REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Policjant po godzinach uratował kolejną osobę

Na Sygnale

Po pijanemu wpadł do fontanny przy ul. Sowińskiego w Wyszkowie. Mężczyzna miał szczęście, że akurat przejeżdżał tamtędy policjant, który mu pomógł. Sierż. Hubert Prusinowski nie po raz pierwszy pomógł ofierze wypadku - w dodatku po godzinach pracy.

REKLAMA

Kilka dni temu policjant ruchu drogowego będąc w czasie wolnym od służby wyciągnął z fontanny nietrzeźwego mężczyznę. Jadąc samochodem, sierż. Hubert Prusinowski zauważył, jak mężczyzna siedzący przy fontannie przechyla się, wpada do wody i nie jest w stanie o własnych siłach się podnieść. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał pojazd i podbiegł do potrzebującego pomocy, wyciągając go z wody. Sierżant Prusinowski sprawdził funkcje życiowe mężczyzny z uwagi na możliwość podtopienia, a następnie wezwał na miejsce służby ratunkowe, stale kontrolując stan nietrzeźwego mężczyzny.

To nie pierwszy raz, kiedy funkcjonariusz przyszedł po służbie z pomocą potrzebującemu. W 2018 roku sierż. Hubert Prusinowski w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 47-latek z Wyszkowa kierował w stanie nietrzeźwości, mając 2 promile alkoholu. W marcu ubiegłego roku w czasie wolnym od służby zauważył na stacji benzynowej leżącą na ziemi, nieprzytomną kobietę z raną głowy. Natychmiast zareagował i ruszył z pomocą. Sierż. Hubert Prusinowski nie tylko niesie pomoc osobom uczestniczącym w zdarzeniach drogowych na terenie powiatu wyszkowskiego, ale jest także aktywnie zaangażowany w propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz szerzeniu tematyki udzielania pierwszej pomocy. Posiada tytuł kwalifikowanego ratownika pierwszej pomocy. W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny - bezinteresowne oddawanie krwi na początku 2020 roku został odznaczany przez Polski Czerwony Krzyż odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia.

- Empatyczny i profesjonalny w swoim działaniu. Nawet w czasie wolnym od służby nie przechodzi obojętnie obok ludzkiej krzywdy i bez wahania rusza „do akcji”. Jak sam mówi „Pomagam i chronię, bo zależy mi na bezpieczeństwie obywateli”.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

SOS dla wyszkowskich siatkarzy
Szkoda, że dyrekcja i nauczyciele tak bardzo angażują się tylko jeśli chodzi o klasy sportowe!!! A reszta dzieciaków, nawet szafek nie mają, a wymagają od nich noszenia dodatkowych butów na w-f.
Rodzic
Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA