REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Brańszczyk. Nie obniżyli sobie diet

Powiat

Radny Jan Domalewski złożył wniosek o obniżenie diet radnym gminy Brańszczyk na okres trzech miesięcy. Zaoszczędzone pieniądze proponował przeznaczyć na bieżące wydatki w oświacie. Tylko trzech radnych poparło jednak ten projekt.

REKLAMA

Radny Jan Domalewski proponował obniżenie diet o 50% na okres trzech miesięcy od czerwca do sierpnia. Szacunkowa kwota oszczędności miałaby wynieść około 5 tys. zł miesięcznie. Radny zawnioskował, aby przeznaczyć oszczędności na wydatki bieżące szkół gminnych. Wniosek był procedowany na posiedzeniu wspólnym komisji w czerwcu, ale nie znalazł uznania większości radnych. Temat powrócił na sesji 27 lipca. 

- Procedura jest taka, że nawet jeśli wniosek „przepadł” na komisjach, to musi on być procedowany na sesji - poinformowała przewodnicząca Ewa Wielgolaska. 

W głosowaniu tylko trzech radnych (Jan Domalewski, Andrzej Skłucki, Piotr Deptuła) opowiedziało się za czasowym obniżeniem diet. Sześciu radnych było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu. 

Oto, jak sprawę komentują radni z Klubu Zjednoczenie Aktywnych Radnych, którzy byli za obniżką diet:

- Na posiedzeniu połączonych komisji Rady Gminy Brańszczyk w dniu 22.06.2020 roku rozpatrywaliśmy wniosek radnego Jana Domalewskiego w sprawie obniżenia diet radnych o 50% na okres 3 miesięcy. Niestety, jedynie Klub Zjednoczenie Aktywnych Radnych oraz wspomniany wnioskodawca poparli ten wniosek. Pozostali Radni obecni tego dnia na posiedzeniu najwyraźniej uważają, że wysokość diet jest adekwatna do ich pracy na rzecz lokalnego społeczeństwa. Jesteśmy przekonani, że ten temat jeszcze wróci na komisjach czy sesjach i oszczędności w Gminie Brańszczyk zaczną się od Rady Gminy. Przy okazji przypomnijmy, że zgodnie z wcześniej przyjętą uchwałą radni pobierają co miesiąc diety bez względu na to, czy odbywały się posiedzenia czy też nie... 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zachęcają do plażowania
Tak niewiele trzeba aby zrobić tak wiele. Pamiętam turniej siatkówki o puchar burmistrza. Odbywał się właśnie na plaży. Bar/kawiarnia nieopodal. Mnóstwo plażowiczów. Za małolata z osiedla na plażę blisko a jak przyszła chęć wyprawa na rowerach nad Liwiec.
Monter
Nie odwracajmy się od rzeki
I tylko dodam "dla nas czas spełniania marzeń o wypoczynku w ..................... już się skończył". Dla nas faktycznie zawsze będzie bardziej atrakcyjna baza Zegrza, Mazur, Serocka. Tylko kopnięcie Łosia może coś zmienić, dla Młodych, Polska Syrenka z silnikiem 1,8 120 KM nie zdominuje Niemieckiego BMW. Polecam Ministerstwo Rozwoju.
Zbigniew Malinowski
Nie odwracajmy się od rzeki
Ile ludzi tyle pomysłów :) :):) Skoncentrujcie się na tym co USA, i wszystko się wyjaśni. Nie wystarczy pomysł, trzeba podążać za potrzebami MŁODZIEŻY !
Zbigniew Malinowski
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Elwiry, Hipolita, Radosławy

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA