REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Z podwórka na bieżnię" w październiku w Wyszkowie

Sport

"Z podwórka na bieżnię", czyli akcja, której celem jest zwiększenie aktywności ruchowej dzieci z gmin wiejskich na bazie lekkiej atletyki, zagości w Wyszkowie. Miasto znalazło się wśród dziesięciu na mapie tegorocznej edycji akcji.

REKLAMA

"Z podwórka na bieżnię" to projekt przeprowadzony pilotażowo w 2018 r. w czterech województwach, realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Celem akcji jest zwiększenie aktywności ruchowej dzieci pochodzących z gmin wiejskich, na bazie najbardziej wszechstronnej dyscypliny jaką jest lekka atletyka. 

- Promujemy, edukujemy i bawimy się w sport z dziećmi - zapowiadają organizatorzy, którzy działają pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt podzielony jest na dwie części: teoretyczną i praktyczną prowadzonej przez zaproszone gwiazdy sportu (lekkiej atletyki). W Wyszkowie akcja zagości 8 października. 

Akcja już gościła w Wyszkowie - w październiku ubiegłego roku odwiedzili nas mistrzowie Artur Partyka, Paweł Januszewski i Sebastian Chmara, którzy poprowadzili trening dla blisko 200 dzieci z klas IV-VI w hali WOSiR.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Darmowa kolej w Dzień bez Samochodu
Chętnie skorzystał bym z jazdą koleją do pracy, lecz nawet darmowy przejazd nie jest na tyle atrakcyjny by z niego skorzystać. Zbyt długa podróż i przesiadki.
Pasażer
Duża awaria wodociągu
Mieszkam w bloku obok budowy ,plac po wodociągach , pełno tam rur. Panowie pracują bez żadnych planów. Boję się, że za chwilę możemy wylecieć w powietrze bo przebiją rurę od gazu. Całkowita ignorancja i brak profesjonalizmu.
Wyszkowianka
Zmarł mężczyzna zakażony koronawirusem
Gdyby nie corona, żyłby 120lat. R.I.P
Plandemik
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Sobota
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA

pl.jooble.org PRACA