opiekunów osób niepełnoletnich, które będą uczestniczyły w spotkaniu same oraz klauzulę informacyjną RODO.
  6. Jeżeli ktoś z Państwa zgłosi się, a nie będzie mógł wziąć udziału w wycieczce prosimy o taką informację.

ZałącznikiREKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
Tężnia, infokiosk, rzeźby i... toaleta. Miasto ma nowy projekt dla parku
Już my dziękujemy miastu i jego urzędnikom za ich pomysły. Przez nich park stracił swoje walory, nie ma nawet gdzie z dziećmi na kasztany iśc jesienią - chyba żeby się w tych bluszczach zaplątać? Kto to wymyślił? Poroniony pomysł. Ani to ładne, ani to pasujące do charakteru naszego parku, anui praktyczne. Niby park a kawałka terenu zielonej trawy nie uświadczysz żeby dzieci czy psiaka wypuścić swobodnie pobiegać albo na kocu posiedzieć. wszędzie tylko te bluszcze i inne zielone wijce
Mama
Choszczowe nie zwalnia tempa!
Wieś nie ma kanalizacji. Nie wiem czy ma gaz? Każą im szamba robić. Nikt nie ma żadnego pomysłu i budują po krzakach takie nikomu nie potrzebne budy, które u innych już dawno utraciły rację bytu i tu też wcześniej czy później zniszczeją nie używane. Siłownia? Inni nie musieli na nią przeznaczać własnych pieniędzy a mają? Czyli znowu wyrzucone pieniądze. Narobię się w polu to wieczorem śmignę na siłownię? Bez sensu. Kto to organizuje? Musiał się z kimś się na rozum zamienić.
Y
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA