REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Z leśnikiem przez Puszczę Białą

Turystyka

22 sierpnia na terenie Nadleśnictwo Wyszków odbędzie się spotkanie dla miłośników przyrody pod hasłem „Wycieczka rowerowa z leśnikiem przez Puszczę Białą”. Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.

REKLAMA

Jeśli interesujesz się historią leśnictwa, przyrodą oraz lubisz aktywny wypoczynek w lesie to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie ! Podczas wycieczki omówiony zostanie zarys historii lasów i organizacji leśnej na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie. Wzdłuż ścieżki turystyczno edukacyjnej, po której zaplanowano wycieczkę znajdują się tablice edukacyjne opracowane przez Centrum Informatyczne Lasów Państwowych o tematyce przyrodniczej  (grzyby, ptaki, nowe pokolenie lasów, drewno jako surowiec odnawialny, martwe drzewo, bobry, owce). Po zakończeniu wycieczki wspólnie wybierzemy się na ognisko, które zaplanowano na terenie szkółki leśnej Nadleśnictwa Wyszków. 

Uczestnikiem Wycieczki rowerowej z leśnikiem przez Puszcze Białą może zostać każdy niezależnie od wieku, czy poziomu wiedzy przyrodniczej. Zapisy u Pana Piotra Ludwikowskiego e-mail: piotr.ludwikowski@warszawa.lasy.gov.pl lub tel. 660-799-833. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu zgody od rodziców/opiekunów na udział w wydarzeniu.

Ramowy program wydarzenia:

  • 9:30 – 10:00 – spotkanie na miejscu postoju pojazdów (lokalizacja miejsca postoju pojazdów kliknij tutaj)
  • 10:00- 11:30 - wycieczka po ścieżce turystyczno edukacyjnej przez Puszcze Białą (lokalizacja ścieżki turystyczno-edukacyjnej kliknij tutaj)
  • 11:30 - 13:00 – przejazd na szkółkę leśną Nadleśnictwa Wyszków. Ognisko, kiełbaski prosimy przynieść we własnym zakresie (lokalizacja szkółki leśnej kliknij tutaj)

Informacje końcowe

  1. Podczas wycieczki wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania wszystkich obostrzeń związanych z epidemią wirusa COVID-19.
  2. Prosimy o strój i obuwie odpowiednie do warunków atmosferycznych.
  3. Samochody można zostawić na miejscu postoju pojazdów (lokalizacja miejsca postoju pojazdów kliknij tutaj).
  4. Na ognisku dostępna będzie woda, prowiant ogniskowy proszę zabrać ze sobą według potrzeb.
  5. Przypominamy o obowiązku dostarczenia oświadczeń od rodziców lub prawnych opiekunów osób niepełnoletnich, które będą uczestniczyły w spotkaniu same oraz klauzulę informacyjną RODO.
  6. Jeżeli ktoś z Państwa zgłosi się, a nie będzie mógł wziąć udziału w wycieczce prosimy o taką informację.

ZałącznikiREKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowy plac zabaw w Kamieńczyku
Plac zabaw ładny, ale nie przemyślany, brak uchwytów dla dzieci do wejścia na platformę gdzie jest zjeżdżalnia, dziecko wchodząc po drabince, czy też tej ściance nie ma czego się chwycić wyżej, musi się wciągać łapiąc za "podłogę", bo rury są zbyt grube żeby się ich chwycić. Tyle pieniędzy wydane, a jest to niebezpieczne, poza tym ścianka wspinaczkowa, też nie jest rewelacyjna, małe otwory do wspinania, jakby też czegoś brakowało.
rodzic
Graffiti, schody, ławki - nowe atrakcje Wyszkowa
ja też uważam, że to mocno słabe i mam dość patrzenia na bylejakość w tym mieście, którą serwuje Nam ekipa władzy
hhh
Walka o zwierzęta czy o pieniądze?
Za wszystko trzeba płacić, nie ma nic za darmo. Jak chcesz kota czy psa to są wydatki i obowiązki, jak z każdym żywym stworzeniem musi coś jeść, musi być zapewniona opieka, a jak nie, to do więzienia za znęcanie się!
Gość

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Niedziela
Sierpień 2021
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Jarosława, Justyny, Nadziei

REKLAMA

pl.jooble.org