Ostatni sparing na remis

Autor: Marcin Pieniążek

Sport | Poniedziałek, 27 lip 2020 09:13

Bug Wyszków w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu 2020/21 zremisował 2:2 z Nadnarwianką Pułtusk. Dwa gole dla wyszkowian zdobył Mateusz Maciak.

Podopieczni Krzysztofa Ogrodzińskiego rozegrali w sobotę 25 lipca ostatni mecz kontrolny podczas okresu przygotowawczego. Rywalem Bugu Wyszków była czwartoligowa Nadnarwianka Pułtusk. Początek spotkania nie należał do wyszkowian. Już po 10 minutach gospodarze prowadzili 2:0 za sprawą Łukasza Kamińskiego, który w przyszłym sezonie będzie piłkarzem zespołu z Pułtuska. Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ zmianie, choć gracze z Pułtuska mieli jeszcze swoje okazje.

W drugiej części spotkania miejscowi mieli rzut karny, jednak na wysokości zadania stanął Nikodem Laskowski, który obronił jedenastkę. Bramkarz swoją interwencją dał kolegom impuls do działania. Chwilę później Bug zdobył kontaktowego gola za sprawą strzału Mateusza Maciaka, który bezpośrednio z rzutu wolnego posłał piłkę do siatki rywali. To jeszcze bardziej nakręciło wyszkowski zespół. W 82. minucie ponowanie na listę strzelców wpisał się Maciak, który strzałem głową pokonał bramkarza Nadnarwianki. Bug miał jeszcze okazję, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak zabrakło trochę szczęścia.

Na tydzień przed rozpoczęciem ligi Bug zremisował  z czwartoligowcem. Mimo słabego początku, podopieczni Krzysztofa Ogrodzińskiego zdołali doprowadzić do remisu. Jak przełoży się to na rywalizację w lidze? Przekonamy się już w sobotę 1 sierpnia, kiedy Bug podejmie Wisłę Jabłonna.

Nadnarwianka Pułtusk - Bug Wyszków 2:2 (2:0)

Gole dla Bugu: M. Maciak 69. (wolny), 83.

Bug: testowany bramkarz - D. Penkul. R. Nogaj, M. Maciak, K. Maciak, Sz. Skoczeń, Ł. Łada, P. Wojtkowski, B. Rejnuś, J. Rejnuś, testowany napastnik. W II połowie zagrali: N. Laskowski, M. Rogulski, P. Komosa, Sz. Rudnik, J. Kopiejewski, K. Chimkowski.