REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dlaczego warto wymienić zamek w drzwiach na nowy po wprowadzeniu się do nowego domu?

Kącik Prasowy

Wprowadzamy się do świeżo kupionego mieszkania, czujemy ekscytację, a radość rodziny nie ma końca… Często jednak wizję dobrego humoru psuje troska o bezpieczeństwo, które powinno być na jak najwyższym poziomie. By zapewnić sobie spokój psychiczny oraz wysoką ochronę tuż po wprowadzeniu się do nowego domu, warto wymienić zamki w drzwiach wejściowych.

REKLAMA

Zamki do drzwi jako krok do bezpieczeństwa

Wprowadzając się do nowego domu, zazwyczaj dostaje się do niego komplet kluczy. Jest to powszechna praktyka i mało kto myśli o tym, by zaopatrzyć się w nowe zamki. Wymiana zamków w Piasecznie jest możliwa do wykonania od ręki, więc warto się nad tym zastanowić ze względów bezpieczeństwa. Jeśli zamki do drzwi w kupionym lub wynajmowanym mieszkaniu były zamontowane przez wiele lat, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że klucze do nich mają osoby obce, o których poprzedni właściciel nawet nie wspomni. A jeśli klucze do drzwi mają osoby obce, istnieje duże ryzyko, że ktoś może nie mieć dobrych intencji i dokonać włamania. Jest to tym bardziej prawdopodobne, jeśli nie zna się osób, od których kupuje się lub wynajmuje lokal.

Dlaczego trzeba wymieniać zamek do drzwi?

Trzeba pamiętać, że nawet jeśli właściciel twierdzi, że oddał wszystkie klucze, to nie musi to być prawda. Nigdy nie wiadomo, ile miał kompletów, gdyż można je dość łatwo dorobić. Nawet jeśli ufa się poprzedniemu właścicielowi, to jest jeden problem. Gdy dojdzie do włamania, policja zawsze zapyta i zweryfikuje, kto miał lub mógł mieć dostęp do kluczy. Brak wymiany zamków i dopuszczenie osób obcych to ewidentne zaniedbanie właścicieli. Taka sytuacja może spowodować bardzo poważne problemy z uzyskaniem odszkodowania. Ubezpieczyciel zawiera w umowie cały szereg zapisków, które wymuszają na właścicielu należyte zabezpieczenie nieruchomości. Niedopatrzenie w tej kwestii wyklucza wypłatę odszkodowania. Dobry ślusarz szybko poradzi sobie z wymianą zamków w drzwiach, więc nie ma co oszczędzać na tym, gdyż straty mogą być dużo większe.

Usługi ślusarskie – wymiana zamków w nowych domach od dewelopera

Warto więc skorzystać z usług specjalisty, tj. ślusarzy z Pogotowia zamkowego w Piasecznie, których zakres możliwości został wyszczególniony na stronie https://www.pogotowie-zamkowe-piaseczno.pl/. Jest to polecane nawet, gdy kupuje się nowe mieszkanie lub dom od dewelopera. W takich sytuacjach nigdy nie wiadomo, ile osób miało dostęp do kluczy i czy ktoś ich po prostu nie dorobił. W mieszkaniu pojawiają się wcześniej dziesiątki osób podczas budowy, co zdecydowanie zwiększa ryzyko. Pogotowie ślusarskie z Piaseczna jest w stanie bardzo sprawnie poradzić sobie z zamkami do drzwi różnych rodzajów, więc oszczędzanie na nich przy tak dużej inwestycji jest nieopłacalne. Dotyczy to zarówno zminimalizowania ryzyka włamania, jak i ewentualnych problemów z uzyskaniem ubezpieczenia. Warto wspomnieć, że jeśli ubezpieczyciel wykaże jakikolwiek problem z zamkami, nawet jeśli włamywacze w ogóle nie skorzystali z drzwi, będzie mógł zakwestionować zasadność wypłaty odszkodowania.

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
Tężnia, infokiosk, rzeźby i... toaleta. Miasto ma nowy projekt dla parku
Już my dziękujemy miastu i jego urzędnikom za ich pomysły. Przez nich park stracił swoje walory, nie ma nawet gdzie z dziećmi na kasztany iśc jesienią - chyba żeby się w tych bluszczach zaplątać? Kto to wymyślił? Poroniony pomysł. Ani to ładne, ani to pasujące do charakteru naszego parku, anui praktyczne. Niby park a kawałka terenu zielonej trawy nie uświadczysz żeby dzieci czy psiaka wypuścić swobodnie pobiegać albo na kocu posiedzieć. wszędzie tylko te bluszcze i inne zielone wijce
Mama
Choszczowe nie zwalnia tempa!
Wieś nie ma kanalizacji. Nie wiem czy ma gaz? Każą im szamba robić. Nikt nie ma żadnego pomysłu i budują po krzakach takie nikomu nie potrzebne budy, które u innych już dawno utraciły rację bytu i tu też wcześniej czy później zniszczeją nie używane. Siłownia? Inni nie musieli na nią przeznaczać własnych pieniędzy a mają? Czyli znowu wyrzucone pieniądze. Narobię się w polu to wieczorem śmignę na siłownię? Bez sensu. Kto to organizuje? Musiał się z kimś się na rozum zamienić.
Y
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA