REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Czujna seniorka nie dała się okraść

Na Sygnale

Po raz kolejny na terenie powiatu wyszkowskiego uaktywnili się oszuści działający metodą na „policjanta” oraz na „pracownika poczty”. W tym przypadku nie zawiodła czujność oraz ostrożność seniorki. Kobieta nie straciła swoich oszczędności, a o wszystkim powiadomiła policję.

REKLAMA

W miniony piątek przestępcy zadzwonili na telefon stacjonarki seniorki z Wyszkowa. Mężczyzna podszył się pod pracownika poczty, informując starszą kobietę, że tego dnia zostanie dostarczony do niej list. Po około 30 minutach na ten sam numer zadzwonił kolejny mężczyzna, podszywając się pod policjanta Centralnego Biura Śledczego. Oszust poinformował kobietę, że policja rzekomo prowadzi działania przeciwko grupie osób wyłudzających pieniądze. W trakcie rozmowy mężczyzna stwierdził iż wie, że kobieta posiada w domu pieniądze. Wtedy kobieta wykazała się czujnością i refleksem. Od początku rozmowa była dla niej podejrzana. Seniorka zaprzeczyła wszystkim stwierdzeniom oszusta. Przerwała rozmowę, odkładając słuchawkę i o wszystkim powiadomiła prawdziwych policjantów.  

Policjanci z Wyszkowa starają się dotrzeć do jak największej liczby seniorów w naszym regionie, by przestrzec ich przed oszustwami i wskazać jak postępować, gdy ktoś będzie chciał od nich wyłudzić pieniądze. W ramach prowadzonych działań dzielnicowi w trakcie obchodu odwiedzają starsze osoby, które uczulają na zagrożenia. W działania profilaktyczne na rzecz seniorów włączają się także urzędy, placówki bankowe, lokalne media oraz młodzi ludzie, którzy rozmawiają ze swoimi bliskimi, sąsiadami i znajomymi.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

SOS dla wyszkowskich siatkarzy
Szkoda, że dyrekcja i nauczyciele tak bardzo angażują się tylko jeśli chodzi o klasy sportowe!!! A reszta dzieciaków, nawet szafek nie mają, a wymagają od nich noszenia dodatkowych butów na w-f.
Rodzic
Duża awaria wodociągu
Witam, W związku z Pani komentarzem proszę powiedzieć na jakiej podstawie twierdzi Pani, że pracownicy inwestora pracują bez planów? Czy Pani osobiście doły kopie na tej budowie? Pozdrawiam, Tomasz
Tomasz
Wyrok za "zakupy z koronawirusem"
jak sprawdza się czy ktoś jest zarażony tym konkretnie koronawirusem skoro nie ma środka do sprawdzania tego? Bo tzw "testów" nie można brać na poważnie skoro one ani nie są do tego przeznaczone, sporo jest wadliwych, a jak już wykryją coś - to wykrywają różne koronawirusy i wirusy - więc nie wwiadomo czy akurat wykryły tego którego akurat w organiźmie szukamy?
ola
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA