REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Góry nie tylko dla wytrawnych rowerzystów

Turystyka

Góry to jedno z najwdzięczniejszych miejsc dla miłośników dwóch kółek. Jak żadne inne czaruje bowiem nie tylko samą przyjemnością jazdy, ale też otaczającą zewsząd przyrodą i widokami. To właśnie w górach rozpościerają się najpiękniejsze i najszersze panoramy, przyciągające oczy swymi wierchami, lasami, polanami... Czy jednak każdy może pokusić się o rowerową wyprawę w góry?

REKLAMA

Rowerem po górach – ciężko czy niekoniecznie?

Atutem wyjazdu na rowery do Zakopanego, czy ogólnie w Tatry, na pewno są piękne widoki. Jednak wiele osób, zwłaszcza początkujących, odstrasza sama wizja rowerowej wędrówki po takim terenie. Nie są to płaskie tereny, jakie znajdziemy zazwyczaj na rowerowych ścieżkach. Często droga prowadzić będzie z górki (co nie jest problemem)  i pod górkę (co problemem bywa). Należy jednak wziąć pod uwagę dwie zasadnicze kwestie.

Po pierwsze - nie każda trasa w górach wymaga zaawansowania technicznego i kondycyjnego. Oczywiście na części z nich amator nie powinien się pojawiać, bo nie sprosta wymaganiom i zamiast przyjemnie wypocząć na rowerze, to potwornie się zmęczy lub zniechęci. Jednak atrakcje Zakopanego kierowane są do szerokiego grona turystów. Małych i dużych, młodszych i starszych, silnych i mniej silnych. Łatwo się przekonać o tym, przeglądając na https://www.goral.pl/ pełne „menu” rozrywek, oferowanych przez stolicę Podhala.

Tak właśnie jest ze ścieżkami rowerowymi, których w Zakopanem i okolicach. Od przeznaczonych dla typowych zawodowców, czerpiących przyjemność ze zmęczenia i potu ściekającego po twarzy, po trasy dla „normalnych”, przeciętnych turystów, chcących napatrzeć się na piękne widoki. A przecież to właśnie tych jest więcej. To oni stanowią główny motor napędowy całej górskiej turystyki.

Rowery elektryczne w Zakopanem

I właśnie dosłownie motor stanowi centrum drugiej kwestii, pozwalającej polecić zwiedzanie gór na dwóch kółkach każdemu. Czujecie, że nawet prosta i łatwa trasa, może dla was być zbyt męcząca? Bywa tak. Znajomi chcą przejechać się po trudniejszym terenie, na którym wiecie, że będziecie mieć problem? Zdarza się. Wycieczka planowana jest na 3-4 godziny, a wy zazwyczaj po godzinie macie dość? Rozumiemy. Powyższe dylematy tyczą wielu turystów. Nie są jednak powodem, by rezygnować z tak miłego sposoby spędzania wolnego czasu. Wystarczy zamiast tradycyjnych dwóch kółek, odwiedzić wypożyczalnię rowerów elektrycznych w Zakopanem. A potem zjechać na nich np. z Gubałówki na Krupówki, jak w ofercie https://www.goral.pl/zakopane/rowery/. Tam zaś spocząć i cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. 

Rowery elektryczne, przystosowane do jazdy po górach, w zasadzie nie różnią się wyglądem czy sposobem obsługi. Mają jednak jeden, genialny, atut. Możliwość włączenia silnika elektrycznego, który wspomaga rowerzystę. Dzięki temu jazda staje się dużo łatwiejsza, zmęczenie mniejsze, przyjemność z wyprawy większa. A przecież właśnie to jest najważniejsze. By wolny czas spędzić przyjemnie i miło.
 

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Zachęcają do plażowania
Tak niewiele trzeba aby zrobić tak wiele. Pamiętam turniej siatkówki o puchar burmistrza. Odbywał się właśnie na plaży. Bar/kawiarnia nieopodal. Mnóstwo plażowiczów. Za małolata z osiedla na plażę blisko a jak przyszła chęć wyprawa na rowerach nad Liwiec.
Monter
Nie odwracajmy się od rzeki
I tylko dodam "dla nas czas spełniania marzeń o wypoczynku w ..................... już się skończył". Dla nas faktycznie zawsze będzie bardziej atrakcyjna baza Zegrza, Mazur, Serocka. Tylko kopnięcie Łosia może coś zmienić, dla Młodych, Polska Syrenka z silnikiem 1,8 120 KM nie zdominuje Niemieckiego BMW. Polecam Ministerstwo Rozwoju.
Zbigniew Malinowski
Nie odwracajmy się od rzeki
Ile ludzi tyle pomysłów :) :):) Skoncentrujcie się na tym co USA, i wszystko się wyjaśni. Nie wystarczy pomysł, trzeba podążać za potrzebami MŁODZIEŻY !
Zbigniew Malinowski
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Elwiry, Hipolita, Radosławy

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA