REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Brańszczyk. Cięć w oświacie nie będzie

Powiat

- Chyba wycofamy się z tych zmian. Może niektóre wejdą w życie - o planowanej reformie w gminnej oświacie mówi Tubie Wyszkowa wójt Brańszczyka Wiesław Przybylski. Na dziś sprawa stoi w martwym punkcie.

REKLAMA

Dyrektorzy szkół w gminie Brańszczyk otrzymali od wójta polecenie wdrożenia zmian organizacyjnych, które pozwolą na oszczędności w nowym roku szkolnym. Mieliby ograniczać pracę świetlic szkolnych i bibliotek, redukować etaty, łączyć klasy oraz organizować wspólne lekcje dla różnych roczników. Dla przykładu klasy IV i V w SP w Białymbłocie miały wspólnie uczyć się języka polskiego i matematyki. Nie było na to jednak zgody ani dyrekcji szkoły, ani rodziców. Na początku czerwca odbyło się w szkole spotkanie w tej sprawie. W innych placówkach rodzice i pracownicy także byli oburzeni proponowanymi zmianami. O sprawie szeroko pisaliśmy TUTAJ.

Oburzenia nie kryli także radni, którzy o proponowanych rozwiązaniach oszczędnościowych dowiedzieli się ale nie od wójta tylko od społeczności lokalnych. 

- Mogę się z tego wycofać - już w połowie czerwca na sesji zapowiedział wójt. Dziś w rozmowie z Tubą Wyszkowa potwierdza:

- Sprawa stanęła w martwym punkcie. Chyba wycofamy się z tych zmian. Może niektóre wejdą w życie. Dostaliśmy trochę pieniędzy z "Tarczy antykryzysowej"... - mówi Wiesław Przybylski. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

ktoś
Wreszcie widać że czegoś ten człowiek się boi. Wcześnie to był typowy pisowskie aby do przodu z parlamentu. Pomysły bez sensu i przeciwko ludziom w końcu to jesteśmy panami.
Tytus
Przepraszam a te niektóre to które

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Baza odpadów przy Zakolejowej. Urząd czeka na uwagi
Każdy niech wącha własne śmieci jeżeli są to śmieci tylko z miasta to powinniśmy wąchać je sami. A nie podsuwać innym pod nos
Tomasz
Uciekł przed pociągiem, wyłamując szlaban
Szlabany w tym miejscu maja zabezpieczenia nie trzeba ich łamać, poza tym często zamykają się bez przyczyny lub nie zamykają w ogóle. Wolałem jak ich nie było wtedy uważałem zawsze A teraz usypiają czujność A nie zawsze działają poprawnie
Tomasz
Pożar zabrał im wszystko
Dom 160 m, nowy budynek, nowe ogrodzenie, brama z napędem - koszt ubezpieczenia łącznie z wyposażeniem itp, full pakiet -512 zł rok, czyli ok 43 zł miesięcznie!!! To 3 paczki fajek. Kiedy ludzie się nauczą, żeby się ubezpieczać. A później lament i żebranie o pomoc. Współczuję problemu, ale też współczuję głupoty.
Bolo
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA