REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Góry nie tylko dla wytrawnych rowerzystów

Turystyka

Góry to jedno z najwdzięczniejszych miejsc dla miłośników dwóch kółek. Jak żadne inne czaruje bowiem nie tylko samą przyjemnością jazdy, ale też otaczającą zewsząd przyrodą i widokami. To właśnie w górach rozpościerają się najpiękniejsze i najszersze panoramy, przyciągające oczy swymi wierchami, lasami, polanami... Czy jednak każdy może pokusić się o rowerową wyprawę w góry?

REKLAMA

Rowerem po górach – ciężko czy niekoniecznie?

Atutem wyjazdu na rowery do Zakopanego, czy ogólnie w Tatry, na pewno są piękne widoki. Jednak wiele osób, zwłaszcza początkujących, odstrasza sama wizja rowerowej wędrówki po takim terenie. Nie są to płaskie tereny, jakie znajdziemy zazwyczaj na rowerowych ścieżkach. Często droga prowadzić będzie z górki (co nie jest problemem)  i pod górkę (co problemem bywa). Należy jednak wziąć pod uwagę dwie zasadnicze kwestie.

Po pierwsze - nie każda trasa w górach wymaga zaawansowania technicznego i kondycyjnego. Oczywiście na części z nich amator nie powinien się pojawiać, bo nie sprosta wymaganiom i zamiast przyjemnie wypocząć na rowerze, to potwornie się zmęczy lub zniechęci. Jednak atrakcje Zakopanego kierowane są do szerokiego grona turystów. Małych i dużych, młodszych i starszych, silnych i mniej silnych. Łatwo się przekonać o tym, przeglądając na https://www.goral.pl/ pełne „menu” rozrywek, oferowanych przez stolicę Podhala.

Tak właśnie jest ze ścieżkami rowerowymi, których w Zakopanem i okolicach. Od przeznaczonych dla typowych zawodowców, czerpiących przyjemność ze zmęczenia i potu ściekającego po twarzy, po trasy dla „normalnych”, przeciętnych turystów, chcących napatrzeć się na piękne widoki. A przecież to właśnie tych jest więcej. To oni stanowią główny motor napędowy całej górskiej turystyki.

Rowery elektryczne w Zakopanem

I właśnie dosłownie motor stanowi centrum drugiej kwestii, pozwalającej polecić zwiedzanie gór na dwóch kółkach każdemu. Czujecie, że nawet prosta i łatwa trasa, może dla was być zbyt męcząca? Bywa tak. Znajomi chcą przejechać się po trudniejszym terenie, na którym wiecie, że będziecie mieć problem? Zdarza się. Wycieczka planowana jest na 3-4 godziny, a wy zazwyczaj po godzinie macie dość? Rozumiemy. Powyższe dylematy tyczą wielu turystów. Nie są jednak powodem, by rezygnować z tak miłego sposoby spędzania wolnego czasu. Wystarczy zamiast tradycyjnych dwóch kółek, odwiedzić wypożyczalnię rowerów elektrycznych w Zakopanem. A potem zjechać na nich np. z Gubałówki na Krupówki, jak w ofercie https://www.goral.pl/zakopane/rowery/. Tam zaś spocząć i cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. 

Rowery elektryczne, przystosowane do jazdy po górach, w zasadzie nie różnią się wyglądem czy sposobem obsługi. Mają jednak jeden, genialny, atut. Możliwość włączenia silnika elektrycznego, który wspomaga rowerzystę. Dzięki temu jazda staje się dużo łatwiejsza, zmęczenie mniejsze, przyjemność z wyprawy większa. A przecież właśnie to jest najważniejsze. By wolny czas spędzić przyjemnie i miło.
 

Art. zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Sala ślubów do biblioteki, "Tomitofa" do "Hutnika"
Nie mam osobiście nic przeciwko temu, żeby dyrektor był mądrzejszy od instruktorów czy pracowników, ale Hutnikowi już od kilkunastu lat i kilku zmian dyrektorów to nie grozi, a za Mariusza to już pokaz kariery od biletera do dyrektora. Dodam, że obecnie w Hutniku nie pracuje nawet jedna osoba z wykształceniem dot. kultury! więc nie mam mowy o właściwych decyzjach, mądrym doradztwie czy jakimś pojęciu na ten temat. Za to ego nadmuchane do granic możliwości i to już od stanowiska pani jeżdżącej na szczocie, kto był w Hutniku i chciał kurtke w szatni zostawić czy dostać się do kasy w godzinach jej rzekomej pracy ten wie, jak jest miło i "do klienta"
do Ona
"Wyszków jest kobietą". Tłumny protest przeciwko zakazowi aborcji (VIDEO)
Liczba,, około,, 1500 osób jest grubo przesadzona. Oceniam, że w marszu uczestniczyło 400,gora 500 osób. Trochę gorzej to wygląda, ale taka jest prawda.
Luki69
Sala ślubów do biblioteki, "Tomitofa" do "Hutnika"
Oczywiście miałam na myśli źle rządzących dyrektorów którzy myślą ze są mądrzejsi od instruktorów
Ona
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Angeli, Przemysława, Zenobii

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA