REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Brańszczyk. Cięć w oświacie nie będzie

Powiat

- Chyba wycofamy się z tych zmian. Może niektóre wejdą w życie - o planowanej reformie w gminnej oświacie mówi Tubie Wyszkowa wójt Brańszczyka Wiesław Przybylski. Na dziś sprawa stoi w martwym punkcie.

REKLAMA

Dyrektorzy szkół w gminie Brańszczyk otrzymali od wójta polecenie wdrożenia zmian organizacyjnych, które pozwolą na oszczędności w nowym roku szkolnym. Mieliby ograniczać pracę świetlic szkolnych i bibliotek, redukować etaty, łączyć klasy oraz organizować wspólne lekcje dla różnych roczników. Dla przykładu klasy IV i V w SP w Białymbłocie miały wspólnie uczyć się języka polskiego i matematyki. Nie było na to jednak zgody ani dyrekcji szkoły, ani rodziców. Na początku czerwca odbyło się w szkole spotkanie w tej sprawie. W innych placówkach rodzice i pracownicy także byli oburzeni proponowanymi zmianami. O sprawie szeroko pisaliśmy TUTAJ.

Oburzenia nie kryli także radni, którzy o proponowanych rozwiązaniach oszczędnościowych dowiedzieli się ale nie od wójta tylko od społeczności lokalnych. 

- Mogę się z tego wycofać - już w połowie czerwca na sesji zapowiedział wójt. Dziś w rozmowie z Tubą Wyszkowa potwierdza:

- Sprawa stanęła w martwym punkcie. Chyba wycofamy się z tych zmian. Może niektóre wejdą w życie. Dostaliśmy trochę pieniędzy z "Tarczy antykryzysowej"... - mówi Wiesław Przybylski. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

ktoś
Wreszcie widać że czegoś ten człowiek się boi. Wcześnie to był typowy pisowskie aby do przodu z parlamentu. Pomysły bez sensu i przeciwko ludziom w końcu to jesteśmy panami.
Tytus
Przepraszam a te niektóre to które

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zachęcają do plażowania
Tak niewiele trzeba aby zrobić tak wiele. Pamiętam turniej siatkówki o puchar burmistrza. Odbywał się właśnie na plaży. Bar/kawiarnia nieopodal. Mnóstwo plażowiczów. Za małolata z osiedla na plażę blisko a jak przyszła chęć wyprawa na rowerach nad Liwiec.
Monter
Nie odwracajmy się od rzeki
I tylko dodam "dla nas czas spełniania marzeń o wypoczynku w ..................... już się skończył". Dla nas faktycznie zawsze będzie bardziej atrakcyjna baza Zegrza, Mazur, Serocka. Tylko kopnięcie Łosia może coś zmienić, dla Młodych, Polska Syrenka z silnikiem 1,8 120 KM nie zdominuje Niemieckiego BMW. Polecam Ministerstwo Rozwoju.
Zbigniew Malinowski
Nie odwracajmy się od rzeki
Ile ludzi tyle pomysłów :) :):) Skoncentrujcie się na tym co USA, i wszystko się wyjaśni. Nie wystarczy pomysł, trzeba podążać za potrzebami MŁODZIEŻY !
Zbigniew Malinowski
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Elwiry, Hipolita, Radosławy

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA