REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kładka przez Bug - są trzy warianty

Powiat

Gmina Brańszczyk ma już koncepcję projektu budowy kładki pieszo-rowerowej na Bugu, która miałaby zastąpić przeprawę promową i połączyć Brańszczyk z Kamieńczykiem. Wykonawca przedstawił gminie trzy warianty kładki, które będą konsultowane z mieszkańcami.

REKLAMA

24 lipca gmina Brańszczyk poznała koncpecję budowy kładki na Bugu. Jej autorem jest firma "MILMOST" Budownictwo Inżynieryjne Lesława Milewskiego z Legnicy, która była najtańsza w zapytaniu ofertowym ogłoszonym przez gminę. Konpcecja kosztowała 9 tys. 717 zł. Jak mówi wójt Wiesław Przybylski, wykonawca przedstawił trzy warianty kładki, różniące się technologia wykonania oraz ceną. Najtańsza jest propozycja budowy przeprawy z gotowych prefabrykatów żelbetowych, najdroższa - konstrukcja stalowa. Jest jeszcze opcja trzecia, kładka drewniana zbudowana z drewna afrykańskiego. 

- Wariant oparty o gotowe przęsła jest najtańszy i najbardziej mi się podoba - przyznaje wójt.

Nie ujawnia ani wizualizacji projektów, ani kosztorysu każdego z wariantów. Chce je zaprezentować mieszkańcom gminy podczas spotkania konsultacyjnego.

- Z pewnością to nie jest zadanie do sfinansowania z własnego budżetu. Będziemy szukać wsparcia w funduszach centralnych - zapowiada Wiesław Przybylski.

Jego zdaniem, inwestycja przyczyniłaby się do promocji nie tylko gminy Brańszczyk, ale też całego powiatu wyszkowskiego.

- Warto pójść w tę stronę. To byłaby piękna rzecz na skalę województwa. Turystyka rowerowa bardzo by się rozwinęła, Kamieńczyk by odżył, tamtejsza gastronomia - uważa wójt.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Działkowicz
Ciekaw jestem jak do tej kładki od Brańszczyka wymyślą dojazd. Tam są ważniejsze inwestycje. Niech Wójt nie martwi się o gastronomie Kamieńczyka bo od początku swoich rządów nie zrobił nic w sprawie gastronomi w Brańszczyku. Poza tym biorąc pod uwagę ostatnią sesję rady gminy to jego czas już się kończy i z tą inwestycją zmierzy się ktoś inny, mam nadzieję.
Działkowiczka z Kamienczyka
Uważam że pomysł jest super i czekam na szybką realizację. Myślę że większość rowerzystów z Kamienczyka podziela mój entuzjazm.
Anna
Rowerzyści z Wyszkowa też się cieszą, tylko kiedy to będzie?
WW
Fantastyczny pomysł, czekam na termin konsultacji

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Pokochaj Rybienko Leśne
Od dawna wiadomo ze pani naczelnik ma swoich ulubionych i tych których nie lubi .Nie ma co po niej oczekiwać jakiegoś zaangażowania.
wyszkowianka
Pokochaj Rybienko Leśne
A gdzie była naczelnik wydziału promocji???? Czy too impreza niegodna jej fatygi? Na tenisie w Rybienku bywa to chyba i tu powinna zagościć? A nieee przecież tu za mało wazeliny dla burmistrza, tu społecznicy pokazują jak można organizować niesztampowe imprezy. Nie w łaskach pani naczelnik takie działania i tacy ludzie. Burmistrz się chwali patronatem ale na gminnym facebooku ani słowa o jubileuszu pięknej dzielnicy Wyszkowa. Wstyd! Po co taki wydział promocji?
Maro
Nowe składowisko śmieci w Wyszkowie?
Przecież to środek miasta. Jak tak można? Takie miejsca są uciążliwe z powodu zapachów i zanieczyszczeń. Lokować powinno się poza miastem a nie w środku.
Gość
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA