REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Policja negatywnie o likwidacji straży miejskiej

Miasto

Komendant wojewódzki Policji w Radomiu w porozumieniu z komendantem powiatowym policji negatywnie zaopiniował zamiar likwidacji straży miejskiej w Wyszkowie. Policja zdaje sobie sprawę, że przybędzie jej zadań, które dotychczas wykonywali strażnicy miejscy. Obawia się też pogorszenia stanu bezpieczeństwa publicznego.

REKLAMA

Burmistrz Wyszkowa zaproponował likwidację straży miejskiej. Chce przenieść część jej zadań do nowo utworzonego wydziału ochrony środowiska. Powodem takiej decyzji jest m.in. trudna sytuacja finansowa gminy. Ale nie tylko. Burmistrz widzi przed formacją nowe zadania.

- Powinniśmy przekierować nasze spojrzenie z pracy patrolowej bardziej na pracę administracyjną i na ściślejszą pracę w zakresie ochrony środowiska - argumentuje burmistrz Grzegorz Nowosielski.

Zamiar likwidacji straży miejskiej gmina musiała zgłosić komendantowi wojewódzkiemu policji, który wydaje w tej sprawie opinię. Komendant wojewódzki w Radomiu konsultował się w tej sprawie z komendantem powiatowym w Wyszkowie. Ich opinia o zamiarze likwidacji straży miejskiej jest negatywna.

- Komendant policji podkreślił, że dotychczasowa współpraca służb mundurowych w Wyszkowie była dobra a likwidacja straży wpłynie negatywnie na poziom bezpieczeństwa mieszkańców - mówi Anna Gołębiewska, sekretarz gminy Wyszków.

Policja podkreśla, że likwidacja straży miejskiej przyczyni się do zwiększenia zakresu jej zadań w obszarze, który dotychczas należał do strażników. Policjanci będą np. musieli częściej udzielać asysty pracownikom administracji - urzędu czy Ośrodka Pomocy Społecznej. Będą musieli bardziej zaangażować się w problem bezdomnych zwierząt, utrzymania ładu i czystości oraz ochronę spokoju i porządku publicznego. 

Sama opinia policji o niczym nie przesądza.

- Opinia policji jest negatywna tak, jak się spodziewaliśmy. Nie jest to opinia wiążąca. Zamierzamy kontynuować procedurę likwidacyjną dalej - mówi Aneta Kowalewska, zastępca burmistrza Wyszkowa.

Ostateczna decyzja w sprawie likwidacji straży miejskiej należy do radnych. 

Aktualnie w jednostce, która funkcjonuje od 1991 roku, jest ośmiu pracowników zatrudnionych na pełnych etatach (w tym komendant). Dwa etaty pozostają nieobsadzone. Burmistrz zapowiedział, że około połowy obecnej kadry znajdzie zatrudnienie w nowym wydziale w Urzędzie Miejskim. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Monter
Trzeba pamiętać, że SM to nie jest firma przynosząca zyski. Dlatego rozmowa, że będą oszczędności jest bezcelowa. Uporządkowanie tej formacji w zakresie jasno określonych zadań da więcej korzyści. Tego co robi strażnik nie zrobi urzędnik. Tym bardziej, że w zakresie ochrony środowiska to właśnie strażnicy mają kompetencje zgodnie z ustawą o ochronie środowiska.
Zagubiony
Co będą byli strażnicy robić w dziale ochrony środowiska? Pilnować trawników? Sprzątać śmieci z lasu?
ZZz
Jeszcze tego brakowało! Czy pan burmistrz, jak startował w wyborach, mówił coś o likwidacji straży miejskiej? Chyba nie, bo nie przypominam sobie. Teraz to dopiero będzie bajzel w Wyszkowie. Trzeba będzie się wyprowadzać bo menelstwo opanuje miasto.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Baza odpadów przy Zakolejowej. Urząd czeka na uwagi
Każdy niech wącha własne śmieci jeżeli są to śmieci tylko z miasta to powinniśmy wąchać je sami. A nie podsuwać innym pod nos
Tomasz
Uciekł przed pociągiem, wyłamując szlaban
Szlabany w tym miejscu maja zabezpieczenia nie trzeba ich łamać, poza tym często zamykają się bez przyczyny lub nie zamykają w ogóle. Wolałem jak ich nie było wtedy uważałem zawsze A teraz usypiają czujność A nie zawsze działają poprawnie
Tomasz
Pożar zabrał im wszystko
Dom 160 m, nowy budynek, nowe ogrodzenie, brama z napędem - koszt ubezpieczenia łącznie z wyposażeniem itp, full pakiet -512 zł rok, czyli ok 43 zł miesięcznie!!! To 3 paczki fajek. Kiedy ludzie się nauczą, żeby się ubezpieczać. A później lament i żebranie o pomoc. Współczuję problemu, ale też współczuję głupoty.
Bolo
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA