REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rondo czy sygnalizacja świetlna? Nadal nie wiadomo

Miasto

W tym roku ma być opracowana dokumentacja przebudowy kilometrowego odcinka ul. Pułtuskiej w Wyszkowie, która obejmie skrzyżowanie z ul. Graficzną. Nadal nie wiadomo jednak, jakie rozwiązanie zostanie tam zastosowane, aby poprawić bezpieczeństwo na tym jednym z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście.

REKLAMA

Od ponad roku trwają prace nad koncepcją przebudowy skrzyżowania ul. Pułtuskiej z ul. Graficzną w Wyszkowie. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą ul. Pułtuskiej, pracuje nad porozumieniem z gminą Wyszków, która chce dołożyć swój wkład finansowy do inwestycji. Na ostatnim spotkaniu ustalono, że samorząd Wyszkowa zleci wykonanie koncepcji a następnie dokumentacji projektowej, a MZDW zrealizuje zadanie w oparciu o przekazaną dokumentację. Rozbudową zostanie objęty 920-metrowy odcinek drogi nr 618 od granicy Wyszkowa do skrzyżowania z ul. Graficzną.

- Dziś trudno jednoznacznie określić, czy na skrzyżowaniu z ul. Graficzną lepszym rozwiązaniem będzie rondo, czy sygnalizacja świetlna. Decyzje zapadną na etapie prac projektowych - informuje rzecznik MZDW Monika Burdon.

- Zdamy się na rozwiązania wybrane przez MZDW. Ma być sprawnie - dodaje Adam Mróz z Urzędu Miejskiego w Wyszkowie.

Uzgodnienia trwają, a MZDW dopiero co zakończyła remont nawierzchni połączony z przebudową chodnika i drogi serwisowej na os. Polonez, który kosztował 1,5 mln zł. Remont obejmował także planowane do przebudowy skrzyżowanie.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zachęcają do plażowania
Tak niewiele trzeba aby zrobić tak wiele. Pamiętam turniej siatkówki o puchar burmistrza. Odbywał się właśnie na plaży. Bar/kawiarnia nieopodal. Mnóstwo plażowiczów. Za małolata z osiedla na plażę blisko a jak przyszła chęć wyprawa na rowerach nad Liwiec.
Monter
Nie odwracajmy się od rzeki
I tylko dodam "dla nas czas spełniania marzeń o wypoczynku w ..................... już się skończył". Dla nas faktycznie zawsze będzie bardziej atrakcyjna baza Zegrza, Mazur, Serocka. Tylko kopnięcie Łosia może coś zmienić, dla Młodych, Polska Syrenka z silnikiem 1,8 120 KM nie zdominuje Niemieckiego BMW. Polecam Ministerstwo Rozwoju.
Zbigniew Malinowski
Nie odwracajmy się od rzeki
Ile ludzi tyle pomysłów :) :):) Skoncentrujcie się na tym co USA, i wszystko się wyjaśni. Nie wystarczy pomysł, trzeba podążać za potrzebami MŁODZIEŻY !
Zbigniew Malinowski
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Elwiry, Hipolita, Radosławy

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA