REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowa hala sportowa w Wyszkowie

Miasto

Powiat Wyszkowski planuje budowę hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie. Na inwestycję chce pozyskać zewnętrzne dofinansowanie. W tym roku zamierza kupić projekt hali. Jeszcze nie zapadła decyzja, czy stanie ona obok, czy w miejscu istniejącej małej sali gimnastycznej w CEZiU. 

REKLAMA

O planach zarządu powiatu poinformował radnych na sesji 31 lipca starosta Jerzy Żukowski.

- Jest potrzeba budowy nowej sali/ hali sportowej przy tej szkole, w której uczy się ponad 1000 naszej młodzieży. Remontowanie obecnej to duży koszt i niewystarczający zakres. Żeby można składać wnioski o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu z programu „Sportowa Polska” chcemy już teraz zgłosić inwestycję do budżetu i wieloletniej prognozy inwestycyjnej powiatu - argumentował. 

Powiat chce jeszcze w tym roku kupić gotowy projekt budowy a w następnym roku zlecić jego adaptację do wyszkowskich warunków. Radni zabezpieczyli na ten cel w budżecie 150 tys. zł.  

- Miałaby to być hala o wymiarach 36x45 metrów z trybunami. Taka, która da możliwość uprawiania sportu prawie wyczynowego. Byliśmy 20 lipca w Zatorach, gdzie wójt złożył wniosek o pozyskanie dotacji w kwocie 4 mln zł. W tym roku wójt już rozpoczyna budowę takiej hali. Byliśmy też w hali w Tłuszczu - poinformował radnych starosta. 

- Jako uczeń, absolwent, także nauczyciel tej szkoły naprawdę cieszę się, że ta sprawa nabiera tempa i podchodzimy do budowy tej hali - powiedział radny Paweł Deluga. - Wierzę, że uda nam się i to jeszcze w tej kadencji, bo dla tych uczniów będzie to rozwój sportu i wprowadzenie na taki poziom, na jaki zasługują. Dla mnie to są ogromne emocje, cieszę się z całego serca. Dziękuję w imieniu swoim i społeczności tej szkoły. Jeśli zbudujemy taką halę jak w Tłuszczu (na zdj. - red.), to będzie zupełnie nowy wymiar i szansa rozwoju dla Wyszkowa i całego powiatu. 

Wspomniana hala w Tłuszczu, którą oglądał zarząd powiatu, posiada centralne boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej, pełnowymiarowe boisko do koszykówki z elektrycznie opuszczanymi koszami oraz boisko do siatkówki. Halę można podzielić kotarami na trzy sektory. W hali znajdują się siłownia, sala fitness, sześć szatni z łazienkami i natryskami oraz trybuny z miejscami siedzącymi (258 miejsc trybuny główne + 92 miejsca trybuny dolne wysuwane).

Radny Adam Turek pytał, czy przewidziano wystarczająco dużo miejsca na parkingi przy planowanej inwestycji u zbiegu ulic Matejki i Świętojańskiej.

- Robiliśmy rozeznanie, jakie są możliwości wkomponowania obiektu tych rozmiarów w teren, którym dysponujemy. Chcemy maksymalnie dużą halę tam umieścić. Ale muszą być spełnione pewne warunki. Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego się odbywa (w gminie Wyszków - red.), my złożyliśmy swoje wnioski i mamy powiedziane, że do końca roku się to rozstrzygnie. Pytanie jest, czy zostawić starą salę czy wyburzyć i tam wkomponować nową? - odpowiadał starosta Żukowski.

- Do codziennej pracy wszystkie przepisy będą spełnione, a jeśli pytamy w kontekście większej imprezy czy wydarzenia, to zawsze korzysta się z uprzejmości szkół obok, bo nie da się tego inaczej zrobić. Szansa, że w takich miejscowościach jak Wyszków będą imprezy typu mistrzostwa świata czy Europy jest mała i nie o miejca parkingowe chodzi, ale nasz region nie jest gotowy pod względem bazy hotelowej - dodał Paweł Deluga. 

Fot. Hala sportowo-widowiskowa w Tłuszczu

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

ktoś
Są takie upierdliwe mendy społeczne dla których nic nie robisz żle robisz jeszcze gorzej, opamiętajcie się ludzie. Jeśli wierzysz zbysiowi obrońcy złodziei ale swoich to gratuluje intelektu i samodzielnego myślenia

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Baza odpadów przy Zakolejowej. Urząd czeka na uwagi
Każdy niech wącha własne śmieci jeżeli są to śmieci tylko z miasta to powinniśmy wąchać je sami. A nie podsuwać innym pod nos
Tomasz
Uciekł przed pociągiem, wyłamując szlaban
Szlabany w tym miejscu maja zabezpieczenia nie trzeba ich łamać, poza tym często zamykają się bez przyczyny lub nie zamykają w ogóle. Wolałem jak ich nie było wtedy uważałem zawsze A teraz usypiają czujność A nie zawsze działają poprawnie
Tomasz
Pożar zabrał im wszystko
Dom 160 m, nowy budynek, nowe ogrodzenie, brama z napędem - koszt ubezpieczenia łącznie z wyposażeniem itp, full pakiet -512 zł rok, czyli ok 43 zł miesięcznie!!! To 3 paczki fajek. Kiedy ludzie się nauczą, żeby się ubezpieczać. A później lament i żebranie o pomoc. Współczuję problemu, ale też współczuję głupoty.
Bolo
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA