REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Policja negatywnie o likwidacji straży miejskiej

Miasto

Komendant wojewódzki Policji w Radomiu w porozumieniu z komendantem powiatowym policji negatywnie zaopiniował zamiar likwidacji straży miejskiej w Wyszkowie. Policja zdaje sobie sprawę, że przybędzie jej zadań, które dotychczas wykonywali strażnicy miejscy. Obawia się też pogorszenia stanu bezpieczeństwa publicznego.

REKLAMA

Burmistrz Wyszkowa zaproponował likwidację straży miejskiej. Chce przenieść część jej zadań do nowo utworzonego wydziału ochrony środowiska. Powodem takiej decyzji jest m.in. trudna sytuacja finansowa gminy. Ale nie tylko. Burmistrz widzi przed formacją nowe zadania.

- Powinniśmy przekierować nasze spojrzenie z pracy patrolowej bardziej na pracę administracyjną i na ściślejszą pracę w zakresie ochrony środowiska - argumentuje burmistrz Grzegorz Nowosielski.

Zamiar likwidacji straży miejskiej gmina musiała zgłosić komendantowi wojewódzkiemu policji, który wydaje w tej sprawie opinię. Komendant wojewódzki w Radomiu konsultował się w tej sprawie z komendantem powiatowym w Wyszkowie. Ich opinia o zamiarze likwidacji straży miejskiej jest negatywna.

- Komendant policji podkreślił, że dotychczasowa współpraca służb mundurowych w Wyszkowie była dobra a likwidacja straży wpłynie negatywnie na poziom bezpieczeństwa mieszkańców - mówi Anna Gołębiewska, sekretarz gminy Wyszków.

Policja podkreśla, że likwidacja straży miejskiej przyczyni się do zwiększenia zakresu jej zadań w obszarze, który dotychczas należał do strażników. Policjanci będą np. musieli częściej udzielać asysty pracownikom administracji - urzędu czy Ośrodka Pomocy Społecznej. Będą musieli bardziej zaangażować się w problem bezdomnych zwierząt, utrzymania ładu i czystości oraz ochronę spokoju i porządku publicznego. 

Sama opinia policji o niczym nie przesądza.

- Opinia policji jest negatywna tak, jak się spodziewaliśmy. Nie jest to opinia wiążąca. Zamierzamy kontynuować procedurę likwidacyjną dalej - mówi Aneta Kowalewska, zastępca burmistrza Wyszkowa.

Ostateczna decyzja w sprawie likwidacji straży miejskiej należy do radnych. 

Aktualnie w jednostce, która funkcjonuje od 1991 roku, jest ośmiu pracowników zatrudnionych na pełnych etatach (w tym komendant). Dwa etaty pozostają nieobsadzone. Burmistrz zapowiedział, że około połowy obecnej kadry znajdzie zatrudnienie w nowym wydziale w Urzędzie Miejskim. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Monter
Trzeba pamiętać, że SM to nie jest firma przynosząca zyski. Dlatego rozmowa, że będą oszczędności jest bezcelowa. Uporządkowanie tej formacji w zakresie jasno określonych zadań da więcej korzyści. Tego co robi strażnik nie zrobi urzędnik. Tym bardziej, że w zakresie ochrony środowiska to właśnie strażnicy mają kompetencje zgodnie z ustawą o ochronie środowiska.
Zagubiony
Co będą byli strażnicy robić w dziale ochrony środowiska? Pilnować trawników? Sprzątać śmieci z lasu?
ZZz
Jeszcze tego brakowało! Czy pan burmistrz, jak startował w wyborach, mówił coś o likwidacji straży miejskiej? Chyba nie, bo nie przypominam sobie. Teraz to dopiero będzie bajzel w Wyszkowie. Trzeba będzie się wyprowadzać bo menelstwo opanuje miasto.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zachęcają do plażowania
Tak niewiele trzeba aby zrobić tak wiele. Pamiętam turniej siatkówki o puchar burmistrza. Odbywał się właśnie na plaży. Bar/kawiarnia nieopodal. Mnóstwo plażowiczów. Za małolata z osiedla na plażę blisko a jak przyszła chęć wyprawa na rowerach nad Liwiec.
Monter
Nie odwracajmy się od rzeki
I tylko dodam "dla nas czas spełniania marzeń o wypoczynku w ..................... już się skończył". Dla nas faktycznie zawsze będzie bardziej atrakcyjna baza Zegrza, Mazur, Serocka. Tylko kopnięcie Łosia może coś zmienić, dla Młodych, Polska Syrenka z silnikiem 1,8 120 KM nie zdominuje Niemieckiego BMW. Polecam Ministerstwo Rozwoju.
Zbigniew Malinowski
Nie odwracajmy się od rzeki
Ile ludzi tyle pomysłów :) :):) Skoncentrujcie się na tym co USA, i wszystko się wyjaśni. Nie wystarczy pomysł, trzeba podążać za potrzebami MŁODZIEŻY !
Zbigniew Malinowski
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Elwiry, Hipolita, Radosławy

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA