REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Retro zabawa

Rozrywka

Kapsle, guma, skakanka, kreda zamiast tableta, smartfona, komputera i telewizora. 30 lipca WOSiR Wyszków zaprosił dzieci z miasta do zabawy w gry uliczne znane ich rodzicom i dziadkom.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Parking WOSiR zamieniono na jeden dzień w plac zabaw. Najpierw bawiły się przedszkolaki, potem starsze dzieci. Do wyboru był szereg aktywności: gra w klasy/ "chłopka" oraz tor przeszkód do gry w kapsle. Najmłodsi chętnie malowali kredą po asflacie. Wolontariusze WIP oraz dyrektor WOSiR Adam Szymański przypominali najmłodszym zasady gry w gumę i zachęcali do zabaw ze skakanką. Chłopcy chętnie grali w "trzy kamienie". Była zabawa w "dwa ognie" a dla chętnych możliwość udziału w innych grach zespołowych - siatkówce, piłce nożnej. Chętni mogli też pograć w badmintona. Frajdą okazało się wspólne wykonywanie i puszczanie papierowych samolotów. 

- Jeśli wam się podobało, wróćcie do rodziców i dziadków i poproście, aby się z wami tak pobawili - zachęcał do rodzinnej aktywności Adam Szymański, a wolontariusze WiP dla każdego uczestnika mieli naklejkę. 

Wśród uczestników były głównie dzieci z Przedszkola nr 9 "Bajka" oraz podopieczni świetlicy środowiskowej "Słoneczna" w Wyszkowie. Zdecydowanie gdyby akcja była szerzej i wcześniej (a nie na dzień przed wydarzeniem) wypromowana, mogłaby przyciągnąć dzieci z pobliskich osiedli, które spędzają lato w mieście. Ci, którzy skorzystali z zaproszenia WOSiR, opuszczali Ośrodek bardzo zadowoleni. Podobne atrakcje mogłyby na stałe zagościć na terenie Ośrodka w czasie wakacji. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Darmowa kolej w Dzień bez Samochodu
Chętnie skorzystał bym z jazdą koleją do pracy, lecz nawet darmowy przejazd nie jest na tyle atrakcyjny by z niego skorzystać. Zbyt długa podróż i przesiadki.
Pasażer
Duża awaria wodociągu
Mieszkam w bloku obok budowy ,plac po wodociągach , pełno tam rur. Panowie pracują bez żadnych planów. Boję się, że za chwilę możemy wylecieć w powietrze bo przebiją rurę od gazu. Całkowita ignorancja i brak profesjonalizmu.
Wyszkowianka
Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Sobota
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA